İdare Amiri: Ebru Kargın
TDB RÖPORTAJ
Nazım Hikmet'le ilgili olarak çeşitli kesimlerde yıllardır süren tartışma 2002'ye, UNESCO'nun ilan ettiği Nazım Hikmet Yılı'na girişimizle birlikte yeniden alevlendi. Biz de Nazım'a ithafen "İstanbul'un Nâzım Planı" adlı bir kitabı da bulunan genç kuşağın en önemli şairlerinden Sunay Akın'la Nazım -ve dolayısıyla- Türkiye üzerine konuştuk...
Devamı...>>

BIGG İSTANBUL RÖPORTAJ
İstanbul'da yaşamak, İstanbul'la konuşmak gibi... Ben İstanbul'la konuşuyorum, İstanbul bana bütün sırlarını anlatıyor.
Devamı...>>

İSTANBUL.COM SÖYLEŞİ
Dr. Che
Dünya böylesine güzel
Olur muydu yine
Diplomasını çerçeveleyip
Para kazanma derdine
Düşseydi Dr. Che
Yüreğini dağlara asmak yerine?

Sohbetin orta yerinde defterimden kopardığı bir sayfaya bu şiiri yazdığında...
Devamı...>>

HÜRRİYET
Sunay Akın Uluslararası Marmaris Akademisi'nde

Türkiye'nin sanat ve kültür yoluyla tanıtımını sağlamak amacıyla Türkiye Toplum Hizmetleri Vakfı tarafından kurulan Uluslarararası Marmaris Akademisi'ne (International Academie Marmaris/IAM), şair Sunay Akın da katılıyor...
Devamı...>>

NTV KÜLTÜR SANAT
Sunay Akın’a göre, Orhan Veli Kanık, çukura düştüğü akşam, Şinasi Baray’ın sonradan yıkılan Hacı Bayram Vali Camii’nin yakınında bulunan evinin bodrum katında açtığı ‘Üç Nal’ adlı içkili lokantadır...
Devamı...>>
CEMAL SÜREYYA
“Hiçbir zaman didaktik olmayan bir düşünce. Ve her zaman düşünce... Lirizme ve dünya sularına batırılmış bir düşünce... Budur gibi geliyor bana Sunay Akın’ın şiiri. Beş altı yıl önce Yeni Düşün Dergisi’nde benimle yapılmış bir konuşmada aşağı yukarı şöyle demiştim...
Devamı...>>

İLHAN ÇARALAN
18 Ocak gecesi, Kanal 7’de bir “tartışma” düzenlenmişti. Tartışmanın konusu; Nâzım Hikmet ve Necip Fazıl idi. Programın yapımcısı ve sunucusu Ahmet Hakan, her ne kadar; “bir Nâzım-Necip Fazıl kıyaslaması amaçlamadık” dese de...
Devamı...>>

ZEYNEP ORAL
Şairler içinde bir şair tanıyorum ki, yirmi yıldır yaş gününü kutlamıyor.O şair, Sunay Akın... Çünkü o, Eylül ayında doğdu. Yaş günü 12 Eylülde. Sunay Akın , 1980 yılından beri yaş gününü kutlamıyor ama, güneşe asılmaktan, barışa asılmaktan ve şiiri kutlamaktan ve kutsamaktan geri kalmıyor...
Adrese Teslim Günlük E-Gazete - 12 Ocak 2006
       

Sunay Akın

Sunay AkınEn çok doğduğu yılı seven Sunay Akın, 1962’ de Trabzon’ da doğdu. Yalnızca 62’ den tavşan yapılması ayrıcalıktır onun için!

Pek çok gazete ve dergide kmşe yazarlığı yaptı, şiirler, yazılar yayımladı. Orhan Veli’nin “Yaprak” adlı gazetesini yeniden çıkardı.

TRT2 ve CNN Türk’ de “Stüdyo İstanbul”, “İzler”, “Akşama Doğru”, “5N 1K” gibi kültür sanat programları ve belgeseller hazırlayan, katkıda bulunan Sunay Akın, TV8’de de “Korkuluk” adlı programı hazırlayıp, sundu.

Yaşam Radyo ve Radyo Kent’te dinleyiciyle buluşan “ Vesaire...Vesaire...” adlı programı ise Best FM’de yayımlanmaya devam ediyor.

Sunay Akın, Marmara Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi ve Müjdat Gezen Sanat Merkezi’nde öğretim görevlisi olarak da ders veriyor.

Şiirlerinde ve düz yazılarında önemli bir yeri vardır İstanbul’un. Kız Kulesi’ni “Şiir Cumhuriyeti” ilan edecek kadar tutkundur İstanbul’a. Kız Kulesi’nin insanla buluşmasının sanat etkinlikleri çerçevesinde olmasını isteyen ve bunun için kulenin şövalyeliğini üstlenen Sunay Akın, vapurlara da şair adlarının verilmesini istemektedir.

YukarıŞİİR CUMHURİYETİ
Yatalak şair doğrulmalı artık. Sırça köşkünden çıkıp sokakları gezmeli. "Şiiri hayattan, hayatı şiirden özümlemeli." İşte, Kızkulesi şiir cumhuriyeti değişik bir başkaldırı yoluyla, mısra bayrağını göndere çekiyor.

İki kıta arasında aşklara tanıklık yapmış Kızkulesi, bu kez barış yüklü şiirlerle dünya halklarını birleştirmek için çabalıyor. Tek yasası "Sınıfsız-sınırsız bir insanlığa ulaşmak" olan Şiir Cumhuriyeti'nde halk kitlelerinin sesi gürlüyor artık.

Son günlerde Kızkulesi üzerine işletme planları, çeşitli projeler atılıyor ortaya... Ayrıca Kızkulesi'ni Selimiye Kışlası'nın kuleleri arasına hapsetmeye ve kara çarşaf giydirmeye kalkışanlar da yok değil. Biz, "hayır!" diyoruz. Sadece İstanbul'un değil, tüm dünyanın bu Cumhuriyeti yaşatmak için, şiirde simgeleşen Kızkulesi'ni bir kütüphaneyle, şairler müzesiyle ve değişik etkinliklerle canlandırmak, sanata duyarlı herkesin görevidir. Şair, insan haklarını yok etmeye çalışan akıntıya karşı, laf ile yürütülen peynir gemisinin güvertesinden tavır koymaz. Şairler, Kızkulesi Şiir Cumhuriyeti'nde bütün insanlığa tank paletlerinden kan kırmızısı yerine, ressamların paletlerinde çiçek açan uçsuz bucaksız evreni sunuyor. Ve "Kızkulesi'nin düş getiren pay senetleri, kısa günde kapış kapış gidiyor."
Anahtar Kitaplar Yayınevi

Yukarı

VESAİRE...VESAİRE...
Önce "Makiler"i yazdı. Bir Karadenizli'nin Akdeniz'in bodur ağaçlarına yakın durması bir çelişki gibi görünüyordu. Ama o şiiriyle ayaklarının doğru yere bastığını kanıtladı.
...Yaşananlara "Kaza Süsü" vermek istedi ama şiiri bunu reddetti. Çünkü ne kitap evlerinde patlayan bombalar kazaydı, ne de sokaklara inen kara bulutlar...Hepsi inanılmaz, dayanılmaz ama gerçek. Öyleyse gerçeklere daha yakın olmak gerekiyordu. Daha çok kişiyle paylaşmak. Milliyet gazetesinde "Veşaire... Veşaire..."leri yazmaya başladı. Genel başlıkta "benzerlik" izlenimi hakimdi birbirine benzer tek yanı düşünceye ve özgürlüğü vurulan kilide, çağ dışılığa şairce bir tepki oldu. Bencil değildi, doğruyu kendisiyle paylaşan birçok şiiri, birçok şairi yazısına konuk etti.
Çınar Yayıncılık

Yukarı

KAZA SÜSÜ
Beyaz adam
özgürlük adına
dev bir kadın heykeli dikti
doğu denizinin kıyısına
ve her gece
altında dans ettiğimiz yıldızları
bayrak diye tutsak etti
bir bez parçası

Beyaz adam
özgürlük gibi adaleti de
bir kadın heykeliyle simgeledi
ama elinde terazi tutan
zavallı kadın
gözleri bağlı olduğu için
kendisine tecavüz edenin
kim olduğunu
göremedi

Çınar Yayıncılık

Yukarı

KIRILAN CANLAR
Sunay Akın, bir "araştırmacı gazeteci" değildir.
Gazeteci bile değildir.
Altı üstü bir şair!
Ama, "araştırmacı şair"...
Sömürünün, zulmün, katliamın, savaşın suçluların, haber ve imge arasında, karmaşık, inanılmaz, ama kesinlikler doğru ve "kanıtlara dayanan" ilişkiler kurarak yakalayan bir "araştırmacı şair"...

Çınar Yayıncılık

Yukarı

KIZ KULESİ’NDEKİ KIZILDERİLİ
Bir yaz akşamı Boğaz'ın ortasındaki Kız Kulesi'nin beyaz duvarlarında Kızılderililerin vahşi olarak gösterildiği bir kovboy filmi izlediğinizi düşleyin... İşte, o an, omuzunuza konan martı kulağınıza şunları söyleyecektir: "Kız Kulesi"ne de bakıyorsun, Kızılderililere de... Ama gerçeği göremiyorsun... Gel benimle."

Çınar Yayıncılık

Yukarı

62 TAVŞANI
Kardeşiyle sokaklarda hep
bir örnek giydirilen sen
nasıl sevmezsin eşitliği
yürürken düşen çoraplarını
aynı hizaya getirmek için
annen değil miydi önünde diz çöken

Çınar Yayıncılık

Yukarı

ÖNCE ÇOCUKLAR VE KADINLAR
Eski şarkıcı ozanlara benzer Sunay Akın. Ortaçağda kasaba kasaba dolaşan, köy meydanlarında türkülerini söyleyen ozanlara. Geçtiği her yerde insanların yüreğine bir şair izi bıraktı. Ama aynı zamanda bir tarih yazarıdır o. Şiirsel gizli tarihimizin yazarı! Açarsanız bu kitabın kapağını geçmişe, denizlerin derinliklerine ineceksiniz. Sizin olan batıkların öyküsünü, yaşanmış ölümsüz anların nasıl buluştuğunu göreceksiniz. Denizdeki kavun kabuklarının izinin Che Guevara'ya, astronot James Irwin'in uzay gemisinin kendi çocukluğuna çıktığını ve 1942'de Boğaz sularında yüzlerce insanların nasıl öldürüldüğünü okuyacaksanız. Denizin derinliklerinden, gökyüzünden ve anılardan özenle toplanmış bir tarih. Tüm parçaları tek bir insan birleştirmiş. Nerden mi buluyor bu gücü Sunay Akın? Yanıtı kendi dizelerinde:

Kar tanecikleri arasında
saçak altına sığınmış
göçmen kuşun
düşen beyaz tüyünü de
görebilmek
İşte
sevmek

Çınar Yayıncılık

Yukarı

ANTİK ACILAR
Geçim parası için
nice yaşlının
eski İstanbul evlerinden
getirdiği eşyalar
üstüne kâr koyulup
satılıyor antik
acılar çarşısında

Çınar Yayıncılık

Yukarı

İSTANBUL’UN NAZIM PLANI...
Saraylardan haber uçar "bizi de yaz" diye, duymazlıktan gelir.
İnadına gecekondular, Kız Kulesi'ni, işçi kahvelerini yazar.
Yağmur pencerede sırasını beklerken; o şemsiyeleri yazar.
Pembe dizilerde balonlar uçarken; işçi sigaralarının ucunu yazar.
İncili boncuklu kadınlar aynalarda gezerken, o, "lambalı kadın"ı yazar.
Birileri Hırsızıstan'a damat olurken; hiç üşenmez, Berberistan'ın kanaryalarını yazar.
Yarış atlarına ve süs köpeklerine övgüler düzer birileri; o, atlıkarıncaya içi giderek bakan çocukları yazar.
Bal tutanlar parmaklarını yalarlar; o, denize dökülen simitleri yazar.
Medya hokkabazları para sayma makinelerini ceplerinde taşırken; o, Ahmet Samim'i yazar.
Haydarpaşa'nın işçi tulumuyla dolu gardırobunu yazar.
Ve herkes gecenin bir yerinde söndürmüşken fenerini; Sunay Akın birileri ateşin altını beslesin, karanlık defolup gitsin diye, "devrim" sözcüğü güzel kitapların ilk sayfasına yazılsın diye, sabahlara kadar beynine fazla mesai yaptırıp, Nazım Hikmet'in gülümseyen bir fotoğrafına bakarak "İstanbul'un Nazım Planı'nı yazar.

Çınar Yayıncılık

Yukarı

MAKİLER
Yol kenarlarındaki
yağmur mazgallarını
kumbara sanıp
harçlığımı atardım
bu yüzden en çok
denizden alacaklıyım

Çınar Yayıncılık

Yukarı

AYÇÖREĞİ VE DENİZYILDIZI
Bir adam var bilir misiniz? Her gece deniz ilk dalgalarla uyanana değin, umutları, hüzünleri, bekleyişleri ve ruhun ışığını, eski kitapların hamuruna katarak rengarenk ayçörekleri yaratan; özgürlük adına, barış adına, emek adına...
Peki, hiç yediniz mi onun bu sihirli ayçöreklerinden? Eğer kocaman bir parça ısıracak olursanız, kendinizi bir anda, küçücük ışıklardan oluşmuş bir gemide bulabilirsiniz; minareler arasında uyuyan bir mahyaya yelken açmış... Belki de birdenbire duyuverirsiniz tulumbacıların o alevlenen şarkılarını; cariyelerin aklına başından alan... Ya da bir tarlanın başucundan, koşarak geliverir yanınıza bir korkuluk -emeğin bu en eski koruyucularından sevimli ve cesur varlık- ve onunla elele gidersiniz miting alanlarına, yine kucaklamaya; sevgiyi, alın terini, kardeşliği... Korkmayın sakın, başınızın üzerinden ansızın uçuverirse bir cadı; kaçmaktadır belki o da yakılmaktan...
Sunay Akın "Ayçöreği ve Denizyıldızı"nı yine bir filozof zekası ve inceliğini, bir çocuğun kalbi, bir şairin duyarlılığı ve bir serüvencinin düş gücüyle sunuyor bizlere. Kitabın her lokması; yaşamın bir başka ucu, dünyanın bir başka köşesi...
"Ayçöreği ve Denizyıldızı" tam bir Sunay Akın'sal deneme... Ama kitaptaki her denemenin sonunu, bir roman okuyormuşcasına merakla beklediğiniz için; yazılanlar belki bir roman, dizelere yansımış, neredeyse hiçbir gerçek kalmadığı için dünyada; belki de bir şiir tüm yazdıkları. Yine de her şeyden önce, çok düşünen, merak eden, araştıran, kolay ikna olmayan bir kitap gezgininin görüp keşfettikleriyle dolu, bambaşka bir iklim bulutu bir yapıt...
Kitabı okuyup bitirdikten sonra bazı geceler "Anne Frank"ın solgun şarkılarıyla uyanacaksınız uykularınızdan... Ve birlikte, ay ışığında titreyen bir kumsalda bulacaksınız kendinizi... İşte o an, eğilip deniz yıldızlarını topladığını göreceksiniz "Anne Frank"ın... Sabahın ışıklarıyla, hiç beklemedikleri bir anda, onlar da yanıp kül olmasınlar diye..

Çınar Yayıncılık

Yukarı

İSTANBUL’DA BİR ZÜRAFA
Sunay Akın'ın tüm canlıları ve evreni kucaklayan yüreği gibidir kağıt gemisi de; benzersiz düşlerin, düşüncelerin ve adaletin taşındığı... Bu kez yolcuları insanoğlunun yıkıcılığından kaçan zürafalar, geyikler, gergedanlar, aslanlar ve daha bir çok hayvan. Kağıt gemisini Nuh'un Gemisi'ne dönüştürüyor Sunay Akın. Yolculuk boyunca hayvanların, insan yaşamına karışmış, ama hep gölgede kalmış öykülerine ulaşıyor yazar. Hayvanların soylu suskunlukları, karşılıksız dostlukları ancak bir Şair'in çözebileceği antik bir dil gibi büyüyor sayfalar boyu... Kitaptaki her olay, tarihte yalnızca insanların değil, hayvanların da rollerinin önemine tanıklık etmektedir. Olayları birbirine bağlayan; hayvanların sevecen soluklarından dokunmuş görünmez bağlardır ve bir hayvanın dostluğunu yaşayan insan daha güçlü ve özgürdür diğerlerinden..!
Bundan böyle lodosla her gece Sunay Akın'ın yolunu bekleyip duracaklardır en saklı koylarda; foklar, yunuslar ve balinalar. Hep anlattığı o dingin masal denizlerine bir an önce götürmesi için onları..!

Çınar Yayıncılık

Yukarı

ONLAR HEP ORADAYDI
Her hafta yüzlerce çadırın kurulduğu Kuşdili çayırında intihar eden Hamdi Bey'i nasıl kıskanmasın, beton ve çelikten gökdelenlerin yükseldiği Manhattan'da yaşama gözlerini yuman Kızılderili? Ki bir geyik olarak gelir dünyaya hiç doğmamış çocuğu...
Ve Resneli Niyazi'nin hürriyet mücadelesine katılır Balkanlar'ın dağlarında. Haliç kıyısındaki şadırvanın çatısında bir yerde saklıdır, sırtına sıkılan kurşun... O günden beri de Sunay Akın yalnızca okurlarına güvenir, sırtını dönebilecek kadar... Çok iyi bilir çünkü, özgürlük direnişi boyunca onlar hep arkasındaydılar... Onlar hep oradaydılar.

Çınar Yayıncılık

Yukarı

KIRDIĞIMIZ OYUNCAKLAR
Sunay Akın Kız Kulesi'ni, batan gemileri, Kızılderilileri, bayrakları, İstanbul'u, zürafaları yazarken, kıyıya, köşeye itilmiş, kırılmış, unutulmuş oyuncakların da izini sürüyor.

