İdare Amiri: Ebru Kargın
HÜRRİYET KÜLTÜR SANAT
Fransız polisiye romanlarının en parlak kalemlerinden Jean Christophe Grange, bu kez Fransa'dan Türkiye'ye uzanan soluk kesici bir romana imza attı. Başlayanların elinden bırakamadığı roman, keskin bir zeka eseri olduğunu hemen okura kabul ettiren cinsten. Olayların akışında ve okuru ikna gücünden en küçük bir ödün vermeyen kurgusuyla...

Devamı...>>

KÜRŞAT OKUTMUŞ ( AKSİYON )
Grange’nin kitapları film oluyor ve o şimdi bizi yazıyor...
Türk mafyasının Hollywood çıkarması Pek Yakında!
Jean—Christophe Grange'nin Türkiye'ye sadece Tüyap Kitap Fuarı'nda kitaplarını imzalamak için geldiğini düşünüyorduk. Ama asıl neden başkaydı. Grange, Paris'teki Türk mafyasını ele aldığı bir roman üzerinde çalışıyordu. Kahramanlardan biri Galatasaray mezunuydu hatta. Yazar Susurluk'u inceledi, yazarlarla görüştü, gazete arşivlerini taradı...
Devamı...>>

KİTAP GAZETESİ
Kızıl Nehirler,sadece bir polisiye değil, yazar pek çok konudaki düşüncelerini de serpiştirmiş kitabına. Sokaktaki suçlar karşısında polisin kullandığı şiddeti mahçup bir tavırla onaylıyor... Devamı...>>
LE MONDE
Kızıl Nehirler insanı daha ilk sayfalarından itibaren sarsan, altüst eden, yutan o kitaplardan biri. Sizi sürekli olarak gerilimin sınırlarında dolaştıracak; akkor haline gelmiş bir telin üzerinde yürüyormuş hissi verecek kusursuz bir serüven.

LE NOUVEL OBSERVATEUR
Kızıl Nehirler, James Ellroy ve Thomas Harris etkisinde bir seri cinayet hikayesi.

LE POINT
Grangé innılmaz bir ustalıkla insanı şaşkına çeviren kusursuz bir roman yazmayı başarmış. Okur romandan şok halinde ve kitabın bitmiş olmasından duyduğu boşluk içinde çıkıyor. ( Kızıl Nehirler )

LE MAGAZINE LITTERAIRE
Polisiye-gerilim romanlarının Anglosaksonların işi olduğu söylenirdi. Grangé Kızıl Nehirler’ le, sadece bir Fransız yazarının bu türde yazabileceğini değil, aynı zamanda Anglosaksonlara gerçekten sıkı bir rakip olduğunu da kanıtlıyor.

LE FIGARO
Kızıl Nehirler, Kuzuların Sessizliğinden bu yana yazılmış en iyi gerilim romanı.
Adrese Teslim Günlük E-Gazete - 12 Ocak 2006
       

JEAN CRISTOPHE GRANGE

JEAN CRISTOPHE GRANGEFransız yazar Jean-Christophe Grangé 1961’de Paris’te doğdu. Serbest gazeteci olarak çeşitli haber ajansları ve gazeteler için çalıştı. "Paris-Match" için gezi-macera röportajları, "Figaro Magazine" için bilimsel röportajlar hazırladı. Leyleklerin göçü üzerine hazırladığı yazı dizisinden esinlenen "Leyleklerin Uçuşu" adlı ilk romanı 1994’te yayımlandı. Bu kitap sekiz bölümlük bir TV dizisi haline getirildi. Fransa’da 450 000 adet satan ve dünyada 20 dile çevrilen "Kızıl Nehirler" yazarın ikinci romanı. Grangé’nin üçüncü romanı "Taş Meclisi" ise eylül 2000’de çıktı ve yalnız Fransa’da kısa sürede 150 000 adet sattı. Mathieu Kassovitz tarafından filme çekilen ve başrollerini Jean Reno ve Vincent Cassel’in oynadığı "Kızıl Nehirler" Hollywood’u keşfetmek için iyi bir koz.