Çınar Yayınları
Yukarı

KULE CANBAZI
Çocukluğunuzda oyalanmanız için elinize tutuşturulan boyalı kalemlerle üzerinde gidip geldiğiniz sayfaları bir kerecik Sunay Akın'a vermeyi hiç düşündünüz mü? Onun büyülü sözcükleriyle çizdiği resimlerin içinde hiç kimsenin göremediği güzel bir ayrıntıydınız belki de...

Gün oldu, o resimlerde sizi Hezarfen'in kanatlarına bindirdi; herkes o güzelim insana şaşkınlıkla bakarken, siz bulutlara yüzünüzü sürdünüz.
Gün oldu, batan bir denizatının haberiyle sarsılırken tüm dünya, içinizden bir parça koptu; siz hafifledikçe belki o gemi yeniden suyüzüne çıkar diye düşündünüz... Ama o resimlerde kızgın bir çöle bile düşseniz, Sunay Akın'ın usta elleriyle verdiği gölgelere sığınabileceğinizi hep bildiniz.

Serüven sürüyor...

Haliç'te yan yana duran yedi gemi düşünün ve uzunca bir halatın o gemilerin yedi direğine gerildiğini... Haliç'i o halatın üstünde geçmeyi başaran Canbaz Şahin olmak istemez miydiniz? Ne dediniz, yükseklik korkunuz mu var? O halde, bir koyunu omuzlarına alıp ip üstünde ilerleyen ve hatta onu kurban edip mangalda pişirerek afiyetle yiyen Ahmet Ağa'nın muhteşem gösterisini izlemeye hayır diyemeyeceksiniz... Düşlerinizde bir çizgi çekin dün ve bugün arasına, hatta yarına uzaya giden, yılları yıllara bağlayan... Gördünüz mü, o çizgi üstünde Sunay Akın yürüyor!.. Oyuncaklarla dolu bir el arabasını katmış önüne, şiirler okuyarak dengesini buluyor yaşamın. Düşecek diye korkmayın sakın. Bir yanı şiir, bir yanı düzyazı; hangisine düşse söz canbazı oluyor bu kez. Ve ustaca beceriyor her ikisini de!..

Çınar Yayınları

Yukarı

ŞAİRLER MATİNESİ

Şiir Antolojileri Dizisi
Çınar Yayınları

Yukarı

WEB KAYNAKLARI :
http://www.sunayakin.info
http://sunayakin.cjb.net
http://www.cinaryayincilik.com/yazar.php?yazarid=2

Yukarı
( Ama Ölüm )

"Özgürlük kitabının
sayfaları arasına
cellatların kurduğu
darağacındaki ip
yarım kalan
sayfayı gösteriyor
okumaya devam edecek
nice insana
Evlilik fotoğraflarının yırtılarak
kırılan çerçevelerin
sokağa atılan
tahtalarıyla çakılıyor
çocuk tabutları
Hiçbir genç kız
taşımıyor kolyesinde
sevgilisinin fotoğrafını
ama ölüm
sayfaları oyulmuş
bir aşk romanının
içine gizliyor
tabancasını..."

Yukarı
YukarıYorum yazmak ister misin?SEVGİ ŞANA / 5.08.2012 11:06:31
KEYFLİ İNSAN.OKURKEN VE DİNLERKEN ÇOK KEYF ALARAK OKUYORUM VE DİNLİYORUM.

Çelik Erengezgin / 8.02.2012 01:50:01
Yapma be Sunay kardeşim, Seni severim. İlgi ile izlerim.. Araştırıp bulduklarını, nadide mücevherler gibi sunduklarını, bilir kıldığın bilinmeyenleri hayranlıkla dinlerim.. Ama ne zaman ki kuzeyin şımarık oğluna misafir olduğun gece bir Veysel usta alıntısı sundun, beni yüreğimden vurdun.. Keşke öyle sunmayaydın be Sunay kardeşim.. Çünkü söze o büyük adamdan başlamadın, onunla bitirdin.. İşte beni bitiren de o oldu zaten.. Sevgili arkadaşım, Aşık Veysel’in yoldaşlığını bir yürek asaleti ile üstlenen, yoldaştan çok hizmetkarlığına soyunan yüce gönüllü bir kadınla ozanın ilişkisini, sıradan bir erkekten yani ne senden ne benden, hiç ama hiç beklenmeyecek, hiçbir yürekte kabul görmeyecek asil bir davranış diye takdim ettin ya.. Helal olsun sana.. Farkındaysan salon dondu kaldı.. Hiç alkış almadı. Çünkü benim gibi onların da yüreği dondu.. Veysel için olağanüstü olan, bir anlamda bakıcısı olan kadını azat etmek anlamındaki davranışı, bir gün “sevgisinin” değil, ancak “tahammülünün” biteceğini düşündüğü asil kadını mağdur bırakmamak için yaptığı davranışı, her evli erkeğe yakıştırmakla büyük hata yaptın.. Bunu ne bu toplum kabul eder ne de evrensel evlilik müessesesi.. Kadına şiddete sonuna kadar hayır !. Ama sevgiyi ve ihaneti satılık hale getiren her türlü davranışa da hayır !.. Bir yatağı bir kadınla paylaşan erkek, ayrıldığında parayı ancak malum ilişkide teklif eder ya da gizlice bırakır yastığın altına.. Sevgi; şiddeti barındırmadığı gibi, “işte para, haydi herkes kendi yoluna”yı da barındıramaz aklının en ücra köşesinde.. Karı koca, birbirinin emeğini para ile değil, bir dokunuşla, bir tatlı sözle bir sımsıcak bakışla öder.. “Giderse gider, bana da emeğine karşılık ücretini ödemek düşer !” diyenin evlenme yaşı daha gelmemiş demektir.. Tanışalı 46 evleneli 41 yıl olan ve karısına sırılsıklam aşık bir ağabeyiniz söylüyor bunları sevgili Akın. Yani biraz da tecrübe konuşuyor.. Sansasyon yaratmak, tansiyonu yükseltmek, ilgiyi doruğa taşımak sahne marifetlerindendir. Ucundan bulaşmışlığım var. Tehlikesini bilirim.. Keramet buyurmak uğruna; iki yersiz laf, bir yanlış benzetme ile insan, yuvarlanıverir kendi çukuruna.. Örneğin; neden edildiğine dair açıklaması, haklılığına dair mizanseni eksik bir “küfür” çıkarsa ilkin ağızdan; hikaye basitleşir, anlamsızlaşır ve buz gibi bir salon havası, öder hesabı… Aman diyorum. Aynı hikayeyi sakın bir daha tersten anlatma.. Böylesi; kanı dondururken, diğeri daima yüreği ısıtacak ve iki damla gözyaşı da hediyesi olacaktır.. Malum, en basitinden bir saksı bile; doğru dururken çiçekler açtırır, ters çevirirsen; sadece yer işgal eder hayatta !.. Sevgilerimle.. Çelik Erengezgin www.erengezgin.net

Noel35Leticia / 29.12.2010 16:41:08
Do you know that you should to find the useful idea close to custom written essay or about this post in the reliable custom writing service. Therefore, you have a chance to try it.

yogoyogo / 22.11.2010 21:09:44
kar altında zürafanın özetini arıyorummm

Nuray Keleş / 4.11.2010 06:23:46
Mevlana İ.Ö.O.nda Türkçe Öğretmeniyim.Öğrencilerim sizinle tanışmayı çok istiyor.Okulumuza gelir misiniz?

nazlıhan / 12.10.2010 18:46:37
birçok yorum yazılmış sizin için. Benim yazdığım yorum kaybolup gidebilir belki diğerlerinin arasında ama cevabınızı almak benim için çok önemli. Samimi olmak gerekirse daha önce bu siteye girip size birşeyler yazmak gelmemişti aklıma. Ta ki edebiyat öğretmenim ödev verene kadar. Mektup yazmamız istendi ve benim aklımdan geçen ilk isim sizdiniz.Size bir mektup göndereceğim.Bütün sanallıktan arınmış bir mektup.Mail adresinizi atarsanız size ulaşmam daha kolay olur.Cevabınızı sabırsızlıkla bekliyorum.

Dilek KOCA / 30.09.2010 21:44:50
Merhaba,
Ben Bafra Altınkaya Anadolu Lisesinde edebiyat öğretmeniyim.Kitaplarınızı programlarınızı ilgiyle takip ediyor , televizyonda sizi hayranlıkla dinliyorum duygularınızı anlatırkenki samimiyetiniz ekranı aşarak bize ulaşıyor ruhumuza işliyor öğrencilerime derslerde sık sık sizden bahsediyorm onların sizi daha yakından tanımasını da istiyorum kitaplarınızla okul kütüphanemize yardımlarınızı bekiyoruz (okulumuz yeni açılan sadece kütüphanesi olan fakat içinde kitabı olmayan bir okul ) destek vereceğinizden eminim şimdiden teşekkürler

Dilek Koca

Edebiyat Öğretmeni
Bafra Altınkaya Anadolu LisesiWashingtonClaire25 / 14.07.2010 20:04:50
I received my first credit loans when I was 25 and it helped my relatives a lot. But, I require the bank loan again.

Naciye / 15.06.2010 14:13:22
İstanbul'da bir ilköğretim okulunda Türkçe Öğretmeni olarak görev yapmaktayım.Türkçe Öğretmeni arkadaşlarımla bir proje geliştirdik.Sunay Akın'ın e posta adresini gönderirseniz proje konusunda kendisinin fikirlerin almak isteriz.Şimdiden destekleriniz için teşekkür ediyorum.

esra özuğurlu / 3.12.2009 15:01:50
Sayın Sunay Akın
Konya Selçuklu ilçesinde bulunan Bosna Hersek Lisesinde edebiyat öğretmeniyim.okulumuz 1 yıl önce eğitim öğretime başlamış bir lisedir,ancak bir kütüphanemiz olmasına rağmen içinde kitabımız bulunmamaktadır.Ben ve birkaç öğrencim kütüphane oluşturmaya çalışıyoruz.kitaplarınızdan okulumuza gönderirseniz çok memnun oluruz.kargo masraflarım tarafımca karşılanacaktır.şimdiden teşekkür ediyorum.
adres:Selçuklu Bosna Hersek Lisesi
Bosna Hersek Mahallesi Büyük hizmet caddesi no:250 selçuklu konya


monaroza20 / 5.03.2009 17:39:29
ben ıyı bır yazar olduguma ınanıyorum mumkunse yardımcı olur musunuz

tokat-eğitim-iş / 6.02.2009 18:43:10
değerli sunay akın aydın sorumluluğuyla yapmış olduğunuz çalışmaları takdir ve hayranlıkla izliyoruz.insani değerlerin yozlaştığı günümüzde sizin gibi insanların olduğunu nu bilmek bizi umutlandırıyor güç veriyor.uygun bulduğunuz bir zaman diliminde sizi Tokatta konferans için davet ediyoruz.davete icabet edeceğinizden eminim.CEVABINIZI BÜYÜK BİR UMUTLA BEKLİYORUM saygılar sevgiler.

pınar / 21.12.2008 19:11:29
hiç unutulmayacak bir insan ve yazar.

hande / 20.09.2008 15:29:57
tsk sunay akın ödevim de hikayelerinizi kullandım


ayşegül taylan / 15.09.2008 08:30:56
size karşı söyleyecek hiç bir şey bulamıyorum. kişiliğinizi ve yazılarınızı ancak doğa harikası olarak adlandırabilirim. şiiri çok seviyorum ve aaaett.blogcu.com da yazıyorum. eğer sadece on dakikanızı benim için ayırırsanız beni çok mutlu edersiniz. yüreğinize ve kaleminize sağlık. hoşça ve sevgiyle kalın.

zeynep ünaldı / 1.09.2008 23:07:55
değerli üstadım uzun zamandır size ulaşmaya çalışıyorum değerli yorumlarınıza ihtiyacım var. antolojide yazıyorum.sayfamı onurlandırırmısınız.

Meltem / 6.08.2008 11:01:00
sunay akın sana sonsuz teşekkürler bizlere böyle güzel kitaplar verdiğin için.sen farklılıkların en güzeli olanlardansın.sunay akın ın bir söyleşisine katılma fırsatı bulmuştum.gerçekten nesli çok az olan insanlardan.sunay akın ın kitaplarını herkesin okumasını tavsiye ediyorum.özellikle kırdığımız oyuncaklar ve istanbul da bir zürafa adlı kitaplarını tavsiye ediyorum.

mehmet ali kıyar / 16.06.2008 01:01:32
eger gününüz kötü geçmişse ve mutlu olmak istiyorsanız işte sizi bir sunay akın şiir ve biraz kahve sanırım bunları burda bulabilirim

Ersin KAPLAN / 7.06.2008 15:23:53
Gerçekten başarılşı bir yazar ve şairsin Sunay AKIN en kısa zamanda tanışimak dileğiyle

TUĞÇE / 22.05.2008 17:40:34
SİTENİZİ ÇOK BEĞENDİM MÜKEMMEL BİŞE OLMUŞ SİZİ TEEBRİK EDİYORUM BY

TUĞÇE / 22.05.2008 17:38:57
OFFFFF. ANAM .OF

emre çakır / 16.05.2008 23:43:58
kim ne derse desin şiirin altında,kitapta her hangi bir eserrin yazarı 'Sunay AKIN' desinler hiç düşünmeden okurum.

hüseyin esat akgün / 4.03.2008 08:56:46
çok şahane bir siteniz var edebiyatla ilgili herşey var fakat en büyük yazar olan dostoyevski hakkında hiçbirşey yok:(

Hakan Şahin / 17.02.2008 03:13:13
Merhabalar,
Sevgili Sunay Akın'ın e-mailini nereden bulabilirim. Kendisine şu soruyu soracağım, bir bilgi yarışmasında soruldu ve henüz kimse bilemedi soru şu:
Yorgun eteklerini boş yollarda sürüyor, Üstünde damla damla eriyen bulutlarla, Gecenin kollarında bir kadın öksürüyor.. Yapraklar demet demet dökülmüş saçlarına, dizeleri hangi şairimize aittir? cevabı 11 harf eğer cevap iki kelimeden oluşuyorsa aradaki boşluk bir karakter sayılıyor. şimdiden teşekkürler...yusuf ateş / 4.02.2008 02:50:05
Sunay AKIN çok iyi bir tarih anlatımcısı ve sizi ekranlarda fazlaca görmye bizim ihtiyacımız var

murat / 30.01.2008 07:17:47
sunay akının anlamak onun gibi dusunebılmek için edebıyatın biraz tozunu yutmak gerekır yoksa ne şiirlerindekı duyguyu anlarız nede hıkayelerındekı çarpıcılıgı anlarız sözüm alehinde yorum yazan begenmeyen arkadaslara şairlerimize sahıp çıkalım

gaye / 22.01.2008 13:03:18
aaaaaahhhhh aahhhhhhhhhhhhh:)sunay abi ya.sen ne eşsiz bir insansın...internete girdiğimde mutlaka okumalıyım diyorum seinle ilgili bir şeyler.gerçekten gönülden bi bağ benimki diliyorm ki yollarımız bir gün bir yerde kesişsin....

ufuk BÜYÜKYILDIZ / 31.12.2007 13:39:20
Sayın Sunay AKIN,
Bence toplumun içinde farklı ve bu farkındalığı herkesle paylaşmaktan zevk alan birisi, bence onun için en önemli olan toplumun onun farklılığından zevk almsı diye düşünüyorum.
Tek bir dileğim var böyle kişilerin toplumda artarak bizlere farklı yönlerden ışık tutup ayrı formatlarda kapılar açmalrıdır diyorum
tüm herkese Saygı ve Muhebbette kalın diyorum.


crn / 4.12.2007 17:58:21
çoooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooook güzl siirler var


a / 13.11.2007 22:04:33
a

burcu / 6.11.2007 16:08:25
hiç güsel deiiiiiil

nida / 6.11.2007 15:41:03
çokşek


ösge / 1.11.2007 23:17:15
bu arada şiir düz yazı şeklinde çıkmış afedersiniz

ösge / 1.11.2007 23:16:02
sevgili mus1983 deryanın eklediği bu şiir sunay akının bi kitabında yok çnkü DeRyA' nın kendi şiiri :)) "Kız kulesiydi derdi onun Kızılderililerle beyazların kavgasını anlayamazken Ve iki katın arasında Sıkışıp kalmışken elinde karanfil Olmadığını biliyordu 62 tavşanının suçunun Ve gelecekti elbetteki sonu Başlayan her oyunun"

berkutay / 14.10.2007 17:11:50
birde senin gibi beni Annem terk etmişti,
Senin yastığımda bıraktığın çukur;
Anneminki ise ta göbeğimde dudur.


yasin praksist / 5.10.2007 17:30:32
gerçekten sizi seviyoruz praksis gençliği olarak

koray / 29.09.2007 19:57:14
tarihimizi bu denli zevkli bi anlatımla, benzersiz ve efsanevi olduğunu ispatlayan en usta şair ve halk adamı bu halkın sizin bilginize ve anlatımınıza daha çok ihtiyacı olacak...

ece / 18.09.2007 16:41:17
tek kelimeyle size hayranım

gönül / 16.09.2007 22:06:10
İstanbul kadar sevgi göndermişsiniz aldım...Benden de size...

gönül / 16.09.2007 22:03:52
En sevdiğim şair.

mus1983 / 10.09.2007 21:11:02
Kız kulesiydi derdi onun
Kızılderililerle beyazların
kavgasını anlayamazken
Ve iki katın arasında
Sıkışıp kalmışken elinde karanfil
Olmadığını biliyordu 62 tavşanının suçunun
Ve gelecekti elbetteki sonu
Başlayan her oyunun

derya'nın eklediği bu şiir sunay akın'ın hangi kitabında biliyorsanız bana mail atın
mus1983@mynet


mustafa şenyurt / 10.09.2007 20:57:25
yorumların %40'ı aptalca lütfen gerekli elemeyi yapın çünkü bu aptallar sunay akın'a zarar veriyor

sümeyra / 4.09.2007 22:47:10
hani uçuktur ya rengi yüreğinin kurusun diye kaç kez güneşe asılmaktan işte öyle uçuk yürğimin renkleri kaç kez deneyip yorulmaktan.bu ülkede düşleirimi gerçekce yaşayamamaktan sunay ağbi edebiyatın en masum en bebek yüzlü en harbi çocuğu seni çok seviyorum ve nedense hep aynı sularda yüzdüğümüzü düşünüyorum kızkulesinde...

DeRyA / 24.08.2007 18:15:11
Kız kulesiydi derdi onun
Kızılderililerle beyazların
kavgasını anlayamazken
Ve iki katın arasında
Sıkışıp kalmışken elinde karanfil
Olmadığını biliyordu 62 tavşanının suçunun
Ve gelecekti elbetteki sonu
Başlayan her oyunun

Bu yüzden kapatmayı düşünürdü
Çay bardağını
Kaşığının sapıyla
Gelince son nefesi verme zamanı
Yastığında gezinen canlıya

Sap olmak istemedi hiçbir kanlı baltaya
Ve sahip olamadığındandır gerçek bir aşka
Geçmedi “sahip” kelimesi hiçbir mısrasında
Ve yine geçmedi yolu haksızlıktan
Ulaşmayı düşünürken bile
Gökdelenin tepesindeki
Çıkış kapısına


SELMA / 17.08.2007 15:55:25
HARİKASINIZ

zuhal yıldız / 4.08.2007 19:02:30
sizi ilk defa dün akşam izledim ve çok etkilendim.çoşkulu anlatışınız ve aydın fikirleriniz çok etkileyiciydi.araştırmalarınızı ve kitaplarınızı merak ediyorum doğrusu...

Muhammed / 14.07.2007 17:22:37
Ya herkez Sunay Akın'nın E-mail adresini istiyor hatta kimileri yalvarıyor:=) Ya güzel Kardeşim Bu adam CUMHURİYET gazetesinde Köşe Yzarı al gazeteyi Köşesinde E-mail adresi yazıyor zaten NE yalvarıyorsun Ki:=)

Gitmen değilde
Giderken hoşcakal dememen Koydu bana.
Yoksa Hepimiz Gideğiz elbet.
Ölüm denen O diyara.

(BUDA BENDE:=)
Mg.KapTaN@Hotmail.com


AHMET KÜRKLÜ / 8.07.2007 19:59:44
SN sunay akın mail adresi bulamadığım için buraya ve oyuncak müzesi sitesine bu yazıyı görmeniz umuduyla yolluyorum..1 temmuz 2007 pazar günkü Cumhuriyet gazetesinde ki köşenizde yer vermiş olduğunuz ziyaretçi defteri yazılarının köşenizde ismim verilerek yazılması beni çok mutlu etti..Ama beni dahada mutlu eden olay yirmi yılı aşkın süredir Cumhuriyet gazetesi çalışanı babamın olması ve onun gazetedeki köşenizde günlük gazete kontrolünde benim yazımı görüp şaşırması ayrı bi duygu yaşattı hepimize.Çok teşekkürler duyarlılığınız için...adana

DERYA AVŞAR / 20.05.2007 20:48:50
MERHABA...
çok değerli sunay abim...
onun adını söylediklerinde,çocuk sevgisi,kız kulesi sevgisi,oyuncak ve kitap sevgisi aklıma gelir....sunay abimin özünde değerinde yatan güzellikler...dünyaya ışık tutabilecek en büyük değerlerdir...her insanın bu değerlere ışık tutabilmesi çok önemli...umarım izinde yürüyebiliriz ...sevgilerimle...
ve bir şiirimle onları anlatmaya çalıştım...

DÖRTLÜ DÖRTLÜK
Haşmet baba oğlu
bilgi dolu...!
hıncal uluç
hadi abi bir kahkaha saç...!
sunay akın
her yüreğe çok yakın...!
nebil özgentürk
yüzün gibi...
düşüncelerinide çok sevdik...!
armağanımdır hiç...
unutulmayacak üzere...
unutulmayanlara...
benden bu,
dörtlü dörtlükler...!
DERYA AVŞAR


mert cihan / 9.05.2007 21:55:55
Çok baba bi insan çok bilgili yüksek kültürlü ulusumuzu muassır medeniyetler seviyesine çıkaracak kadar bilgili bi insan.Ben ve ailem sunay abimi yürekten seviyoruz.Salıcakla kalın

Bursa/Mert


selin / 27.04.2007 14:49:05
benim proje ödevim var ve seviyeli bir şekilde röpörtaj yapmak istiyorum ama sunay akına nasıl ulaşacağımı bilmiyorum:(

Murat Akçam / 9.03.2007 23:18:49
Sayın Sunay Akın,
Ben, Ankara Atatürk Anadolu Lisesinde edebiyat öğretmeniyim. Okulumuzda -başta ben- çok hayranınız var.Sizin o eşsiz anlatımınızı yakından dinlemek istiyoruz. Öğrencilerimiz ve biz öğretmenler sizi okulumuzda görmeye inanın can atıyoruz. Lütfen en kısa sürede bizim misafirimiz olun. Size nasıl ulaşabileceğimizi bilmiyorum. Sağlıcakla kalın.


ceren / 5.03.2007 18:47:06
sunay abicim sana hayranım radyo programın kitapların harika seni çokk sewiyorum ilham kaynağımsın resmen süpersin sizinle tanışmayı sohbet etmeyi çokk isterdim sevgilerimle

pınar / 2.03.2007 16:31:21
Sunay akın ilk önce size telekkür etmek istiyorum çünkü bizlere o güzel fikirlerinizi araştırmalarınızı ve hayal dünyanızı kitapler şeklinde sunduğunuz için. Ben Sunay akını kendi memleketimdeki tiyatro festivalinde tanıdım ve ondan sonra kitaplarının hepsini aldım. gerçekten çok etkileyici nedenide hepsinin gerçek olması biraz tabiki hayal dünyası da var ben sizi tanıdıktan sonra tarihimi bilmediğimi anladım ve işe tarimi bilerek başladım şuanda tarih bölümünde okuyorum. Teşekkür ederim

efe / 18.02.2007 14:32:04
sunay akın ın e-mail adresini bilen var mı? dönem ödevi için istiyorum bilen bana ulaşsın lütfen
efeakmansu@hotmail.com


Osman ÖZDEMİRKAN / 7.02.2007 17:54:16
SAYIN SUNAY AKIN KİTAPLARINIZIN SERİSİNİ ALMAYI UMUT EDERKEN İŞ YERİME GELEN BİR KİTAPÇI SAYESİNDE TAMAMINI ALMIŞ VE BÜYÜK BİR KISMINI OKUMUŞ BULUNMAKTAYIM. HERKES GİBİ AMAN NE GÜZEL YAZIYORSUNUZ DEMEKTENSE ASIL KONUYA GELEYİM. BİYOGRAFİNİZİ OKURKEN 9 YAŞINIZDAYKEN BİR KAPIYA KAZIDIĞINIZ ŞİİRİ EV SAHİPLERİNİN KAPIYI YAKMALARI NEDENİYLE ULAŞMASINI İSTEDİĞİNİZ KİŞİYE ULAŞTIRAMADIĞINIZI OKUDUM. SAHİ O ŞİİR NASILDI. EĞER E-mail ime yollayabilirseniz memnun olurum.eğer tabi mesaj size ulaşırsa. unutmadan bir şey daha ekleyeyim. hani kitap setini aldım demiştim ya işte o kitap setinde en çok okumak istediğim kitabı,okuması için çok değer verdiğim birisine vermiştim ve ne yazıkki okuyamadım. ama eninde sonunda okuyacağım.hep böyle temiz yürekli kalmanız dileğiyle e-mail adresim (abzah2002@mynet. com)

sule / 23.09.2006 12:55:49
sunay abi süpersin seninle tanışıp sohbet etmeyi çok isterdim televizyonda seni görmek çok güzel tesadüfen röportajlarını yakalıyorum ve bitene kadar ayrılamıyorum

duygu bilgiç / 22.09.2006 00:34:42
sizi çok seviyorum sunay akın. her kitabınız benim için şaheser. ve hepsi başucu kitabı olucak kadar güzel. çünkü her canım sıkıldığında okumuş bile olsam tekrar tekrar okuyorum kitaplarınızı. bu akşam ay çöreği ve denizyıldızına başladım. ve daha ilk hikayede gözlerime yaşlar doldu. yaşanılanları o kadar güzel anlatıyorsunuzki sanki o anı yaşyormuş gibi oluyorum. ben 36 yaşındayım. ve yukardaki yazıları okuduğumda görüyorumki her kitleden hayranlarınız var. bana geçen gün sordular en çok ne yapmak isterdin diye bende sunay akınla tanışmak isterdim dedim. karşımdakide o kim diye sordu. yazık ki halen daha sizi tanımayan kitaplarınızı okumayan insanlar var. onun adına üzüldüm. kısaca sizi seviyorum ve sizi seviyoruz.
mail adresim:nur.duygu@hotmail.com eğer minicik bir mail bile gönderirseniz inanılmaz mutlu olurum.


Belemir Birinci / 16.09.2006 02:49:59
unuttum e-mail adresimi de vermek istedim.
belemir__b@hotmail.com


Belemir Birinci / 16.09.2006 02:48:50
12 Eylül salı günü , nihayet müzeyi ziyarete geldim.Trabzon'dan , İstanbul'a bikaç günlüğüne gelmiştim.Şans eseri Sunay abi de müzedeydi.Ben de beyaz çiçekler almıştım kendisine..umarım hala duruyorlardır.Yarım saatden fazla muhabbet ettik.Gerçekten çok sıcak davrandı.Hele de koskocaman şehirde hemşerisini bulunca insan mutlu oluyor gerçekten.Bugün 17.00de Hamamizade de göteriniz var.Beni bul dediniz Sunay abi ogün.Gelicem valla yanınıza.Çekildiğimiz resimler de çıktı.Benden mutlu insan yoktur heralde.12 eylül 2006 unutamıcağım bigündür artık.Müze de çok güzeldi , tek kelimeyle muhteşemdi zaten.Herşey için teşekkürler.Geleli birkaç saat oldu ama , İstanbul'u çok özledim..çok seviyorum.İnşallah yarın gösteriden önce veya sonra , sizle konuşma fırsatını tekrar yakalayabilirim.

demirökçegezgin / 22.08.2006 21:47:11
topraklarımızın üretkenliği üretemiyoruz diyen kabız basının inkarı bir duruş tepeden tırnağa adam gibi adam iyiki var

tolga / 12.08.2006 12:54:54
Merhabalar,
Yazdığım bir kaç şiiri size gönderip değerlendirmenizi alabileceğim bir e-mail adresi var mı?

tolawv@hotmail.com


Evgin Atalay / 8.08.2006 21:50:37
Sonunda tanıştım Sunay Akın sizinle.Hayatımdaki en önemli özel anlardan bitanesidir o an,gelip masamıza bizimle sohbet etmiştiniz,o anki mutluğum öyle derindi ben anlatırım sizde anlayabilirsiniz aslında.Kelimeleri kullanmızdaki gerçekliğe birkez daha hayran kaldım.
Sunay Akın sana yakın bana yakın ona yakın en çok yaşama yakın.yavuz / 8.08.2006 13:18:05
az önce yollamış olduğum mesaj da adresimi yazmaya unuttum bu adrese bir şey yazarsanız sevinirim yavuz_yavuz_17@hotmail.com birşey yazmanızı bekliyeceğim

yavuz / 8.08.2006 13:14:00
merhaba sunay abi ben senin hayranlarından yanlızca biri senin programlarını kaçırmadan izliyorum öyle dili güzel kullanıyorsun ki tv başında sanki büyülenip kalıyorum yani tv reklam vermezse başından ayrılıpta su içmeye bile gidemiyorum yazmış olduğun kitaplarının isimlerini yazdım şimdi onları teker teker toplayıp okumaya başlıyacağım nasipse sizi çok seviyorum başarılarınızını devamını yüce allah dan temenni ederim sizi çok seviyoruzz

ılgın akın / 29.07.2006 14:08:28
ben onun kızıyım ve onunla gurur duyuyorum ben biraz çılgınım ama o beni hep kabul etmiştire sewerim babisi

rabia / 17.07.2006 21:22:51
iyiki varsınız....

rabia / 17.07.2006 21:16:40
ya sizi tanımak inanın çok isterdim. bu nasıl bir ruh ...şöyle bir gözden geçiriyorumda arkanız kuvvetli sizi ve bizi kimse parçalayamaz.bir bedende farklı ruhlar güç birliği içtenlik sağolun iyiki varsınız....

rabia / 17.07.2006 21:10:01
hayat hangi yorumla olursa olsun şairin yazdığı gibi acısıyla tatlısıyla yaşanmaya değer...yeterki gülmeyi unutmayalım saygılarımla.....

YALNIZLIK ŞİİRİ / ORHAN VELİ / 3.07.2006 16:04:00
BİLMEZLER YALNIZ YAŞAMAYANLAR,
NASIL KORKU VERİR SESSİZLİK İNSANA;
İNSAN NASIL KONUŞUR KENDİSİYLE;
NASIL KOŞAR AYNALARA,
BİR CANA HASRET,
BİLMEZLER.


NOT=BİZ BU SİTEDE SEÇME YAZARLAR ARASINDA, OHAN VELİ KANIK I DA GÖRMEK İSTİYORUZ. NASIL OLURDA BÖYLE BİR ŞAİR BU SİTEDE YER ALMAZ?


ESKİ KARIM / ORHAN VELİ / 3.07.2006 15:56:07
NEDENDİR, BİLİYOR MUSUN;
HER GECE RÜYAMA GİRİŞİN,
HER GECE ŞEYTANA UYUŞUM,
BEMBEYAZ ÇARŞAFLARIN ÜSTÜNDE;
NEDENDİR, BİLİYOR MUSUN?


SENİ HALA SEVİYORUM, ESKİ KARIM.


AMA NE KADINSIN, BİLİYOR MUSUN?


ALİ RIZA İLE AHMED İN HİKAYESİ / 3.07.2006 15:50:24
NE TUHAFTIR ALİ RIZA İLE AHMED İN HİKAYESİ BİRİSİ KÖYDE OTURUR BİRİSİ ŞEHİRDE VE HER SABAH ŞEHİRDEKİ KÖYE GİDER KÖYDEKİ ŞEHİRE (ORHAN VELİ KANIK)

BEN ORHAN VELİ / 3.07.2006 15:44:04
BEN ORHAN VELİ
'YAZIL OLDU SÜLEYMAN EFENDİYE'
MISRA-İ MEŞHURUNUN MÜBDÜ...
DUYDUM Kİ MERAK EDİYORMUŞSUNUZ,
HUSUSİ HAYATIMI,ANLATAYIM:
EVVELA ADAMIM,YANİ SİRK HAYVANI FALAN DEĞİLİM.
BURNUM VAR, KULAĞIM VAR,
PEK BİÇİMLİ OLMAMAKLA BERABER.
BİR EVDE OTURURUM,
BİR İŞTE ÇALIŞIRIM.
NE BAŞIMDA MULUT GEZDİRİRİM,
NE SIRTIMDA MÜHR-Ü NÜBÜVVET.
NE İNGİLİZ KRALI KADAR
MÜTEVAZİYİM,
NE DE CELAL BAYAR IN
SABIK AHIR UŞAĞI GİBİ ARİSROKRAT.
ISPANAĞI ÇOK SEVERİM
PUF BÖREĞİNE HELE
BİTERİM
MALDA MÜLKTE GÖZÜM YOKTUR.
VALLAHİ YOKTUR.
OKTAY RUFAT LA MELİH CEVDET TIR
EN YAKIN ARKADAŞIM.
BİR DE SEVGİLİM VARDIR PEK MUTEBER,
İSMİNİ SÖYLEYEMEM
EDEBİYAT TARİHÇİSİ BULSUN,
EHEMMİYETSİZ ŞEYLERLE DE UĞRAŞIRIM,
MEŞKUL OLMADIĞIM EHEMMİYETSİZ
SADECE ÜDEBA ARASINDADIR.
NE BİLEYİM,
BELKİ DAHA BİN BİR HUYUM VARDIR.
AMMA NE LÜZUM VAR HEPSİNİ SIRALAMAYA?
ONLAR DA BUNLARA BENZER.