YukarıKIZIL NEHİRLER
"Kızıl Nehirler", ''Çocukluğumdan beri korkutucu hikâyeleri, korku filmlerini, bilinmeyenin verdiği endişeyi hep sevmişimdir" diyen Jean-Christophe Grangé'nin yazarlık yaşamındaki ikinci romanı. Mathieu Kassovitz tarafından filme çekilen ve başrollerinde Jean Reno ve Vincent Kessel’in oynadığı "Kızıl Nehirler", birbirini tamamlayan, iki gözü pek polisin son derece karanlık ve karmaşık bir cinayeti çözme çabasını anlatır. Küçük bir Fransız kasabasında meydana gelen bir cinayet, roman kahramanı iki polisin merakını körükler. Sonuçta kökü eskilere uzanan bir gizli örgüt çıkacaktır ortaya ve hiçbir şeyin tesadüf olmadığı gözler önüne serilir. "Kızıl Nehirler", yazarın ustalıkla sağladığı soluk kesici tempo ve usta işi karakter tahlilleri, best-seller türüne dudak büken Avrupalı okuru derinden etkilemiştir.
Çeviren : Doğan Kitapçılık Çeviri Kurulu
Doğan Kitap Yayınları

On-line Satın Alabilirsiniz:
kitapyurdu.com
http://www.kitapyurdu.com

TAŞ MECLİSİ
Jean-Christophe Grangé’nin ikinci romanı olan "Taş Meclisi", tesadüfî bir trafik kazasıyla birlikte gelişir. Hayvanların, özellikle de yırtıcı hayvanların doğal çevrelerindeki davranışlarını inceleyen ve şaolin boksu meraklısı olan Diana Thiberge, genç kızlık dönemini karartan korkunç bir dramı yaşadığından beri hiçbir erkeği öpmemiştir. Bu demir karakterli genç kadın, küçük Lu-Sian'ı evlat edindikten sonra, korkunç deneylerin yaşamında iz bırakacağını aklına bile getirmez. Paris'e dönüşlerinin hemen ardından, Diana ve Asya kökenli oğlu korkunç bir trafik kazası geçirirler. Ama bu kazada bir cinayet teşebbüsünü hatırlatan her şey vardır. Ölümün eşiğindeki küçük Lucien, Berlin'den gelen esrarengiz bir doktor tarafından kurtarılır. İşte burada sorular ortaya çıkar: bu doktora kim haber vermiştir? Hastayı nasıl ve neden kurtarmıştır?

Soruların cevabını bulma serüveni, parapsikolojiden Şamanizme varan inançlar yumağını çözdükçe karmaşıklaşır. Paris’te başlayan arayış, Sibirya’nın derinliklerine kadar uzanır. Ve tabiî korku ve gerilim de...
Çeviren : Ali Cevat Akkoyunlu
Doğan Kitap Yayınları

On-line Satın Alabilirsiniz:
kitapyurdu.com
http://www.kitapyurdu.com

LEYLEKLERİN UÇUŞU
Grangé, "Leyleklerin Uçuşu"yla, ustalığını bir kez daha kanıtlıyor.

"Leyleklerin Uçuşu"nda yazar, Avrupa’dan Orta Afrika’ya kadar, her yıl düzenli olarak göç eden leyleklerin bu özelliğinden yararlanan uluslararası bir şebekenin faaliyetlerini anlatıyor. Grangé’nin korku labirentinin bir yanında dünyanın en sıkı denetlenen elmas madenlerinden yapılan kaçakçılık, diğer yanında da kalpleri çalınmış cesetler duruyor.

"Leyleklerin Uçuşu"nda okuyucu, adrenalin hapı yutmuş gibi, kitabın ilk sayfalarda tutulduğu heyecan fırtınasından, sonuna kadar kurtulamıyor.
Çeviren : Ali Cevat Akkoyunlu
Doğan Kitap Yayınları

On-line Satın Alabilirsiniz:
kitapyurdu.com
http://www.kitapyurdu.com

KURTLAR İMPARATORLUĞU
“Kurtlar İmparatorluğu”nda Fransa ile Türkiye arasında gerilimli bir hat kuruluyor. Jean-Christophe Grangé, her zamanki gibi etkileyici bir atmosfer yaratıyor, kahramanlarına inandırıcı roller biçiyor ve okuyucuyu soluksuz bırakacak bir serüvene tanık ediyor. Seri cinayetler, uyuşturucu kaçakçılığı, Strasbourg-Saint-Denis’deki küçük Türkiye, Fransız polisindeki iç hesaplaşmalar, tıbbın karanlık amaçlara alet edilmesi... Okuyucu kendini böyle gerilimli bir dünyanın içinde buluyor. Heyecan dozu son sayfaya kadar hiç düşmeyen bir roman.
Çeviren : Şevket Deniz
Doğan Kitap Yayınları