ŞİİR GÖRÜN / 3.07.2006 15:26:42
gün doğmadan, deniz daha bembeyazken çıkacaksın yola.kürekleri tutmanın şehveti avuçlarında, içinde bir iş görmenin saadeti,gideceksin;gideceksin ırıpların çalkantısında.balıklar çıkacak yoluna,karşıcı;sevineceksin.ağları silkeledikçe deniz gelecek eline pul pul;ruhlar sustuğu vakit martıların,kayalıklardaki mezarlarında, birden bir kıyamettir kopacak ufuklarda.deniz kızları mı dersin, kuşlar mı dersin; bayramlar seyranlar mı dersin, şenlikler cümbüşler mi? gelin alayları, teller ,duvaklar, donanmalar mı?heeeey!ne duruyorsun be, at kendini denize; geride bekleyenin varmış, aldırma;görmüyor musun, her yanda hürriyet; yelken ol, kürek ol,dümen ol, balık ol, su ol; git gidebildiğin yere.
(Orhan Veli) BUDUR...!


beste / 1.07.2006 21:04:45
sunay akın....çok başka bir isim...başka bir insan o....kitapları insanlık adına çok şey öğretiyor...sunay akın'ı biga'da seyretmiştim ve hala etkisindeyimm...çok güzeldi...

ilayda / 1.07.2006 00:44:09
ahzab arkadaşıma katılıyorum gerçekten şiirleri güzel ancak eski üstatlarımızı unutmayalım birde onlara göz atalım

Ahzab / 30.06.2006 12:57:45
sunay akını takdir ediyorum çok yönlü bir kişiliği var şiirlerini de zevkle okuyorum ancak arkadaşlar biraz abartmışlar bence geriye dönüp baktığımızda ORHAN VELİ,NAZIM
HİKMET,NECİP FAZIL ,CEMAL SÜREYYA... var bunlarıda unutmayalım


ipekkkkk / 23.06.2006 18:36:35
kitaplarınız süper. hepsini okudum...

erdem keskin / 22.06.2006 20:23:48
kitaplarınız çok iyi bence
mükemmel ve bozuk


dostlar grubu / 16.06.2006 00:56:52
ŞEHİR HATLARINDA ÇALIŞAN VAPURLARDAN
BİRİNE METİN ALTIOK,
DİĞERİNE BEHÇET AYSAN ADINI VERDİM.
SUNAY AKIN'I,
KIZ KULESİNE KİLİTLEDİM...
DR. CEMİL CEVİZ


güneyli kız / 29.05.2006 14:35:08
güney bana dudak payını yolladığında çok etkilendim devamı da geldi..kimin bunlar dedim sunay akının bilmiyon mu dedi.hemen şiirdemetinde bütün şiirlerini okudum doğal olarak ben de hayran kaldım..bence o cümleleri doğaüstü güçleri olan biri kurabilir..sağol gny geç de olsa sunay akını tanıdımya..

sunay akın'cılarındanım bende.. / 27.05.2006 16:30:44
sunay akın seni ilk ceyhun yılmaz showda tanıdım.ceyhun yılmazın sana olan hayranlığını farkettim ve kendi kendime dedim ''ne var bu sunay akın'da'' sonra izledikçe,dinledikçe aynı hayranlığı size duymaya başladım.sonra sıkı bi takipçiniz oldum.bana huzur veriyosunuz,geleceğe daha mutlu,umutlu bakıyorum..siz dinlemek hatta o tatli gamzenizi görmek bile yetiyo mutlu olmama..ceyhun yılmaza da teşekkür ediyorum hep seviyeli kültürlü insanları bize sunuyo..anneler gününde annesini kaybettiği için çok üzüldüm..o'na siz destek olun..nede olsa çırağınız..kendinize ve çırağınıza çok iyi bakın..hep böyle kalın..

gökyüzü / 12.05.2006 13:02:11
herşeyin gönlünce olması dileğiyle...

RAMAZAN / 25.04.2006 16:30:22
SEVGİLİ SUNAY AKIN SİZİ ASLINDA TANIMIYORDUK FAKAT ÖĞRETMENİMİZ BİR GÜN DEDİ Kİ:ŞAİR SUNUMU YAPACAĞIZ VE 10 ŞAİR İSMİ TAHTAYA YAZDI İÇİNDE SİZDE VARDINIZ VE BENİM BAŞKANI OLDUĞUM GRUBA GELDİNİZ.SUNUMLARI HAZIRLARKEN SİZİN HAKKINIZDA BİR CAHİL İKEN KÜLTÜR'LÜ BİRİSİ OLDUK VE SUNUMDA GÜZEL SÖZLÜ NOTU ALDIK.TEŞEKKÜRLER... İYİ Kİ VARSINIZ...SAYGILARIMLA

Ramazan / 25.04.2006 16:20:29
sevgili SUNAY AKIN Okulumuzda sizinle ilgili
bir sunum yaptık ve birinci olduk sizin gibi şairler az bulunuyor.SEVGİLER...


berfin 25.04.2006 14.58 / 25.04.2006 15:01:08
çopook başşarılısınız başarılarınız daim olur inşallah sizi örnek alıyorum hımmmm birde şunu sorayım ceyhun yılmaz aşıgıyım ona nasıl ulaşabilirim sizin onu yakından tanıdığınızı biliyorum çooooook öptum

akın / 14.04.2006 23:14:33
ben ilk defa buda okudum ve cok etkilendim garip ama eden olduyunu anlamadim ama hoşuma gitti enkısa zamanda bir sunay akın kitapı alacayım

anıl ocak / 14.04.2006 20:47:01
tanıdığım en muthiş ınsan! onun kıtaplarını,şiirlerini ve kendisini dınlemekten cok buyuk zevk alıyorum .iyiki varsın sunay akın!!!!


nihat sever / 12.04.2006 13:30:04
Bir sorum var bütün dünya şairlerine bir şiir kursu açıp ders vermeyi düşünüyormusunuz? En büyük emelimizdir ki bizim bize yakın bir sunay akın.

hacer ergen / 9.04.2006 22:04:23
Sunay Akın,her okula lazım.Neden mi?Hiç bir öğrencinin sevmediği Tarih dersini Sunay Akın'ın anlattığını düşünebiliyormusunuz?

öğrenci404 / 27.03.2006 21:04:20
dönem ödevime konu olan sunay akın a ve yardım eden bu siteye teşekkürler :)


aysel / 27.03.2006 12:20:16
Sunay Akın'ı saatlerce dinleyebilirim. Bir insan başkalarına ancak bu kadar huzur verebilir.

veli yaşar / 27.03.2006 10:13:19
cumartesi günkü gösteri muhteşemdi. herkes salondan büyülenmiş olarak çıktı.kitap okuma alışkanlığım sizin sayenizde başlamıştı. şimdide tiyatro salonlarına gitmemide sağladınız. size çok teşekkür ediyorum.

alev / 26.03.2006 09:41:01
türkiye`yi ilk oyuncak müzesiyle tanıştırdığın, bildiklerini çekinmeden herkesle paylaştığın, gençlere okmayı sevdirdiğin için teşekkürler sunay akın...

blm / 24.03.2006 23:23:47
sunay akınnnnn hocam harikasın sen yaa seni tanımak büyük bir ayrıcalık

gülşah / 23.03.2006 13:06:47
yazılarını okudukça hayata daha da farklı bakabiliyorum ,düşüncelerimi korkusuzca ifade etmem de hayalellerimi gerçekleştirmem de,yani onu tanıdıktan sonra daha da bir kendime güvenim arttı ,

gülşah / 23.03.2006 12:53:17
sunay abiyi dinlemek ,okumak bana o kadar huzur veriyor ki onu tanımamı sağlayan halama binlerce teşekkürler . tanışıp sohbet etmek o kasar isterim ki

sema / 19.03.2006 14:53:51
sızı tanıdıktan sonra nekar boş yasadıgımı anladım ve sızın söyledıgınız gıbı hergun en az yarım saat kıtap okuyorum mukemmel bır ınsansınız

anillllllll / 19.03.2006 03:54:40
sunay akın mükemmel bi insan onu dinlemek bi ayrıcalık...

LAZALİCAN / 15.03.2006 15:57:13
SUNAY AKIN IYIKI DOGMUSSUN VE BU SİTEDE KENDI OZELLIKLERINI VE ESERLERINI BIZLERLE PAYLASYIGIN İÇİN COK TESEKKUR EDERIZ BU SITEYI HERKESE TAVSIYE EDERIM

eda arslan / 15.03.2006 12:32:58
sunay akın ıyıkı dogmussun ıyıkı senı tanıyoruz
senı televızyo nda gordugum zamanın hıc bıtmemesını dılıyorum
ama olmuyor
kendıne hayranların ıcın cok ıyı bak


FREEDOM / 14.03.2006 17:51:09
“To live! Like a tree alone and free like a forest in brotherhood” NAZIM HIKMET

Mübeccel Genç / 14.03.2006 01:28:17
Bu gece Antalya, AKM de Sunay Akın la kendinden geçti..Olağan üstü gözlem yeteneği ve inanılmaz zengin bir beyin..Gurur duydum ..Ülkemde böyle bir değer yetişmiş..Teşekkürler Sunay Akın...Teşekkürler..Hala sarhoşum dinlediklerimin hazzıyla...Ne mutlu Sunay Akın 'a....

irem nur / 10.03.2006 10:29:07
okan bayülgenin zagasında çukur şiiriyle tanıdım kendisini ve tutuldum. bütün kitaplarını alır defalarca, sıkıldıkça okur oldum. o kadar güzel ifade ediyor, o kadar çok şey sığdırıyor ki o üç beş satıra... tarihi, o enteresan ince noktaları anlatışına ise doyum olmaz... devamını diliyorum, yeni kitaplar ve programlarda görüşmek üzere...

riiş / 4.03.2006 12:54:00
Kızılderili reis der ki "Ağaçların konuştuğunu bilir misiniz? Evet konuşurlar; ama siz birarada birbirinizi bile dinlemiyorsunuz ki; ağaçların konuştuğunu nereden duyacaksınız."

koçaman dünyaların küçücük ınsanlarına selam söylemelımıyım yoksa bırakın onlar oldugu yerde senı görmesın mı demelıyım yüzler ve onların şekıllerı ve şekıllenen yüzlerın şekıllendıremedıklerı karakterlerı ne komık beden büyür karakterler küçülürrrrrrrderki...Derinligi nekadar olursa olsun görmedıgın sürece gercek degil gördügün gerçek olsada ne degişicekki sonu felaket

saygılarım'la sunay akın sadece budur dıyorum ve kız kulesındekı kızıldereli ne dıyebılırımki hala bıeşeyleri kaybetmemişiz ...:)))


didem / 26.02.2006 16:50:25
arkadaşlar bu arada aklıma gelmişken sunay akının 'kule canbazı'adlı kitabında bahsettiği deli mustafanın deli ibrahim olması gerekmiyo mu ?sizcede bir yanlışlık yok mu?? teşekkürler


didem / 26.02.2006 16:40:18
merhaba arkadaşlar böyle bir yorum sayfası bulduğuma çok sevindim ben de sunay akın hayranıyım ve okulda yapacağım sunumda onun bir kitabını anlatmak istiyorum ve ona ulaşmam gerekiyo bana mail adresini yazarsanız çok mutlu olurum didemyalcn18@yahoo.com

gülay / 23.02.2006 17:19:09
sizi sevmek yenilenmek gibi...
iyiki varsınız.


eda / 22.02.2006 16:23:23
sunay akın... olağan üstü!!! başka ne denir..

gizem / 20.02.2006 17:52:03
bugün tayyare kültür merkezinde buluşuyor bursalılarla...ben ve seni seven herkes orada:)

web_grapfi57 / 18.02.2006 14:26:20
Ne denizde dalga
Nede Esen bir rüzgardır sunay akın
O maviliklerin güzelliğini doğanın yeşil örtüsününde de gösteren en güzel parmaktır...


tolga / 17.02.2006 20:41:16
sunay akın benim için özel küçüklüğüme gidiriyorum arkadasıma seslemdiğim 'sunay ' ismini duyunca yaşamdan dakikaların hıncal ı haşmet i nebil i o hepsi o orda aslında hepsi sunay bi tek kendisi deil çünkü o her geçen yasamdan dakikalarda ilerliyor kendisini yakalyamıyor belkide ...

hatice / 17.02.2006 11:44:45
inanılmaz müthiş bir insan şiirleri harika.ben sunay akın okumaktan ve onun olduğu programları izlemekten büyük keyif alıyorum.programlar hiç bitmesin sunay akın sürekli anlatsın ve dinleyelim .sevgili sunay akınla tanışıp onun eşsiz sohbetlerine canlı canlı tanıklık etmeyi çok istiyorum .inşallah bir gün turnelerinden birinde izleme şansını yakalarım

Kod adı Yeşil / 14.02.2006 19:18:42
Sizin şiirleriniz bana Orhan Veli'yi hatırlatıyor.Acaba bu şiirler Orhan Veli'nin etkisinde kalmış olmasın...

mavi yelkendir hayat / 6.02.2006 20:03:16
sunay akınla ilk tanışmam leman sama olan hayranlığım sebep oldu beraber yaptıkları düyet mütiş ve sunay akının şiirlerini okuma ihtiyacı duydum bir insan bukadar güzel yazar ve bunu yorumlar yüregine sağlık

şerife / 5.02.2006 23:23:20
Susadığınız zaman nasıl suyu ararsanız Sunay Akını da insan öyle arıyor .

gizem / 2.02.2006 18:02:31
şiir okumayı pek sevmezdim sunay akını televizyonda şiir okurken gördüm ve katıldığı programları.. şiir okuyuşuna, hikaye gibi anlatımına hayran kaldım.okumayı ona borçluyum

ledzeppelin / 31.01.2006 11:26:02
iyidir güzeldir.. okunmalı anlamaya çalışılmalı.. Herkese sevgiler.

çiğdem bozkurt / 30.01.2006 16:15:36
benim için çok değerli bir yazarsın sunay akın ve en yakın zamanda tanışmak dileği ile

tuğba / 25.01.2006 13:43:04
Sunay Akın dilde akıcı bir anlatıma sahip bir insan,içinde yaşadığı çoşkuyu konuşmalarına yansıtıp insanları kendine bağlıyor.Perşembe Günleri TV8'de yanımlanan Yaşamdan Dakikalar adlı programı hiç kaçırmıyorum Nebil Özgentürk de iyi bir yapımcı bunu eklemeden de geçemiyorum

arif / 24.01.2006 11:24:23
yazdıgınızdan bişey anlamadım

özcan / 21.01.2006 15:37:35
iyi bir abimizdir ama hıncalla proğram yapmasina anlam veremiyorum

Düşsokağısakini / 19.01.2006 18:19:46
Bugün neden bu koca yağmur damlaları, deniz suskun gökyüzü ağlamaklı..? Ben çooocuk olmak istiyorum...
Sunay Akın bende hep başkadır...
Çünkü ben en çok şiiri severim...


yunus / 18.01.2006 14:15:43
kız kalesindeki kızıldereliler kitabının özet


ceren şahin / 4.01.2006 22:17:21
merhaba sunay abi!Ben Ceren Şahin. daha öncesizinle röportaj yapan kız.herşey için teşekkür ederim. kitaplarınıza bayılıyorum.kameraya çektiklerimize bi baktım da siz her zaman şiir bi konuşuyorsunuz. sevgilerimle,CEREN ŞAHİN (hayranlarınızdan biri:)

chemist / 4.01.2006 11:23:52
gecen bayram praga giderken aynı ucaktaydik.sonradan farkina vardim.Prag da birkac kez karsilastik hatta cok kısa sohbet etme sansımız da oldu.severek okuyorum..

mevra kamalı / 2.01.2006 13:47:35
sizi bana tanıştıran ceyhun yılmaza teşekkür etmek isterdim.bir ünerste öğrenciisi olarak sizinle gurur duyuyorum.müzenizde staj yapabilir miyim acaba bunu resmi olarak size yazacağım. hacettepe sanat tarihi öğrencisi 2.sınıf

selin / 30.12.2005 10:11:45
sizi bana tarih hocam önerdi düşüncelerimin yeniden şekillendiğini fakettim.söyleyeceğim sözcüklere iki satırdaha ekliyorsunuz bu beni cok mutlu ediyor.sizi okurken verdigim emeğin boşa gitmemesi beni çok mutllu ediyor.türkiye'de özgürlüğü emeği sevgiyi savunan ve bunu prensip yapan çok az şairimiz var şu an da beni duyuyor olmanız dahi beni çıldırtıyor bu ülkenin sunay akınlara orhan velılere Nazım Hikmetlere Cemal süreyyalara Akgün Akovalara ihtiyacı vardır ve hep olacaktır

betül / 30.12.2005 09:55:31
abicim sen harikasın seni17 yaşımda tnıdıgım icin öyle mutluyum ki.tüm insanlar evet tum insanlar önce duyarlı olmalı ve seni okumalı

aysun / 19.12.2005 16:21:05
istanbul hakkındaki engin bilginize şaşıyorum.Sohbetleriniz doyumsuz .İYİKİ VARSIN SUNAY AKIN

MAHMUT KARATAŞ / 16.12.2005 15:57:04
NASILSINIZ SUNAY ABİ BEN MAHMUT YAKINDA GÖZTEPEYE OYUNCAK MÜZESİNE SİZİ GÖRMEYE GELİYORUZ.OKULDAN VERİLEN ŞAİR ARŞTIRMASI İÇİN İNŞAALLAH.

eylulruzgarı / 16.12.2005 12:42:19
mrb gercekten bır edebıyat asıgısınız sıze gercekten hayaranım ozellıklle radyo programınızı begenıyorum EYLULRUZGARII

eylül / 14.12.2005 16:24:23
güzel ya

erkan / 10.12.2005 11:46:59
sunay akını mahya ışıklarında daha çok tanıma imkanı buldum.bu yorumumu okurmu okumazmı bilmiyorum ama beni de kırıcağını zannetmiyorum ben bir tiyatro oyunu için mahya ışıklarınada kullandıkları açılış müziğini istiyorum eğer bana bu iyiliği yaparsa iyi olur çünkü oyunu oynamamıza az birzaman kaldı bir lise tiyatrosu olarak oynayacağız . usta oyun yazarımız TURGUT ÖZAKMANIN *DUVARLARIN ÖTESİ*isimli oyun bize yardımcı olursa sevinirim. www.erkanakkoyunlu@hotmail.com

kardelen / 6.12.2005 22:33:49
DEĞERLİ ABİM İYİKİ VARSIN,İYİYKİ YAZIYORSUN KALEMİNE VE YÜREĞİNE SAĞLIK...

deniz / 3.12.2005 18:00:10
onlydreamsofdeniz@hotmail.com.........bu benim mail adresim.uzun zamandır sana ulaşmak istiyorum ama her seferinde sadece beklemek düşüyor bana...ışığımdın ama o ışığı kaybetmekten korkuyorum..ne olur elini uzat bana...

pınar / 2.12.2005 20:35:39
kıtap okumayı sevmek ıcın once sunay akın okumak gerek...

zefido / 2.12.2005 15:14:33
iyiki sen varsın sunay ağbi seni tanıdığıma çok memnunum bu ülkede senin gibi şairler artığı zaman biz insanlığın ve insanca yaşamanın ne demek olduğunu öğreneceğimizi umut ediyorum bizleri aydınlatmaya devam et yolun açık olsun (önce bir damla düşer sonra yağmur başlar sen bizim damlamız ol bizde yağmurun olalım)

eda79 / 2.12.2005 14:18:10
Dünya sizin gibi insanlarla güzel.......

efsun / 24.11.2005 08:52:25
sunay akın=köprü ;))

gülnihal sürmeli / 23.11.2005 23:24:07
tebrikler

nuri reis / 22.11.2005 18:00:14
baba büyüksün aynen devam

ÖNDER / 19.11.2005 21:22:45
kitaplarını ve yazılarını bilmiyorum o yüzden bişey söleyemem..ama....televizyondan izlediğim kadarıyla iyi bir konuşmacı ve iyi bir birikimi var....bu halk ve bu ülke için yaşaması gereken insanlardan biri.....