On-line Satın Alabilirsiniz:
kitapyurdu.com
http://www.kitapyurdu.com

Yukarı

SİYAH KAN
Güneydoğu Asya'da, Yengeç Dönencesi ile Ekvator çizgisi arasında bir yerlerde bir yol vardır. Siyah kanla çizilmiş bir yol. Korkunun ve ölümün hâkim olduğu bir yol.

Paris. İlk temas. Kualla Lumpur. Hayat Yolu. Uçuşan ve Çoğalan. Sonsuzluğun İşaretleri. Kamboçya. Bal ve Fresk. Tayland. Arınma Odası. Dünyadan soyutlanmış bu mekânda neler olduğunu anlayacaksınız! Bangkok. Gerçeğin Rengi aynı zamanda Yalanın da Rengi'dir! Ve Paris. Her şey sona ermedi, yeni başlıyor.

Çabuk Saklan, Baba Geliyor!

Çeviri: Şevket Deniz
Doğan Kitap

Yukarı

ZENER'IN LANETİ CİLT 1: SIBYLLE (JEAN CHRISTOPHE GRANGE & PHILIPPE ADAMOV)
- Kahretsin!
- Saat sekiz uyuyakalmışım!
- Bu hiç de şaşırtıcı değil, yirmi saattir uyumuyorum.
Bruner metodu, ne demezsin!...
- Ve artık sıra "Sibylle Metodu"nda derhal fakülteye gitmeliyim...

Çeviri: Şevket Deniz
Doğan Kitap

Yukarı

WEB KAYNAKLARI :
http://www.dk.com.tr/yazar.asp?id=8

Yukarı
( Kızıl Nehirler )

"İki polis dönüş yolu üzerinde, N56 karayolu kenarındaki bir kamyoncu lokantasına girip, birer kahve içtiler. Biraz uzakta jandarmaların karayolu üzerinde kurdukları barikat, dönen ışıkların otomobillerin camlarında yansıması görülüyordu.

Niémans, nereden çıkıp geldiği bilinmeyen, soruşturması birden Gurnon’ da ki cinayetlerin üzerine odaklanan, aceleci Abdouf’ un anlaşılmaz konuşmasını dinledi. Zaten genç Mağriplinin öyküsünün anlaşılır bir yanı yoktu. Gizemli bir anne ile onun kaçış öyküsünden, erkek kıyafetine sokulmuş küçük bir kızdan, tehlikeli bir kanıt olarak gördükleri için, çocuğun yüzünü yok etmek isteyen iblislerden söz ediyordu. Bütün bunlar, uzun bir sayıklama nöbetinden başka bir şey olamayabilirdi ama bir farkla : Sarzaç’ lı genç teğmen, Philippe Sertys’ in pazarı pazartesine bağlayan gece Lot Bölgesi’nde bir mezara saldırdığının kanıtını getiriyordu.

Bu bilgi son derece önemliydi.

Philippe Sertys – kuşkusuz – bir mezar saldırganıydı. Evet, mezarlık yakınında bulunan parçalar henüz Lada’nın lastiklerinden alınan örneklerle karşılaştırılmamıştı. Ama eğer örnekler Mağriplinin kuşkularını haklı çıkarırsa, işte o zaman Niémans ilk kez elindeki maktulün suçlu olduğunun kanıtını bulmuş olacaktı."

Yukarı
Tadımlık yazarken bile ilk okuduğumdaki gerilimi yeniden hissettim. Jean Christophe Grange artık polisiye-gerilim ustalarından. Tüm romanları ayrı lezzette.

Alternatif kitabım : Buket Uzuner / Şiirin Kızkardeşi Öykü ( Everest Yayınları ) Yine muazzam bir Buket Uzuner kitabı

YukarıYorum yazmak ister misin?büşraaaaaa / 8.10.2010 20:09:43
tüm kitaplarını severk okudum ama kızıl nehirler favorim

normaldeli / 1.09.2010 13:39:34
siteye Koloni ve Ölü Ruhlar Ormanı kitaplarının tanıtımı kapakları eklenmiyor?