ERDİM / 12.11.2005 17:46:49
SUNAY AKINI ÇOOOOOOOOOOOOOOOOK SEVİYORUM

can / 12.11.2005 17:41:25
okudugum onca kitap var . en güzelide "kaza süsü"adlı kitaptır . BAŞARILAR

hanımşah62 / 11.11.2005 14:51:03
doğum tarihimin benim için de artık özel olduğunu sizinle paylaşmak istedim.mahya ışıklarını sizinle sevdim.iyi ki varsınız ve eserlerinizi bizimle paylaşıyorsunuz.

berfin / 8.11.2005 20:15:32
Sunay Akın'IN kitaplarını çok seviyorum.Özellikle de'' istanbulda bir zürafa''yı çok beğendim.kitaptaki ''yaralı balina''öyküsü de çok güzel.

duygu / 4.11.2005 16:12:55
HALİL POLAT A CVP SUNAY AKIN IN BÜTÜN ESERLERİNİ DAHA DOĞRUSU BİR ESERİNİ BİLE OKUMADIGINA EMİNİM SADECE ORHAN VELİ Yİ OKUYORSUN HERHALDE ÖNYARGILI OLMA BENCE TÜRKİYE DE ORHAN VELİ DE DAHİL ÇOK KALİTELİ YAZARLAR VAR BİRİNE TAKILIP KALMA BİRDE SUNAY AKIN I DENE

Kıvanç ÇAKAR / 4.11.2005 05:37:49
Aslında şimdi anlıyorum Küçükken kıymetini bilemeyip Katlettiğim oyuncaklarımın değerini Sunay ağabey, ben seni ilk defa Ege Üniversitesinde bir gösteriyle tanıdım. Yanında Nihat Sırdar vardı. O gösteri, o paylaşım bende o kadar büyük bir etki yarattı ki farkına vardım; yaşadığımız ve seyrettiğimiz olayların farkına varamayışımın. Oysa aktarılanlar gerçeklerden ne kadar farklıymış. İyiki varsın, kalemine, diline, emeğine sağlık.

leyla / 21.10.2005 16:07:29
sevgili hocam,mahya ışıkları ile yeniden sizinle buluştuk pek bi güzel olmuş arkadaşlarınızın,sizin ellerine sağlık daha fazla şiir olamaz mı?

derbeder_deniz@hotmail.com / 18.10.2005 00:47:13
sana ulaşamamak beni yıldırmıyor.bu kadar kolay vazgeçemem....ben inatla sana ulaşacağım günü bekliyorum....yoksa şiire küsmek mi gerek,pes etmek mi?

baanu / 17.10.2005 15:02:13
sunay akın lise yıllarımdan buyana takip ettigim tek YAZAR. kocaeli ye gelmenizi dört gözle bekliyorum. şiirlerinize aşıgım:)

şimdiye kadar sunay akını tanımayan şanssız 1 insan / 15.10.2005 19:53:31
WAY BEE!!!

kubilay gümüş / 14.10.2005 14:39:27
selamlar ..sunay akını tanımanın vedigi hazzı yaşayan birisi olarak şiir e ve kalemine bukadar güclü bir bag kuran ender insanlardan su an bir kitabını okuyorum bukadar şeyi araştırıp bulmak bile bir özveri ister bunu başardıgınız için size cok teşekkürler. ........................................................ iki rayı gibiyiz bir tren yolunun yakın lamsı neyi degiştirir son istasyonun. ......................................................... bakakalırım giden geminin ardından atamam kendimi denize dünya güzel serde erkeklik var aglayamam.

Evgin Atalay / 13.10.2005 16:58:25
Oyuncak müzesi için:Çocukluğumda kurduğum bir hayaldi bir çizgi filme dayl olmak,bir çizgi filmi bu kadar içimde hisettim.Hayat orda hem gerçekti hem derin... Sunay Akın Şairliği bir nevi hayat... Belki günün birinde tanışırız,çok isterim. Hayatta sunumunuz için Belgin ve Sunay Akın teşekkürler...

alev avcı / 11.10.2005 19:02:38
bugün yine baktım dünya hep aynı.bişeylerin peşinden sürüklenip gidiyor ve yine sana ihtiyacım var....biliyorum karşına çıkacağım ama o güne kadar biraz eksik yaşayacağım................

deniz_duman78@hotmail.com / 9.10.2005 17:13:27
sana yazmktan hiç bıkmıcm çünkü kendime idol bildiğim,şiirlerine ve kişiliğine saygı duyduğum tek öel insansın hayatımda...demiştim san aışık oldun diye ben o ışığı hiç kaybetmicem..alevin sesini duy...

alev avcı / 8.10.2005 14:37:13
yine ben..bugün senin şiirlerine herzamankinden daha fazla ihtiyaç duyuyorum.....beni ayakta tutan onlar unutma bunu...birgün sana ulaşacağım....

alev avcı / 6.10.2005 23:20:04
yalvarırım beni bul çünkü benim seni bulacak kadar gücüm yok.....sunay kimseye açamadığım beni sen çıkart karanlıktan ne olur deniz_duman78@hotmail.com

alev avcı / 6.10.2005 23:17:36
beni duymak zorundasın değil mi?bu kadar boş bir hayatın içinde sürüklenirken ve yaşama sebebimi senden aldığım şiir aşkına bağlarken beni duy ne olur!her gece sunay olur kağıda sarılırım,her gece sunay olur herşeyi baştan sorgularım....duy beni ne olur

alev avcı / 6.10.2005 23:14:11
elime her kağıt kalem alışımda aslında ne kadar sen olduğumu anlıyorum...bu hayranlık değil,fanatiklik de değil ama senin bendeki yerin ışığım diyebilecek kadar yüksek....seni tanımadan yaşamak anne sütünü tatmadan büyümek gibi birgün eksikliğin biryerden çıkacak....

alev avcı / 6.10.2005 23:09:39
ne olur bana yol göster ne olur ışığım olmaya devam et...şiire küsmek istemiyorum ve tek çıkar yolum sensin sunay

alev avcı / 6.10.2005 23:04:27
ışık oldun bana sunay her karanlığa düştüğümde.şiire sardın beni ve şimdi ben de bir sunay oldum.tek isteğim seninle tanışmak ve benden öte bir ben olduğumu bana öğreten adamı görmek......

can arslan / 6.10.2005 17:55:13
kim bir şiire bin anlam gizleyebilirki Sunay AKIN'dan başka?KALİTE KALİTE KALİTE

dilek / 6.10.2005 13:50:15
itiraf ediyorum kitaplarınızı hiç okumadım(kitap okuyan biriyimdir halbuki),sizi iclal aydın sayesınde tanıdım ve sizi hep ekrandan dinledim,izledim iclal hanımada sizede hayranım iyiki varsınız...

mustaphaunal / 5.10.2005 16:47:48
tek kelimemi söylüyeyim:dehasa!..

osman yucekurt / 4.10.2005 14:00:40
sn sunay akın sizi yasamdan dakikaların kare asından biri olarak cok daHA İYİ TANIMA FIRSATIMIZ OLDUeşim ve ben sohpetlerinizin hiç birini kaçırmadan büyük bir zevkle takip etmekteyiz.bu senede birlikte oldugumuz için cok mutluyuzyaşamdan dakikaların uzun yıllar devam etmesini canı yürekten diliyoruz.

Tayfun / 30.09.2005 20:34:13
tarifsiz kederler içindeydim seni tanıyana dek iyi ki varsın be abi.

şerefözturk(usta) / 9.09.2005 19:53:55
Sunmak için bize ayın aydınlığını Akın akın gelmesimi gerekliydi Onu farketmemiz için alemde şiir cumhuriyetini kurmasımı gerekliydi. Bence hem yazsın hem hariçten gazel atsın oyuncaklarımız olmasa aklımızla oynardık. sevgiler sana dil üstünde tel cambazı.

nevin koç / 7.09.2005 16:40:47
bu gün yolda sonbaharı gördüm ve hatta sarı bir yaprak vardı yanında okadar hızlı koşuyorduki eğer yetişebilseydim........................sunay akına sevgilerimi gönderirdim.......... NEVİN.........

adsız desem / 5.09.2005 16:45:15
nekadar uzun zaman oldu görmeyeli ayaklarımı günlerdir postalların içinde ağlayan ayaklarımı

eski bir hayran / 4.09.2005 17:23:43
abi mantagınım senin o hikayelerin cok güzel tv 8 de bügün gene izledim seni ö yüzden kahvaltı yapmadım...

aysu / 1.09.2005 22:29:09
ben bu sunay akını sewiom yaa.. cok degerli bi adam.. we sesi.. mukemmel bi ton yaa:)) saygılarımla

ayşe hacısüleymanoğlu / 31.08.2005 14:51:53
YÜREĞİNİZ ÖYLE COŞMUŞKİ KENDİ YÜREĞİMİ BULUYORUM.BENİM ANLATMAYA YETMEYEN NEFESİMİ SİZ TAMAMLIYORSUNUZ.SİZDE KENDİMİ BULUYORUM,O HİÇ TANIYAMADIĞIM KENDİMİ...SAYGILARIMLA...

alirıza karabela / 22.08.2005 08:02:42
sevgili sunay akın ben tonyalyım senin manyak okurlarından biriyim 2000yılında zong maden mühendisleri cemiyetinde seni dinlemiştim volkan konak ve senin hayranınım sevgilerimle

SeRaP / 18.08.2005 15:43:07
O Kadar güzel şeyler öğrendim ki ondan herkes okumalı ve tanımalı sunay akın'ı. Ve dinlemeli onun güzel yorumundan kitapların da yazılanları.... onun kadar şeffaf ve orginal yazar bulmak zor olsa gerek...... vazgeçilmezimsin sunay abi....

hulya / 12.08.2005 00:07:55
AKŞAM OLUYOR SABAH OLUYOR BEN UYUYUP UYANIYORUM ARADA SANKİ BİR ÖĞLEN ARASI HAYATIMDA AYAK ÜSTÜ BİRŞEYLER YİYECEKKEN OTURUP KALIYORUM MASADA.. herşey için teşekkurler. hahra@mynet.com

buket / 10.08.2005 12:31:26
yüksek bi yerde devinim kalp atışları elllerimde gökkusagını düşlü yorum o bile geceleri düslere bürünüp uykuya dalıyo ya sen senin varmı gecen gündüzün simdi bu aksam vakti tan yeri ağırtısında ne diye muhabbete kalkıyosun yaralarımı niye kendi düşlerinle sarıyosun

murat akdemir / 9.08.2005 13:29:55
Sunan Akil diyorum size cunki akil ustu bir ruh ve kalp var sizde, nasil olurda televole kulturu ile zehirlenir bu guzel millet ve okudukca yazilarinizi buluyorum Turk ruhunu ta uzaklardaki dosltarimizda belkide bizim diger yarimizdir o altindan kiymetli tenleri farkli olan kardeslerimizi ve onlar icin dua ediyorum,ALLAH'a versin o guzelim vatanlarini ve atlarini beyaz adam denen zift karalarindan geri... Lutfen su televolelerden bizi kurtarmak icin bir seyler yapalim ve siz ve sizin gibi yasayan AKiLLARA yerversinlen enazindan gunde bir saat ki...aklimizi oynatmadan kim oldugumuzu hatirlayalim... Saglik ve mutlulukla uzun omurlar...SUNAY AKIN sevgiler sizi seven tum dostlara makdemir34@yahoo.com Size sizin istediginiz gibi www.sunayakin.com yapmayi teklif ediyorum.Tum sevdiklerinizin birarada olmasi icin lutfen bu konuyu goruselim.

Ra / 5.08.2005 23:57:37
Sizi tanımıyorum bile isminizi bile ilk kez duydum.. insan sadece yorumları okuyunca bile sizin ne kadar değerli bir yazar olduğunuzu anlayabiliyor... hiçbir kitabınızı okumama ragmen okurlarınızın size yazdıkları beni cok sasırttı en kısa zamanda.. ilk kitap`ınızı okuyacağımı bilin... basarılar saygılarımla..

fatos ünsal / 4.08.2005 16:37:41
kesinlikle onu tanıdıktan sonra,etrafımı daha iyi görmeye ve de dinlemeye başladım.Bir zeka bukadar kıfrak bukadar hazır cevap olsun . Onun yazıları harika yalnız oyuncak müzesini ziyaret etmek istiyorum bir açık adres belirtin ve ona ulaşabileceğim mail adresi rica ediyorum.bana fatosunsal80@mynet.com'dan ulaşabilirsiniz

sevda atan / 28.07.2005 12:18:48
sizinle aynı asırda yaşıyorum ama szinle karkılıklı sohpet edemiyorum ne kadar acı lütfen sunay akın bana yaz gürcü_123@mynet.com

sevda kotanoğlu / 28.07.2005 12:12:20
sizin gölgeniz olmaktan gururduyuyorum artvinde sevda atan

gülendam aydın / 25.07.2005 00:28:20
ORHAN VELİ yi bende çok severim.Sunay Akın ı sevmeme engel değil bu tabi.Ama insan çok beğendiği bir şairi görünce sanki tarihe tanıklık ediyor. Benim için işin bu yönü çok muhteşem bir duygu.

ezgi / 19.07.2005 22:45:41
trt`deki o güzel öykülerin anlatıcısına bin sevgi seli

ibrahim / 10.07.2005 17:48:14
bir yazar anca bu kadar insana okumayı sevdirir allah sizden razı olsun sunay hocam sunay hocam dedim çünkü okuduğum her sayfanızda birşey öğreniyorum. hocam size karşı hissettiklerimi anlatmak isterdim ama ''bimezdim kelimelerin bu kadar kıfayetsiz olduğunu''kimbilir belki benim size karşı şuan hissettiklerim orhan veli'nin hissettikleridir

tuba / 8.07.2005 17:24:22
oyuncak müzesini asıl görmesi gerekenler kenar mahallenin, denize hasret kalmış yoksul çocuklarıdır.sizce onlar bu müzeyi gezebilecekler mi?

achmet:)) / 6.07.2005 02:20:45
merhaba sunay abi ben senin çok büyük bir hayranınım hayattaki en büyük isteğim seninle 10 dk.sohbet etmek ...ben 19 yaşındayım ve eğer izin verirsen sana 'oyuncak müzesi' için bir oyuncağımı göndermek istiyorum ama bunun için bir adrese ihtiyacım var.ach_met@hotmail.com'a bir adres göndeririseniz size alman yapımı bir fındıkkıran askeri göndericem..sizi gerçelten çok seviyor ve sayıyorum..ayrıca sizinle aynı ülkeden olduğundan duyduğum gururu anlatamam..geçekten çok 'büyük'sünüz...alanya'dan sevgilerle..achmet

gözde / 4.07.2005 23:58:06
kazım koyuncu yu kaybettik.yüreğimiz acıyo.üzerimize düşeni yapalım ve çernobili unutanlara kocaman bir çığlık atarak hatırlatalım.kardeşlerimiz sakat doğmasın.kazım koyuncu gibi ışıklarımız, yoldaşlarımız ölmesin..

gözde / 3.07.2005 17:22:08
oturup can kulağıyla dinlenilmesi gereken bir aydın bence sunay akın. e-mail adresini bir türlü bulamıyorum. bilen varsa lütfen bu siteye yorum olarak yazsın

Tuğba / 29.06.2005 19:35:02
Sunay Akın'ı ilk kez ceyhun yılmaz şovda dinledim.Daha önce arkadaşlarımdan duyardım ama bir türlü dinlemek ya da okumak kısmet olmamıştı.Ceyhun Yılmaz'ın o programını çok beğenmiştim.Bu güzeliği sağladığı için sevgili Ceyhun Yılmaz'a ve gerek şiirleriyle gerekse hikayeleriyle programa renk kattığı için Sayın Sunay Akın'a teşekkürlerimi iletiyorum.Herkese de Sunay Akın'ın şiirlerini ve hikayelerini okumalarını tavsiye ederim.Sevgilerimi sunarım.

mahmut / 23.06.2005 14:36:51
İnsanlığa sunulan en güzel yapıtlara yenilerini eklemekten ne kadar gurur duysanız azdır. Yüreğinize sağlık.

hakan / 22.06.2005 14:22:47
şiirleinizi indiremiyom

lerzan:) / 19.06.2005 10:49:28
unutulmuş yaşamların sandıklarını açan yaramaz bi çoçuk o!öyle içli ki taşıdıklarıyla insanları ggülümsetirken,bi yandanda ayna tutar yüreklere.o benim seyyah sairim istnbul.u kare karegörmeden bana işleyen,o benim toplumcu,tarihci,o benim kelime canbazım.o bi duygu canbazı.kelimelerin kelime evciliği kuran!

osmaniyeli-hasan türk / 19.06.2005 10:30:18
şiirleriniz bana huzur veriyor.severek okuyorum.siz harbiden şiir yazıyosunuz.yok bunun başka bi tarifi yok.