AvilaJohnnie / 27.06.2010 14:41:35
People deserve wealthy life and personal loans or just sba loan would make it better. Just because freedom is based on money.

sanem / 21.06.2010 15:41:46
bu kadar yoruma rağmen okumamak aptallık olur.İYi yada kötü okumalıym.:)

normaldeli / 24.02.2010 15:57:45
Grange istanbul hayranı arkadaşlar türk kahvesi özelliklede.kitaplarında türklere karşı bir garezi olduğunu zannetmiyorum..

kişi / 29.01.2010 01:33:47
ya bende okudum hemen hemen butun kitaplarını ama farkettiyseniz hep Turk ve muslumanları kotuluyo ne kadar pislik varsa bizim ustumuze atmıs .s

normaldeli / 23.01.2010 17:17:04
Grange farkını her zamankı gıbı koyduu KOLONİ tek kelimeyle muhteşemmm..

DİLEK / 22.01.2010 17:48:55
GRANGE'IN KİTAPLARINI HENÜZ OKUYABİLDİM. O BİR ÜSTAD. KİTAPLAIRINA VE YAZARA HAYRAN KALDIM. ÖZELLİKLE SİYAH KAN VE ŞEYTAN YEMİNİ. GRANGE' IN KİTAPLARINI BEĞENMEYENLER KİTAP OKUMANIN ÖNEMİNİ BİLMEYENLERDİR. HARİKASIN GRANGE.

rifki / 21.12.2009 16:24:37
poliseye gerilim aksiyon mecara dalinda boyle eserler weren bir 2.yazar gormedim butun kitaplarini okudum ama leyleklerin ucusu ve koloni tatamem baska bu iki kitap esi benzeri bulunmamis bi eser ve kafama yatti gelecegin cografya hocasi yakinda duny:) fransizlari sewmem ama bu adamin eserleri tamamen farkli........

salavat getir / 19.12.2009 22:40:07
grange okumaya başladım hayat felsefem değişti Allah razı olsun grange den

BİLAL / 11.10.2009 16:30:01
BEN 20 YASINDAYIM 19 YASIMA KDR ELIME KTP ALMDM BI ARKADASIM BNA SIYAH KANI OKUMAMI ONERDI OKUMAYACAGIMDAN EMINDIM KITABI VERDİ BASLADIM BIRAKAMADIM BU ADAM BI HARIKA BNA KITABI SEWDRDI BNJE DAHA OTESI OLAMAZ....

evrim / 6.10.2009 15:09:29
bu değişik fikirleri nerden buluyo anlamıyorum tüm kitaplarını beğeniyle okudum herkese tavsiye ederim...okumaya değer kitaplar...

Ender / 9.05.2009 02:04:22
Bütün kitaplarını okudum hepsine de bayıldım yeni kitabının çıkmasını gört gözle bekliyorum inşallah uzun yaşar

ferhan / 26.03.2009 19:03:54
gerçekten harika bir yazar ama kitabın girişi sıkıcı oluo ama devamı harika tabiki taş meclisini okusammı bilmiom pek beğenilmemiş ama siyah kan harikaydı...

fatos / 19.02.2009 21:50:07
evet cok gzl kıtaplar gercekten okmyı sevmeyen lere onerırım bu kıtapları akıcı ve dusunduru cu kıtap lar bunlar

cadı / 13.02.2009 19:14:25
grange bayılıyorum tüm serisini okudum herkese tavsiye ederim

coşkun / 13.01.2009 20:44:18
grange nin hastasıyım.. özellikle Siyah Kan a bayıldım. her sayfası beni gerdi, müthiş bi heyecan dalgasıydı..

ecemm / 11.12.2008 22:46:26
haberin için teşekkürler nebil Grange'in kitabını okumayı özlemiştim umarım biran önce çevirisi olur..şüphesiz yeniden gerilime doyacağız.GRange tek kelimeyle muhteşem...

nebil / 23.11.2008 13:20:43
arkadaşlar size mutlu bir haberim var , en sonunda grange'ın son kitabı cıktı fransada,adı 'miserere',!En kısa zamanda cevirirlerde okuma fırsatımız olur!şimdiden herkese iyi okumalar...

banu / 20.11.2008 13:51:39
zenerin lanetini nereden bulabilirim

m_azad / 19.11.2008 13:41:28
sadece okuyun!! hepsi müthiş..

GÜNIŞIĞI / 7.11.2008 14:26:55
BU ADAMA HAYRANIM.KUSURSUZ Bİ YAZAR.MUHTEŞEM Bİ HAYAL GÜCÜ.KİTAPLARINI HERKESE TAVSİYE EDERİM.OKUNMASI GEREKEN Bİ YAZAR.SERİSİNİ OKUDUM.UMARIM Bİ GÜN Bİ YERLERDE TANIŞMA FIRSATIM OLUR

luc soubeyrat / 29.10.2008 13:00:07
tek kelimeyle harika kitap yazıyor

nebil / 20.10.2008 18:58:12
arkadaşlar,siyah kan kitabından bir yıl sonra şeytan yemini piyasadaydı.. su sabırsızlıkla beklediğimiz'kötülüğün kaynağı'adı altında yazılan kitapların 3. ne zaman cıkağı veya kitapla ilgili bilgisi olan varmı?

KEHANET / 13.10.2008 17:44:39
okudum kitapların en muhteşemiydi siyah kan ve şeytan yemini...kendimi bir katile hiç bu kadar yakın hissetmemiştim.çok karışık bir duygu ve bir o kadar da güzel

fatoş / 24.09.2008 01:03:54
Ben Grange'ın türkçeye çevrilmiş tüm kitaplarını okudum. Başlıyorum ve bitiriyorum, bitirene kadar yakamı bırakmıyor.:) Anlatım mükemmel çevirmenlerinde hakkını yememek lazım kesinlikle...

sevilay / 9.08.2008 20:36:26
Arkadaşlar biriniz kitabı 3 saatte bitirdim demisşiniz. Öyle okuyunca ne anlıyorsunuzki? Okuma yarışı mı yapıyorsunuz? Anladık okumanız hızlı. Ama Jean Chrsitophe Grange kitapları yavaş okunmalı. Tadına vara vara. Tıpkı bir içkiyi yudumlarken insan nasıl haz alırsa bu yazarın kitaplarıda öyle okunmalı. Jean Christophe Granhe kitapları büyülü bi sır gibi, romanın son sayfalarını okumak için kendimi zor zaptettiğim tek yazar :)

ada / 20.07.2008 15:35:53
grange nin şeytan yemini dışında tüm kitaplarını okudum.en çok beğendiğim kurtlar imparatorluğu ve siyah kan dı.ama filmlerini izleyince hayal kırıklığına uğradım.özellikle kurtlar imparatorluğu filminde.jean reno emre kınay gibi aktörleri oynatıpta böyle acemi ve basit bir filmi nasıl yapabilmişler anlamıyorum.keşke filmi hiç izlemeseydim.hiç olmazsa kafamdaki kitabın büyüsü bozulmazdı.siyah kan da çok etkileyiciydi.bir insan bir katile nasıl aşık olabilir sorusunun cevabı burda vardı.reverdi fazla karizmatikti bence.grange nin en sevdiğim yönü tess gerritsen deki gibi sahte yapmacık ve basit değil.polisyeyi pek kayda değer bulmazlar edebi
yatçılar ama grange her harfin hakkını vermiş.banada helal olsun demek düşer.ahmet ümit polisiye nasıl yazılırmış görsün...


yesim / 25.05.2008 22:35:04
tum kitaplarini okudum ve ben derimki bu adamin romanlari filme donusturulmemeli..cunku adamin tasviri o kadar iiki film cevrilince resmen aa bu sahne eksik yada aa sahneyi atlamislar dior insan..suan elimde seytan yemini var sanirim son kitabi 30 sayfam kaldi ve bitmesin die resmen tane tane okuyorum :D tum arkadaslara tavsiye ederim