astsubay_boy (handsome_251@hotmail.com) / 17.06.2005 16:13:29
siz gercekten bir dahisiniz iclal aydınada cok tesekkür ederim bu arada şiirlerinize bol bol yer vermeyide ihmal etmeyin.....

yunus erdogan / 17.06.2005 16:07:42
coookk begendim basarılarının devamını dilerim

tuncay / 17.06.2005 13:08:54
tv8 de yaptıgınız programdan birazdaha şiirlerinize yer verirseniz sevinirim yapılan söyleşiden inanılmaz bir keyif alıyoruz ailece

üstad / 16.06.2005 16:41:26
ben sizi televizyondaki anlatımlarınızdan, şiirlerinizden ve mimiklerinizden tanıyorum. bu kısa sürede dahi bir olayı anlatırken onunla o kadar iyi yaşıyorsunuzki, hayran olmamak imkansız, bizde sizinle birlikte o anı sizin kadar olmasada yaşıyoruz. Bazende bize sanki ders verir gibi seçmiş olduğunuz olayları sizin sade ve akıcı anlatımınız sayesinde bilgi hanemize ekliyoruz, iyi ki varsınız, elinize, dilinize ve yürüğenize sağlık.... iyi günler.

adnan şimşek / 15.06.2005 17:55:51
İstanbul'u,tarihi ve tarihsel olayların nesnelerle ,canlılarla anlatımınızı keyifle okuyorum.Çanakkale ilşe ilgili yazar mısınız?

elçin / 14.06.2005 14:18:58
sunay akın devrim adamı türkiyeye onun gibi güzel,yenilikçi beyinler lazım.... beyinsizler çekilin aradan sunay akın geliyor

beritan aydın / 14.06.2005 14:13:28
ben yukarıdaki yazıyı yazan kadının oğluyum .dediklerine katılıyorum.programı ben de izliyorum

gülendam aydın / 14.06.2005 14:01:04
oğlum 12 yaşında.sizin kitaplarınızı beraber okuyoruz.yaşamdan dakikalar programını eşimle beraber zevkle izliyoruz.size hayranız ailecek.hafızanız,konuşma stiliniz,duruşunuz.çok samimisiniz.evden biri gibi.dost sohbeti gibi sohbetiniz.ve çok şey katıyor hayatımıza.sağolun.iyki varsınız.

ferda önenerk / 8.06.2005 22:08:01
kadıköy'de seyhan müzik de sizinle tanışmıştım ama fazla zamanınız yoktu konuşamadık.Ben ozamanda sizden rica etmiştim şimdide yazıyorum lütfen SADRİ ALIŞIK ve bademler köyündeki tiyatro sever arkadaşların öyküsünü seslendirirmisiniz.Birde sizin olduğunuz bir zaman oyuncak müzenizi gezmek ve o hoş sohbetinizi tekrar dinlemek isterdim. Eğer mümkün olursa şimdiden teşekkürler.

ferda önenerk / 8.06.2005 21:45:43
sevgili sunay akın ogüzel ses tonunuzdan ikinci cd ne zaman gelecek. ve ne zaman bir kanalda tek başınıza sohbetlerde görebileceğiz sizi lütfen bizi o hoş sohbetlerinizden mahrum etmeyin. sözcükcüklerin arasında yürüyen cambaza sevgiler saygılar.

suzan praksis / 6.06.2005 16:57:42
size hayranlıgım her sayfada kat kat artıyor mükemmel bir kaleminiz var praksis gencliği olarak sizi tebrik ediyoruz

neşe / 5.06.2005 22:39:11
yaşarken kadrini kıymetini bilemeyiz ya geneldde yüce insanların eminim çok arayacağız sunay akın ı o yokken. kendimi şanslı hissediyorum aynı dünya üzerinde onunla aynı havayı solurken. seni seviyorum sunay akın

Emir / 4.06.2005 17:08:25
tanışmak oldukça iyi olur lütfen tanışalım

semra / 3.06.2005 13:58:48
sunay akın'ın şiirlerini çok seviyorum ama nereden ne çıkacağını bilemediğimiz yazılarını daha çok seviyorum.bu hikayeleri nasıl buluyorsunuz.Tv8 deki yaşamdan dakikalar programınızı izliyorum.Sohbetleriniz çok keyifli.Hıncal Beyden fırsat bulup biraz daha fazla sohbete katılsanız diyorum.reklam molalarını yazan bayanın yazıları da çok hoş.Sunay Akın 'ı iyi ki tanımışım.Başarılar.

büşra / 31.05.2005 18:16:36
şiirler güzell beğendim:)

nurat / 31.05.2005 15:48:23
süper

cina / 30.05.2005 12:39:27
tesekkurler sunay akın kelimelerle vals yapan saır tesekkurler

gülay / 28.05.2005 19:32:18
sunay akın hayatta farklı tatları tatmamı sağladı iyiki varsın şiirlerin baş kahramanı

simge / 28.05.2005 19:27:49
ben sunay akını iclal aydınla tanıdım negüzeldi ogünler.tv yi açtıgımda bir adam ona ne söylerlerse hikayesini anlatıyordu öylesine güzeldıki anlattıkları doyamamıştım ve hala doyamadım.neolur hep böyle kalsunay akın.sevgiler

cansev / 28.05.2005 19:26:17
sunay akın hayatımda gördüğüm en içten insanlardan birisin

bilalunver@hotmail.com / 25.05.2005 09:34:22
dünya dönüyo boşa sevgi olmayınca sevgiyle kalın çok saolun..

olcay / 23.05.2005 23:41:19
harikaydınız tek kelimeyle hipraktifliginize bayıldım gerçekten muhteşemsiniz.kayseriden saygılar ve sevgiler. en kısa sürede yine bekliyoruz.hoşçakalın.

umut / 20.05.2005 10:32:59
sunay akın'ın hikayelerini anlatırken en son kısmını ortaya bir süpriz çikolata paketi çıkarır gibi keyifle ve tatlı bir şaşkınlık bırakarak bağlamasına hayran kalıyorum

önder / 19.05.2005 16:14:59
sunay akın bir okul ondan bir nebze etüt alabilmişsek ne mutlu bize

Karahan / 19.05.2005 11:37:34
Sunay AKIN gibi bir insanın farkında olmak gerçekten çok güzel,Onun yazılarını okuyup,konuştuklarını dinleyince insan Sunay AKINLA birlikte bir yolculuğa çıkıyor,bu da Sunay AKIN'IN çok yönlü bir insan olduğunu göstermekte,Ne kadr güzel birşeyki her yönü bir insana mutlaka temas ediyor.

ılgın akın / 17.05.2005 17:38:26
gittiğin yerleri yakın sayarak hasretin zehrini her an duyarak yıllarca yolunu bekleyeceğim ölünceye dek seni unutmayacağım.

şirin / 16.05.2005 17:02:45
kelimeler yetersiz kalır sunay akın'ı tanımlamakta...herşeyi bilmesine hayranım, kültürüne..iyi ki varsın ve seni daha çok ekranlarda görmek istiyoruz, seni çok seviyoruz..

bahadır / 15.05.2005 18:53:38
onu ilk defa abana da tanıdım. o anda kendimi ve okudugum bütün kitapları eksik bırakmısım diye geciridm içimden. ve asık oldugum istanbulda yakaladım bir daha hisarda. ve cok sevdigim fenerbahcenin maçı olmasına ragmen biletixden sunay akının biletini aldım. yanılmayacagımı biliyordum. onu dinlerken insan içi kazınıyor yüregi oksanıyor adeta. onun o hitabeti gercekten bir sanat. ve siirleri ve kitapları ve istanbulu ve insanlıgı her seyi sanat. ama bir anda kartel ve tekel medyanın gözbebegi haline gelmesi beni de sıkmıyor deil. yasamdan dakikaların devamlı olması bizim için yeterli. onun için bir siirde ben yazayım satırlarıma: çilngir sofrasındayım aksam olmakta / yanı basımda rüzgar yanı basımda günes /bir dokunabilsem kendime gelecegim/ sarhosum, asıgım /yanı basımda İSTANBUL. umarım bizi cevapsız bırakmazsınız bayaadir@yahoo.com

ahu / 11.05.2005 17:50:03
Şemsiye yapımcıları ıslanmaktan tek kişiyi koruyacak genişlikte kesince kumaşları yağmur değil yalnızlıktır yağan.... Her şiirinizle farklı alemlere gidiyorum,böyle gezintilerden bizi mahrum etmemeniz her geçen gün biraz daha bağlıyor bizi size.Sayenizde şiir tadında hikayeler okuma fırsatı buldum.Kaleminizden şiir tadı eksik olmasın.

sevcan / 10.05.2005 13:58:41
bir ödevdi sizinle tanışmamı sağlayan , ilk okuduğum şiir kitabınız makiler oldu , okumakla geç kalmışım belki ama bundan sonra öyle olmayacak.

sedat / 8.05.2005 17:03:15
herkes okadar güzel şeyler söylemşki kusuruma bakmayın benim heybemde ogüzel insana söyleyecek kadar güzel bişeyler yok...........

hakan erözalp / 28.04.2005 23:26:59
şiiri hiç sevmezdim hikaye okumasınıda ama sana çok teşekkür ederim beni bana hatırlattın için. sevgili sunay akın iyiki varsın

esin / 28.04.2005 16:23:36
SENİ ÇOK SEVİYORUM.

LEVENT ORAL / 28.04.2005 09:38:00
her nekadar dünyevi görüşlerimiz uyuşmasada yaptığı sanatın hakkını veren sanatçılardan sunay akın o tatlı konuşması yokmu insanı mest ediyor bukadar bilgiyi bu bilgileri yorumlamayı başka kimde bulabilirizki sen gerçekten farklısın sunay akın çıktığın sınırlı sayıdaki tv programlarında sen görmek anlatım güzelliğini dinlemek bizi o ses tonun yokmu müthişsin görüşler ayrı olsada saygı duymak insana özgü birşey olmalı.saygılar SUNAY AKIN

MİÇO / 25.04.2005 16:07:18
sizi ilk kez ceyhun yılmazın programında dinledim ve size hayran oldum diyebilirim sesiniz gerçekten harika aynı şekilde hikayelerinizde ben sizi çok geç tanıdığımı düşünüyorum ceyhun yılmazda sevgililer günü hikayesini anlatmıştınız çok hoşuma gitti sunay abi kendine ve sesine iyi bak sevgilerle... miço

Yener YEMAN / 25.04.2005 11:33:46
Sana BITIYORUM sizi kendime çok yak?n hissetti?im için sana diye hitap ettim kendimi ?iir yazma noktas?nda yeterli hissetti?im her an akl?ma gelen sunay ak?n beni hayal k?r?kl???na u?tat?r.müzenizin aç?l???na gelemedim içim o kadar buruk ki anlatamam (üniversite ö?rencisiyim s?nav haftas?na denk geldi)bu arada ya?amdan dakikalar gerçekten ya?amdan. hele cemal ustada bahsetti?iniz o hafta size tekrar a??k oldum edebiyat dünyas?na sizin gibi kaç ara?t?rmac? ?air daha gelir bilmiyorum ama ?u anda 1 numaras?n?z sayg?lar?mla sunay abi sizden sonra ölmemek dile?iyle........

kucukprensyorgo / 19.04.2005 11:43:52
şair duyarlılığınızın bulasıcı bir hastalık gibi yayılmasını isterdim; zamandan bile hızlı ve kacınılmaz. sevgiler...

ziya kemal bakar / 13.04.2005 21:58:55
özür dilerim kitabım hakkında sayın iclal aydına ulasmam gerekiyor e mail adresim ziyabakar@mynet.com

HAKAN / 7.04.2005 21:40:02
nasılda güzel şiirler yazıyorsun insan olanın etkilenmemesi mümkünmü sevgili sunay akın... BAŞARILAR DİLERİM

seyda / 5.04.2005 16:50:07
SUNAY AKIN TEK KELIMEYLE MUHTESEMSIN BAYILIYORUM SIIRLERINE VE ANEKDOTLARINA INSALLAH SAFRANBOLU'YA GELIRSIN DE SENI DAHA YAKINDAN GORME FIRSATINA SAHIP OLURUZ...

mert / 31.03.2005 19:25:43
ya sunay akın süpersin valla

ayuşe / 29.03.2005 19:05:49
dopdolu yaşamını bizlerle daha çok paylaşman dileğiyle...

aytekin / 29.03.2005 13:34:34
ödevim olasa kitaplarını okumzdım hakkaten duruşuna gurban

YAPRAK / 24.03.2005 21:56:39
ÇOK GÜZEL ŞİİRLERİ ÇOK BEYENİYORUM

nazif yılmaz / 21.03.2005 13:55:11
sen gerçekten süpersin.başka söze gerek yok.

pelin / 20.03.2005 18:05:40
sunay akın bence istanbul aşığı bir şair ve yazar...

CANER / 16.03.2005 18:37:01
SEN BENCE DÜNYANIN EN BÜYÜK ŞAİRİSİN EDEBİYATIN BÖYLE DİRİ SESLERE İHTİYACI VAR SENİN SAYENDE TOPLUM AYDINLIK BİR GELECEGE KOŞACAK

cüneyt / 13.03.2005 20:49:51
cok guzel anlatımınız var sızınle sohbet etmek ısterım bız orduda okuyoruz orduya gelmenızı soylesı yaparsanız cok sevınırız ınsallah bızı kırmazsınız beklıyoruz ...

ismail hakkı EKER / 13.03.2005 20:08:30
Tek kelime ile harikasınız. Tebrik ederim

sibel / 12.03.2005 12:06:21
sevdamın adı türkü yüksek sesle söylüyorum uçuruma bir gül attım yankısını bekliyorum.yüreğinden duygu ağzından sözcükler eksik olması.seni ilkokula giderken,ablamın okuduğu .makiler.adlı kitabından tanıdım seni okuğum için kendim ve seninle onur duyuyorum h a c ı b e k t a ş dolusu selamlar.....

sibel / 12.03.2005 10:12:20
sunay akın dostumsun.hacıbektaşa mutlaka bekliyoruz yaşasın halkların kardeşliği.....

pınar / 9.03.2005 22:30:03
sizi şu hazırladığım ödev sayesinde tanıdım hayatınızı okudum araştırmacı şair yönünüz güzel hayatın sadece güler yüzünün değilde acı yönünüde şiirlerinize konu etmeniz süper bursa kitap fuarında tanışmak dileğiyle

fahri sipahi-bartın / 9.03.2005 12:38:48
İple çekiyorum çarşamba akşamlarını, çünkü yaşamdan dakikalar var o akşam ve ben mutlaka Sunay Akını dinlemeliyim.Hem böylece zamanım dolu dolu geçecek,öğreneceğm sevmeyi sevilmeyi,doğayı kısaca yaşamın kendisini.Teşekkürler Sunay AKIN,iyiki varsın.(sevgili Sunay Akın şairliğinizin yanında size en çok öğretmenlik mesleğini yakıştırıyorum.Çünkü ben de bir öğretmenim.)

ümit çağdaş / 9.03.2005 11:54:23
sizin yazılarınızı beğeniyle takip ediyorum.sizinle en kısa zamanda tanışmak istiyorum.

Gamze DOĞASLAN / 8.03.2005 19:49:40
Harkulade bir site "susmak bir şeylerin anlatımıysa,süphesiz en anlamlı şeydir susmak"Ahmed Arif

yerk / 8.03.2005 06:00:18
siiri sevebilecegimi dusunmuyordum taaki sunay akin siirlerini okuyana dek tesekkurler

/ 5.03.2005 17:37:25
İ manııım. . . başka birşey söylememe gerek var mı bilmem .

YAKOMOZ / 3.03.2005 15:20:49
SUNAY AKIN'DA İLK AŞKIMI BULDUM BEN.ODA TRABZON'LUYDU.SUNAY AKIN'I OKUDUKTAN SONRA ONA 62 DER OLDUM.SIRF ONUN İÇİN OKURDUM O ZAMAN ÇÜNKÜ OKUDUĞUM HER SONAY AKIN'DA O VARDI.UYURKEN KİTABI KOLLARIMIN ARASINDAYDI.ÇÜNKÜ O KİTAP HERŞEYİMDİ.ŞİMDİ O YOK YANİ GİTTİ.BEN HALA SUNAY AKIN OKUYORUM.ANLADIM Kİ BEN ONU SEVDİĞİMDEN OKUMUYORMUŞUM O KİTABI.SADECE O KİTAPTAKİ AŞKI ONDA BULDUM ZANNETMİŞİM.GERÇEKLERİ GÖSTERDİĞİNİZ İÇİN TEŞEKKÜRLER SONAY AKIN.BİZİ SENSİZ BIRAKMA!..

murat koçak / 1.03.2005 11:24:12
merhaba sunay insan duydum ki oyuncaklarının arasında kazanlı bir tekne varmış bir gün beraber oynayalım ben mi akdeniz'den ege'ye geçmiş bir gezgin kim bu ya diyeceksin Rüzgaradam Murat koçak... Rüzgar 5 hazırlıyoruz eh artık Sunay'da katılsın Rüzgar'a(ruzgarlik@gmail.com)... Madakaskar da bir gün görüşmek üzere....

buğra / 28.02.2005 17:37:12
çok iyi bir yazarsınız şiirleriniz çok güzel

m.ü.g.s.f. / 25.02.2005 16:35:16
cemal süreyya ile mayalanmış,nazım hikmetle yoğrulmuş bir çelik bilek sunay akın.kılıncı kalem,hançeri sözler...

pınar / 25.02.2005 02:45:24
beyaz şova çıktığı akşamın ertesi günü öğrencilerime konukların adını sordum.konukları söyleyen öğrencilerim sunay beyden adamın biri de var diye söz ettiler.bu cevap üzerine onlara sunay beyden bahsettim ve kitaplarından bölümler okudum.dersin sonunda adamın biri onların müthiş hayranlık duydukları bir yazar oluvermişti.öğrencilerim ve ben onun tekrar ordu'ya gelmesini sabırsızlıkla bekliyoruz.

jale / 23.02.2005 21:34:51
e güzel

/ 23.02.2005 14:37:07
Geçen gün televizyonda gördüm Kızkulesi'nin son halini. Ticari hesaplar nedeniyle çevresinde oluşturulan "kondular" arasından hüzünle bakıyordu. Hüznünü ruhumun en derininde hissettim. Koca İstanbul'da hiç mi yer kalmamıştı küçücük insanların kocaman midelerini dolduracakları. Ben İstanbul'lu değilim. Fakat İstanbul'un bana hissettirdikleri yüzünden acaba yeniden dünyaya geliş diye bir şey ver mı? Acaba ben bir zamanlar İstanbul'da yaşamış mıydım? diye düşünmekten kendimi alamıyorum. İstanbul'a yapılanlar beni incitiyor. Dünyanın en güzel kenti iken ve bir inci tanesi gibi korunması, kıskanılması gerekirken ona yapılanlar benim gibi İstanbul sevdalılarını incitiyor. Ne yapabileceğimi bilemezken Sunay Akın gibi yel değirmenlerine savaş açan şovalyeler umudumu korumamı sağlıyor. Oğlumu tanıştırdım geçenlerde onun kitaplarıyla. Şaşkına döndü çocuk onun zekası, araştırmacı ruhu ve kelime cambazlığı karşısında. Kitap okumayı onunla sevdirdim oğluma. Şimdi de radyoda izliyor onu, saati geldiğinde sessizce odasına çekilerek. Gururlanıyorum, doğru insanlardan doğru şeyleri öğrenmeyi seçtiği için. Umutlanıyorum yarınlar için. Şovalyelerin hayatımızda çoğalmalarını diliyorum. Umutların hiç tükenmemesini şovalyeler var oldukça.

yeşim / 19.02.2005 16:26:37
sunay akın benim içinçok farklı bişey! onunla ilk okuluma geldiğinde ve söyleşisinde hayran olmuştum daha sonra şu satırlarını okuyunca''Yıllar sonra çıktığı Kız kulesi'ni, insanlığın gerçek yasalarını şairlerin koyduğu düşüncesiyle'Şiir Cumhuriyet'i' ilan eder!...Ve ilk yasa olarak Nazım hikmet'in iki dizesini okur:'' Yaşamak bir ağaç gibi tek ve hür/ ve bir orman gibi kardeşçesine...''Kimilerine göre ''şov'' yapan bu çocuk 12 Eylül gününde doğmuştur ve 198o'denberi yaşgününü kutlamamaktadır!'' Sunay Akın'a olan aşkım, hayranlığım bununla başladı ve yıllardır sürüyor.şimdilik oyuncak müzesine gitmeyi bekliyorum elini attığın her şey çok güzel oluyor ve olacak Sunay Abi! Kız Kulesi Bir ticarethane değil senin dediğin gibi''900 metrekare kapalı inşaat alanı''da değil. aynı senin dediğin gibi bu tecavüz olayını kıllarını kıpırdatmadan izliyorlar!!

muzaffer / 17.02.2005 11:33:58
sana ne diyebilirimki?Zaten sen söylenecek her şeyi söylüyorsun...

Gül / 14.02.2005 21:52:16
Sunay Akın'ın şiirlerini okumuştum ilk olarak ve doursu çok sevmiştim. Geçen yıl Kırdığımız Oyuncaklar kitabını okuduktan sonra, öyle çok beğendim ki hikayelerini diğer kitaplarının hepsinide okudum. Böyle kitap yazabilen nerdeyse yok. Bir hikaye, bu hikayede birçok olay ve öğrenilecek birçok bilgi ve şiirlerle süslenmiş. Yazarın eserlerini okuyalı dört yıl kadar oldu keşke daha önce okusaydım. ve kurduğu oyuncak müzesini de İstanbul'a geldiğimde görmek için sabırsızlanıyorum doğrusu. Okuyanların pişman olmayacağı çok güzel kitaplar...

halil polat / 13.02.2005 18:37:13
körolası bir belediye çukuru kopardı bu bin yürekli koca şairi aramızdan, rahmetle ve sevgiyle anıyoruz seni Orhan Veli....

halil polat / 13.02.2005 18:34:35
HELENE İÇİN Ötesi yok şehre ulaşınca kaderin yolu Pişman bir el kapayacak kapısını ömrünün; Hatırlayacaksın beni gözlerin yaşla dolu, Güzelliğin yalnız mısralarımda kaldığı gün. Odanı dolduracak son mevsimin, son baharın.. İsmini dinleyeceksin serin esen rüzgarda, Duyacaksın ateş feryadını hatıraların Akşam vakti söylenen aşıkane şarkılarda. Ve bilhassa parmaklığına dayanadığın zaman Ufku uzak şehirlere açılan balkonunun, Günahların geçecek hafızanın arkasından. Günahların..Sonu gelmez kafilelerden uzun.. Susarken ağaçlarda kuşlar tahayyül içinde, Bakşlarında sükunun zehri, bekleyeceksin. Türlü acılar şekillenecek yine içinde, 'Ah! Şairim bu akşam da geçmedi' diyeceksin. Ve ulaşacak bu son şehre kaderin yolu, Kapayacak pişman bir el kapısını ömrünün; Hatırlayacaksın beni gözlerin yaşla dolu, Güzelliğin yalnız şarkılarımda kaldığı gün.

halil polat / 13.02.2005 18:29:37
GALATA KÖPRÜSÜ Dikilir köprü üzerine, Keyifle seyrederim hepinizi. Kiminiz kürek çeker, suya suya ; Kiminiz midye çıkarır dubalardan; Kiminiz dümen tutar mavnalarda; Kiminiz cimacıdır halat başında; Kiminiz kuştur, uçar, şairane; Kiminiz balıktır, pırıl pırıl; Kiminiz vapur, kiminiz şamandıra; Kiminiz bulut, havalarda; Kiminiz çatanadır, kırdığı gibi bacayı, Şıp diye geçer Köprünün altından; Kiminiz düdüktür, öter; Kiminiz dumandır, tüter; Ama hepiniz, hepiniz... Hepiniz geçim derdinde. Bir ben miyim keyif ehli içinizde? Bakmayın, gün olur, ben de Bir şiir söylerim belki sizlere dair; Elime üç beş kuruş geçer; Karnım doyar benim de.

halil polat / 13.02.2005 18:24:24
Orhan Veli Kanık'ın Hayatı (1914 - 1950) -------------------------------------------------------------------------------- Orhan Veli Kanık, 13 Nisan 1914’te İstanbul Beykoz’da doğdu. Cumhurbaşkanlığı Armoni Orkestrası şeflerinden klarnetçi Veli Kanık’ın büyük oğlu, Adnan Veli’nin ise ağabeyidir. Orhan Veli’nin çocukluk yılları Cihangir, Beykoz, Beşiktaş gibi semtlerde geçmiştir. Tahsil hayatından söz etmek gerekirse, Orhan Veli, 1925 yılına kadar yani dördüncü sınıfa kadar Galatasaray Lisesi’nde yatılı olarak eğitim görmüştür. Beşinci sınıfı ise Ankara Gazi İlkokulu’nda okumuştur. İlkokuldan sonra eğitimine Ankara Erkek Lisesi’nde devam eder ve 1932 yılında Ankara Gazi Lisesi’nden mezun olur. Lise hayatının bitimiyle Ankara’dan ayrılan Orhan Veli, İstanbul’da Edebiyat Fakültesi Felsefe Bölümü’ne girer. Üniversite yıllarında sosyal bir genç olan Orhan Veli, fakültede öğrenci grubu başkanlığına seçilir. Felsefe bölümü öğrenciliğinin yanında, bir yandan da Galatasaray Lisesi’nde öğretmen yardımcılığı yapmaktadır. Üç yıl felsefe eğitimi aldıktan sonra, henüz fakülteyi bitirmeden Ankara’ya döner ve 1936’da PTT Genel Müdürlüğü’ndeki memurluk görevine başlar.Oldukça duygusal, bir o kadar da mizahi bir kişiliğe sahip olan Orhan Veli öğrenim hayatı boyunca pek çok kez aşık olmuştur. İlkokul öğretmeni Sedat Bey, onun edebiyata olan ilgisini fark etmiş ve ona yol gösteren kişi olmuştur. O yıllarda bir hikayesi “Çocuk Dünyası” adlı dergide basılır. Orhan Veli, ortaokul yıllarında Oktay Rıfat ve Melih Cevdet ile tanışır. Çocukluk yılarında başlayan bu arkadaşlık, sanat üzerine yapılan ortak çalışmalarla daha da pekişecek ve ebedi bir dostluğa dönüşecektir. “Garip” ya da “Garipçiler Akımı” olarak adlandırılan sanat akımı daha sonraları bu üç arkadaşın ortak eseri olarak meydana gelecektir. Orhan Veli Ankara'da bir gece sokakta Belediye'nin açtırdığı bir çukura düşmüş, başından yaralanmış (10 Kasım 1950) , iki gün sonra da İstanbul'a gitmiştir. İstanbul'da bir arkadaşının evinde öğle yemeği yerken fenalık geçirmiş, hastaneye kaldırılmıştır (14 Kasım 1950) . Alkol zehirlenmesi teşhisiyle tedavi edilmiş, ancak sonradan beyin kanaması geçirdiği anlaşılmıştır. Aynı gün akşama doğru komaya giren Orhan Veli, geceleyin saat 23.20'de hayata gözlerini yummuştur (14 Kasım 1950) . ESERLERİ Şiir: Garip, (1941- O. Rıfat ve M. Cevdet ile birlikte), Vazgeçemediğim (1945), Destan Gibi (1946), Yenisi (1947), Karşı (1949), Nasrettin Hoca Hikâyeleri (1949), Bütün Şiirleri (1951). Düzyazı: Nesir Yazıları (1953), Edebiyat Dünyamız (1975), Bütün Yazıları (1982- 1. Cilt 'Sanat Edebiyat Dünyamız', 2. Cilt 'Bindiğimiz Dal').

halil polat / 13.02.2005 18:21:11
ISTANBUL IÇIN Nisan Imkansiz sey Siir yazmak, Asiksan eger; Ve yazmamak, Aylardan nisansa. Arzular ve Hâtiralar Arzular baska sey, Hâtiralar baska. Günesi görmeyen sehirde, Söyle, nasil yasanir? Böcekler Düsünme, Arzu et sade! Bak, böcekler de öyle yapiyor. Dâvet Bekliyorum Öyle bir havada gel ki, Vazgeçmek mümkün olmasin. ORHAN VELI KANIK

halil polat / 13.02.2005 18:17:47
ANLATAMIYORUM Aglasam sesimi duyar misiniz, Misralarimda; Dokunabilir misiniz, Göz yaslarima, ellerinizle? Bilmezdim sarkilarin bu kadar güzel, Kelimelerinse kifayetsiz oldugunu Bu derde düsmeden önce. Bir yer var, biliyorum; Her seyi söylemek mümkün; Epeyce yaklasmisim, duyuyorum; Anlatamiyorum ORHAN VELI KANIK

halil polat / 13.02.2005 18:16:13
BENI BU HAVALAR MAHVETTI Beni bu güzel havalar mahvetti, Böyle havada istifa ettim Evkaftaki memuriyetimden. Tütüne böyle havada alistim, Böyle havada asik oldum; Eve ekmekle tuz götürmeyi Böyle havalarda unuttum; Siir yazma hastaligim Hep böyle havalarda nüksetti; Beni bu güzel havalar mahvetti. ORHAN VELI KANIK

halil polat / 13.02.2005 18:06:57
mustafa yılmaz arkadaşa cevaben; evet, duygularını bu kadar ve daha güzel ifade edebilen şairler vardır bunlardan bazıları şu an ölüdür; Orhan Veli gibi... kucak dolusu selamlar...

mustafa yılmaz / 11.02.2005 16:12:52
duygularını böyle güzel ifade edebilen başka insan varmıdır acaba sunay akından başka

lale / 11.02.2005 16:10:30
Ben onu iclal aydın sayesinde tanıdım onun için önce ona teşekkür ederim.Şimdi bütün kitaplarını okuyorum.Onu tüm dünya tanımalı bence.Şimdi tek dileğim birgün istanbul'a gidip onun oyuncak müzesini gezmek ve onunla tanışmak.İyiki varsın SUNAY AKIN İyiki varsın.

EMİN YUNUS ALTINBAŞ / 7.02.2005 23:38:27
TEK KELİME TARTILIŞMAZ VE MÜKEMMEL BAŞKA LAF BULAMIYORUM SUNAY AKIN İÇİN O GERÇEKTİN PROFESYONEL BİR ŞAİR...

cilli / 5.02.2005 14:57:39
sunay akın'ı t.v den tanıyorum.siirlerini begendim o yuzden bu siteye girdim.yastıgım bıraktıgın cukur'du?!

PINAR BECİLİ / 1.02.2005 17:21:26
sEN HİÇ USLANMAZ MISIN? uSLU DURUP,DİNLENMEZ MİSİN? nASIL SABİT KALIRSIN SEN? aSLINDA SANA yAKIŞMAZ DA BAKMA BANA aKLIN FİKRİN kIRDIĞIMIZ OYUNCAKLARDA ıLGIN HANIM DA ŞİKAYETÇİ SENDEN nASIL YAPALIM BİLMEM.... AMATÖR ŞİİRBAZ DAN SEVGİLERLE

PINAR BECİLİ / 1.02.2005 17:18:25
SEN HİÇ USLANMAZ MISIN? USLU DURUP,DİNLENMEZ MİSİN? NASIL SABİT KALIRSIN SEN? ASLINDA SANA YAKIŞMAZ DA BAKMA BANA AKLIN FİKRİN KIRDIĞIMIZ OYUNCAKLARDA ILGIN HANIM DA ŞİKAYETÇİ SENDEN NASIL YAPALIM BİLMEM.... AMATÖR ŞİİRBAZ DAN SEVGİLERLE

seyda / 31.01.2005 00:44:06
dünya güzeli insan iyki varsin sevgiler

pınar / 29.01.2005 12:11:50
İnci tanesinin oluşumunu bu kadar güzel yorumlayacak bir insanın daha olduğunu zannetmiyorum.Siz edebiyatın incisisiniz iyi ki varsın Sunay Akın!

neslihan / 26.01.2005 10:47:42
sunay akın trabzondan sevgiler.trabzon nun havasındanmıdır suyundanmıdır.edebiyatla yoğrulmuş yüreklere sahip insanlar dünyaca sevilip kelimelerle oynayarak aşkı,hüznü,sevgiyi,kavgayı ne de güzel anlatıyor.belki bana katılmayıp yukarıda okuduğum gibi sunay akının kelimelerini beğenmeyende olabilir.ama aşk sadece seni seviyorum demek değildir dimi.o bunu kendi kelimeleriyle bize snuyor.sadece aşkı mı.daha ayrıntılı okumanız dileğiyle

Bbekir çelikten / 16.01.2005 13:40:10
Böyle bir anlatım,böyle bir yorum,hiç bir zaman duymayacağım zannetmiştim işte artık içim rahat .Çünkü duymak ve görmek istediğim bir yorumcu

gamze / 6.01.2005 09:34:06
birşeyi çok merak ediyorum bu İstanbul tutkunuzun böylesine büyük olmasının nedeni nedir?kitaplarınızın büyük bir çoğunluğunda İstanbul var ve İstanbulu sevmeyen tanımayan biri sizin sayenizde İstanbulu sevebilir sizin hakkınızda daha fazla şey öğrenmek isterim o yüzden size mail adresimi bırakıyorum gamze_dag@hotmail.com

gamze / 6.01.2005 09:21:37
seninle tanıştıktan sonra denemelere karşı olan önyargım kırıldı çünkü onların sıkıcılıktan öte öğretici ve merak uyandırıcı bir yanı olduğunu öğrendim ve senin kitaplarının tutkunu oldum seni çok seviyorum

sena / 2.01.2005 16:00:57
ustaların ustası seni yeni yeni tanıyorum ama iyiki tanıyorum sohbetin büyük haz veriyor herhalde seni dinlemekten zevk almayan yoktur.iyiki varsın USTA...

sena / 2.01.2005 15:46:37
ustaların ustası seni yeni yeni tanıyorum ama iyiki tanıyorum...hocam sizi biyerde konuşuyorken göreyim anında kitleniyorum.sohbetinizden büyük haz alıyorum. Varol USTA...

veysel / 1.01.2005 14:16:18
sunay akını okuyunca turk oldugumu daha ıyı anlıyorum bu vesıleyle ıclal aydının onu bana tanıdtırdıgı ıcın tesekkurler

mine / 1.01.2005 12:52:31
ben sizi tanıdım anlattıklarınızda insanı alıp götürüyorsunuz.kelimelere farklı anlamlar ve görevler vermişçesine insanı düşünmeye itiyorsunuz.bu bence çok önemli.çünkü yaşadığımız dünya insanı düşünme sadece tüket,sömür anlamsız ve lüks yaşa dürtüsü vermek.sizin gibi yazarlar düşünürler sayesinde toplum bir parça olsun düşünerek hissederek ve üreterek ve en önemlisi kendine insanlığa saygı ve sevgi besleyerek yaşamayı deniyor.size kucak dolusu sevgi ve saygılarımla iyiki varsınız.

g.utku / 27.12.2004 00:13:36
kızkulasi tutkusunu abartılı bulmama rağmen, yaşamın şiirle olan o güçlü ama bir türlü tutturulamayan bağını gönüllerimize bağladığı için teşekkürler...

ender / 18.12.2004 20:17:38
bir insanı sevmek için onu ilk önce anlamk gerekir. hepiniz onu anladığınız zannederek çok seviyorsunuz. oysa ne zaman onu anlmak için uğraştınız ki, anlamsız bir sevgi siznki... kaç kitabını yayından kaldırdığını biliyormusunuz, veya siz onun ne kadar kitabını okumadığınızı biliyormusunuz. neyse yine de sevmek iidir.

rabiş / 17.12.2004 18:12:49
sunay akın şiirlerinizle tanışmak okadar güzelki umarım bir gün tanışırız sizinlede

ege / 15.12.2004 19:15:51
güzel çok güzel derya11 gibi iyiki varsın

lebriz / 10.12.2004 01:20:19
Türk Edebiyatı ve şiiri ile ilgilenenlerin yakından tanıması gereken, özellikle şair kimliğinde çok başarılı bir isim...Söylemeden de edemeyeceğim: Sunay Akın kimi zaman Cezmi Ersöz ile kıyaslanır, ama bu doğru değildir! Ersöz'ün şiirleri bana göre anlatım açısından zengin değil ama popülist ifadesiyle duygu istismarını iyi başarıyor! Oysa Sunay Akın, sanat yoluyla insanları hem düşündürüyor, hem de duygularıyla aralarına girmeden, insanları etkileyebiliyor!Çok farklı ve keyifli tüm yapıtları için Sunay Akın'a teşekkürler...

elvan / 8.12.2004 15:10:28
ne denılebıkır jı sızın ıcın......... Tek kelıme ıle HARIKASINIZ!!!!!SIZI SEVIYORUM

Ufk / 7.12.2004 17:26:52
sunay akını geç buldum ama bırakmaya hiç niyetim yok. o kadar harika bir yazarki şi benzeri yok.sohbetine doyum olmuyor sabaha kadar konuşsa gözümü kırpmadan dinlerim.

zehra / 4.12.2004 08:45:26
sizin yazılarınızı çok beğeniyorum üniversitede okurken arkadaşım vasıtasıyla tanıdım kitaplarınızı ama alma gibi bir imkanım olmadı malum çok pahalıydı ama en kısa zamanda kitabınızı almaya çalışıcam.ama nerde bir yazınıza görsem hemen kesiyoru biriktirdiğim çok şiiriniz var.daha uzun yıllar bizimle olmanız dileğiyle sevgiyle kalın

meltem öney / 30.11.2004 20:05:44
TEGV de edebiyat atölyesinde çocuklara edebiyatı sevdirmeye çalışıyorum . Eğitici kitaplarımızda sevgili Sunay Akın'ın şiirleri de var . Onunla çocuklarımızı karşılaştırmayı çok isterim .Belki yazabileceğim bir adresi vardır ...meltemyoney@hotmail.com

baş belası / 26.11.2004 16:12:28
SUNAY AKINLA TANIŞMAYI ÇOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOK İSTİYORUM!!!!!!!!!!!!!!!!

yasemin / 26.11.2004 16:02:10
iyiki varsın kız kulesi aşığı .sizi okuduğumda düşündüğüm şey niye bu kadar geç kaldığımdı.sözcüklerle körebe oynamasını iyi biliyorsunuz ,sözün içinde başkasöz şiirin içinde başka şiir

TÜLİN ÜLKER / 25.11.2004 12:19:03
SUNAY BEY TRABZON'DAN MERHABA, SİZLERİN KİTAPLARI İLE SOHBETLERİMİZİ ZENGİNLEŞTİRİYORUZ. KİMİ KATILIYOR KİMİ KATILMIYOR. SİZİ SEVİYORUZ VE TRABZON'A BEKLİYORUZ. ATLASJET İLE GELİN,UÇAK BİLETLERİNİZİ BENDEN ALIN,TELEFONUMU YAZIYORUM SİZE 0 462 326 19 27 BİR TELEFON YETER,....

çağrı / 18.11.2004 15:55:06
bence bu sitede bayrak şiirinin olmasıda gerekli

şebnem / 15.11.2004 20:11:23
bence sunay akın anlatırken çok akıcı anlatıyor insan anlattıkları hiç bitmesin istiyor.bir kişi bukadar çok şeyi nasıl bilir diyorsunuz.ama yazılarında aynı akıcılığı bulamıyorum...

derya11 / 13.11.2004 12:04:44
iyiki varsın kızkulesi tutkunu...

yener / 10.11.2004 13:38:18
SEBER siirin dört bacali sairi ise, Sen de o bacanin ayakta durmasini saglayan evsin.Sunay hocam insan gibi insansin......

kubilay / 6.11.2004 09:44:20
evet sunay akın senin kitapların ile tanıştıgıma öyle mutluyum ki.. hayatın daha nelere gebe oldugunudaha iyi anlamaya yetti bana hayatta hiç umutsuzlanmamak gerekiyor... ah sunay akın sen olmasa idin bu yaşadıgımızı sandıgım sehir i nasıl tanırdım...artık tanımaya çalışıyorum..sevgilerle

banu / 4.11.2004 13:26:09
Sunay'cim sen cok yasa... Devam...

Taner Balbay / 4.11.2004 00:13:25
Sunay Akın'ın yeni CDsini aramama rağmen ulaşamadım.Şimdi Daha Yakın adlı CDye nasıl ve nereden ulaşabileceğimi söylerseniz sevinirim.Taşradan takip etmek zor oluyor.

serkan / 3.11.2004 01:20:09
Durgun bir sudur aslında deniz // Ki çocukların acemi oltalarını denedikleri // Kuytu bir iskelenin // Tahtaları altına kazıdığım // Ayrılık şiirini okudukça // Dalgalanır... // Tam bir zeka ürünü...

serhat / 21.10.2004 12:21:15
olayları birbirine bağlama şekline hayranım

ömer nadir soylu / 15.10.2004 20:18:55
çok yakında tanışacağız

sengul / 8.10.2004 12:58:02
sunay akın kime yakın?bize

güven / 7.10.2004 11:59:28
yaşayan en büyük şair...

hatice / 16.09.2004 15:16:17
kitap okumayıa sunay akın'IN Kitapları ile başladım okumaktan ve dinlemekten zevk aldığım bir yazar programlarının sık sık yayınlanmasından sıkılamayacağım bir yazar

can / 16.09.2004 11:39:21
sunay akin dinlemekten zevk aldigim bir sair ve ne kadar ilginctir ki o konusurken kendimi bulutlarda gibi hissediyorum

huriye / 12.09.2004 22:17:41
okul dışı bir kitapçıda çalışırken tanıdım sizi.ne kadar çok hayranınız var.arlarında da ben tabi ki.insanı ısıtan şiirler.bütün kitaplaınızı okudum.sizin kitaplarınızı elime aldığımda müşteri gelmesin istiyordum.onlara ilk önerdiğim ise sizin kitaplarınızdr.sevgilerle...

akşamcı arif / 12.09.2004 20:11:44
Onu geç tanımış sayılmazsınız ,çünkü hala hayatta ...Rumeli hisarında yine muhteşemdi.

Mustafa Girgin / 11.09.2004 15:34:26
neden bu kadar gec farkına varır insan bazı değerlerin o kadar utanıyorum ki gercekten sizi bu kadar gec fark ettiğim için sayenizde yeniden keşfettim bir çok şeyi çok teşekkürler

kübra / 9.09.2004 17:18:55
yarın akşam hisarda görüşmek üzere...

şiir kız:))) / 8.09.2004 21:22:32
sunay akınla tanışmak sohbet etmek istiyorum...

şiir kız özlem / 8.09.2004 21:20:32
en büyük idealim öğrendiğim her şeyi sizin gibi ben de insanlığa öğretmek istiyorum.bunu çok güzel başarıyorsunuz inşallah ben de bir Ö.Ö olabilirim....öğretmeye devam edin...saygılarımla

şiir kız:))) / 8.09.2004 21:17:03
en büyük idealim öğrendiğim her şeyi ben de sizin gibi insanlarla paylaşmak istiyorum keşke ben de bir Ö.Ö olabilsem......kitablarınız okadar güzel ki okurken çok şey öğreniyorum.Öğretmeye devam edin...saygılarımla

semender / 8.09.2004 18:04:04
öykü anlatışı sadece bu yeter dınlemeye

Çağla Düzenli / 8.09.2004 16:46:58
1.Ölüdeniz Kültür ve Sanat Etkinliklerinde izlediğim Sunay Akın, gelecek sene tekrar bekliyoruz Fethiye' ye...

ahu / 12.08.2004 13:14:43
rumeli hisarında, yıldızların ışığında, ılık bir esinti yanağımızı okşarken, yağmurun ardından gülümseyen yeşilliklerin arasında tanıştım sunay akınla.. teşekkürler !!!!dudaklarınızın arasından dökülen her sözcük için.. hepsi çok özel ve anlamlıydı...

ateşböceği / 4.08.2004 08:18:00
bazen insanın yüreği kabarır bi bakmışsın ellerin kağıt kalem oluvermiş...yazar durursun..yazdıklarına şiir,sana şair denmemeli..daha ötesi... BURSA'DAN SEWGİLER....

şeynur / 3.08.2004 19:02:04
yüreğinize sağlık....

dido lina deniz / 9.07.2004 14:30:15
şiirlerinde bile atalarımın ne kadar masum insanlar olduklarını göstermeye çalıştığın için sana kızılderili soyundan olan bu küçük kızın yüreğinden AMERİKA DOLUSU TEŞEKKÜR ve SEVGİLER

dido lina deniz / 9.07.2004 14:23:57
şiirlerinde bile atalarıma,dolayısıyla da bana bizlerin ne kadar masum insanlar olduğumuzu göstermeye çalıştığın için kızılderili soyundan olan bu küçük kızın yüreğinden sana AMERİKA DOLUSU TEŞEKKÜRLER.....

öztürk/06.07.2004 / 6.07.2004 09:27:28
Akşam " kahve bahane programında" Sunay AKIN"ı birkez daha izledim. Onu beğenmekte ne kadar haklı olduğumu bir kez daha gördüm. Tv.daha çok görmek ümidiyle.

EYLEM DEVRİM / 3.07.2004 13:47:30
ŞU AN ARAŞTIRMA YAPMAM LAZIM AMA NASIL TAKILDIM BU SİTEYE,,BİLEMİYORUM,KARMAŞIK KAFAMIN İÇİNDE NE ARADIĞIMI DÜŞÜNÜRKEN NEYİ BEKLEDİĞİMİ ANLAMAM İÇİN KAFAMIMI ÇEVİRMELİYİM Bİ SAĞA Bİ SOLA SABİT OLMAMAK LAZIM OFFFF YAZMALIYIM ÇALINTI YAZILARLA KENDİMİ KANDIRMAMALIYIM O YÜZDEN SUNAY ABİM SEVİYOM SENİ NEDİYEYİM

z.tuğçe / 29.06.2004 16:35:21
kuytu köşelerde kalan naif duyguları su üstüne çıkaran,verdiği hazzı hiçbirşeyden alamadığım,en doğal en katışıksız sosyalist şair-yazar ,baba ,kardeş...kitaplarındaki zeka döngüleri ve son sayfaya gelme korkusu ayrıca heyecanlıdır..

almestin / 19.06.2004 12:45:58
bence sıkıcı ve tekdüze.

mustafa / 13.06.2004 18:51:33
Türkiyenin yaşayan en büyük şair ,yazar ve anlatıcısının karşısında saygıyla eğiliyorum. Hemşehrisi olmaktan gurur duyuyorum. Sİzi televizyonda daha çok görmek isterim.

güzin / 12.06.2004 07:50:22
güzelliklere karşı taktığımız atgözlüklerimizi birkaç dakika çıkarttıran ve elimize tutuşturan bu şairi geç belkide çok erken tanıdım ve çok sevdim.İstanbulu ondan dinleyen birkişi İstanbula aşık olur.

ersin / 9.06.2004 16:44:26
sunay abi atatürk üniversitesine bekliyoruz o da olmassa en azından ekranlarda görün. gecen röpörtajını dinledim volkan konak hakkında muhtesem bagladın konuyu. bu cizginden ayrılma diyrm okey.

ercan / 9.06.2004 15:45:40
sunay akınla şiir ve kitapla tanıştım diyebilirim.iyi ki varsın sunay akın şiirler ve anılar öksüz değil.sevgiler.

ersin / 8.06.2004 18:01:51
sunay abi korsanlar hakkında calısmalarını beklıyorum

ersin / 8.06.2004 17:59:34
ceyhunyilmaza slm

kerim / 5.06.2004 11:46:09
sen sadece bir şairsin.şairlerin şairi.üç beş mısra,içine saklanmış bir çanta dolusu kitap.

KaFeS / 15.03.2004 17:35:42
Medya bazı isimleri haddinden fazla abartıyor. Sunay Akın da bunlardan bir tanesi... Sekiz satırlık şiirleri aslında şiir değil bana göre; kırık dökük cümleler. Ama çok güzel cümleler. Sunay Akın'ın konuşması bence onlar, ama asla bir şiir değil.. Ben onu sevmiyorum dediğimde bütün kaşlar çatılır. Demek ki bir önyargı dolaşıyor şiir seven yüreklerde. Çok bilmişlerden oldumolası hoşlanmamışımdır zaten. HÜRMETLER!

/ 15.03.2004 17:35:40
Medya bazı isimleri haddinden fazla abartıyor. Sunay Akın da bunlardan bir tanesi... Sekiz satırlık şiirleri aslında şiir değil bana göre; kırık dökük cümleler. Ama çok güzel cümleler. Sunay Akın'ın konuşması bence onlar, ama asla bir şiir değil.. Ben onu sevmiyorum dediğimde bütün kaşlar çatılır. Demek ki bir önyargı dolaşıyor şiir seven yüreklerde. Çok bilmişlerden oldumolası hoşlanmamışımdır zaten. HÜRMETLER!

birgül. / 13.03.2004 00:24:37
insan sevgisini,istanbul sevgisini,yaşam sevgisini bu kadar güzel ifade edebilen, ve bir okadar güzel bakabilen Sevgili Sunay Akın, yüreğine milyonların sevgisini kondurup ödüllendiriyoruz seni.

AYLA / 6.03.2004 19:22:13
BENDE SENİ ÇOK SEVİYORUM SUNAY AKIN.İYİKİ VARSIN VE İYİKİ SENİNLE TANIŞMA FIRSATI BULDUM.

Zeynep Karahan / 6.03.2004 00:16:28
Hic onun kadar guzel anlatmadi Kizilderilileri Turkcede...Kalemine yuregine saglik...

rüzgar / 27.02.2004 09:28:25
Dudak Payı Çay bardağında Bırakılan dudak payı Kadar bile Uzak kalamam Gözlerine Yakın olsun isterim Ellerime ellerin Yanında beton binaya Yaslanması gibi Köhne bir evin Seni bir çivi Gibi çaktım Çünkü beynime Ve toplayıp Bütün kerpetenleri Attım denize Sunay Akın Sensiz hayat düşünemiyorum. S.Ç.S.

saadet / 24.02.2004 12:32:51
oyuncak müzesi nerede hani çok iyi gelecek şuanda yalnız ama en çok umutlu anlarda...

nurullah ulutaş / 17.02.2004 00:06:24
abi inan şiirlerini okurken, şiir yazmaktan utanıyorum. dile çok hakimsin. keşke doya doya seni dinleyebilseydim.slm

ASD / 19.01.2004 22:10:34
Bende geç kalanlardanım.. Kırdığımız Oyuncaklar'da O'na sitem eden tek şahıs kızı Ilgın sanırım.. "Babam eskiden bana oyuncak alıyordu, ama artık kendine alıyor" Çok okuduğumuz ve çok dinlediğimiz pek çok usta'nın bilinmeyen oyuncak öykülerini okurken zevkten bir acaip oldum.. :))) Lütfen okuyun..

cemo / 1.12.2003 17:29:24
Sunay akin sadece yazsa ve hariçten gazel okumasa ne güzel olurdu.

nazl / 30.11.2003 13:30:42
Tanınması gereken o kadar çok yazar ve şair var ki. Bence Sunay Akın da bunlardan biri. Ben onu okumaya başladığımda geç kaldığıma hayıflanmıştım. Siz de aynı şeyleri hissetmeyin diye yazıyorum. Onun masalcı dede :) tavrından çok şiirlerini severim ben. Aşağıdaki şiirini okuyunca, onu tanımaya karar verdim. Belki size de aynı etkiyi yapar: "... Ne kalem kılıçtan ne kılıç kalemden üstün olsun öğrensinler birlikte yaşamayı örneğin kalem aşk şiirleri yazsın ve köreldikçe kılıç yontsun." Cezmi Ersöz ü bilir misiniz? Sunay Akın onun kadar olmasa da şiirlerindeki incelikle ona benziyor biraz. İkisini de bağırırken, kavga ederken hayal edemezsiniz. Ben aslında böyle insanları pek sevmem. Gerçek gibi gelmezler . Artık Cezmi Ersöz ü okumuyorum. Ama Sunay Akın ı tavsiye edebilirim. Hiç bir yönüyle bıktırıcı değil. Sevgilerimle...
İsim:
Yorum:
Resimdeki karakterleri aynen yazınız: This Is CAPTCHA Image
 

YukarıArkadaşlarınıza önerir misiniz?

Yazılarınızı buradan yollayabilirsiniz!KAHVE YANINDA DERGi

Hoşgeldiniz
Arşivimiz
Yazarlarımız
Manilerimiz
E-Kart Servisi
Sizden Yorumlar
KÜTÜPHANE
SANAT GALERiSi
Medya
İletişim
Reklam
Gizlilik İlkeleri
Kim Bu Editör?
SON BASKI (HTML)
YILDIZ FALI
GÜNÜN
ŞARKISI
(Yeni)
ÖZEL DOSYALAR

ATA'MA MEKTUBUM VAR
Milenyumun Mandalı
Café d'Istanbul
KIRKYAMA
KIRK1YAMA
KIRK2YAMA
KIRK3YAMA
ZAVALLI BİR YOKOLUŞ
11 EYLÜL'ÜN İÇYÜZÜ
Teröre Lanet!
Kek Tarifleri
Gezi Yazıları
Google
Web KM

Uygulama : Cem Özbatur