MerVeE / 30.04.2008 22:53:32
kesinlikle çok zeki bir yazar yani bilmedğin bir çok konuda bilgi sahibi oluyorsun. şeytan yeminini okudum harikaydı tek kelimeyle şu anda taş meclisini okuyorum oda çok iyi başladı ee böyle kaliteli bir yazardan başka ne beklenirki :)

gg / 29.04.2008 17:34:02
bütün kitapları harika bence yine de kızıl nehirlerin ayrı bir yeri var ve siyah kann süper bi kitap;)

gacar / 24.04.2008 15:55:17
bnce kızıl nehirler çok sürükleyici bir kitap ama sonu umduğum gibi bitmedi biraz sonunda saçmalamış

şeytann / 10.04.2008 00:57:03
süperrrrr..wala cinayet işleyesi geliyo insanın..o nası bi üsluptur nası bi felsefe yaaaww..o kadar kitap okudum hepsinn sonunu az çok tahmin ettim ama siyah kan da kalakaldım..mithişş.

ayshegül / 7.04.2008 19:03:47
tabiki muhteşem siyah kan en sewdiğim kitabi şuan da elimde şeytan yemini var olayı öyle bi anlatmş ki sanki içindesiniz olayları sizde yaşıosunuz süpper walla

SİBEL / 3.04.2008 10:10:27
tüm kitaplarını okudum;bitek tas meclisi biraz basit geldi ama dierleri gercekten süper=)

SAMET / 25.03.2008 17:08:00
bu adam bir harika

Hazela / 7.03.2008 22:18:11
Siyah Kan...Mükemmel Ötesi. Grange tam bir dahi. Kitabı elinizden bırakamıyorsunuz. Reverdi'yi düşündükçe hala tüylerim ürperiyor. Teşekkürler Grange

excellent prencess / 25.02.2008 20:20:26
siyah kanı okuduğmda çok etkilendm sanki her şey gerçekmş gibi olaylarn hepsini yazar yaşamış gibi hatta bundan şüphelendiğimi de itiraf edebilrm yaşamayn insan bu kadarını yapamaz diye düşündm sonra şeytan yemini adlı kitabı aldm gerçektn olaganüstü kitabı okurkn herşei yaşıyorm çok etkileyici soluk kesici seri cinayet romanı sevenlere tavsiye ediyorm ama eğer böyle şeylerdn etkileniyorsanz bu kitaplarn hiçbirini okumamamlısnz çünkü uzun bir süre etkisnde kalabilrsinz

nihann / 12.02.2008 12:27:55
yha züper bı kıtapmıs 'sıyah kan' cok etkılendımm

nurcan / 10.02.2008 19:57:41
siyah kanı da okudum ya abi böle bişey yok ya nasıl bir yorum gücü var bu yazarın böle bayıldım .keşke elimde olsa bu yazarla tanışmak için ne yapmazdım ki.müthiş bi kişilik

gamzeee / 4.02.2008 16:05:46
GRANGEİN TÜM ROMANLARINI OKUDUM AMA KARİKATÜR TÜRÜNDEKİ ESERİNİ ZENERİN LANETİNİ BULAMADIM:( ŞİMDİ BOŞLUKTA HİSSEDİYORUM KENDİMİ GRANGE YENİ ROMANLARINI OKUMAK İÇİN SABIRSIZLANIYORUM..

zor_öLüm / 3.02.2008 13:57:26
Ben KızıL NehiRLeri Okudum. BüyüLendim. Şimdi Taş MecLisini Okuyorum. Bitmek Üzere. Bana Bu Yazarı KuzenLerim Tavsiye Etmişlerdi. BayıLıyorum Bu Yazara.. MükemmeLsin Grangé..

özge / 31.01.2008 18:14:55
Leyleklerin uçuşunu okudum açıkcası vasat buldum..Fazla şişirilmiş,fazla reklamı yapılmış bir kitap..
Ama mutlaka kızıl nehirleri okuyn


esra polat / 16.01.2008 10:37:34
bence muhteşem herkese tavsiye ederim özellikle kızıl nehirler mükemmel wanderfull


nurcan / 14.01.2008 18:28:15
süper bişey bu kitaplar öncelikle hayal gücü ve yorumuna bayıldım. herkese tavsiye ederm.3 kitabını okudum diğerlerini de okuycam inşallah çok merak ediyodum bu yazarı ama müthiş bi kişilik bizim ülkedende böle kişiler çıkar inşallah

SüRüKLeYiCi / 12.01.2008 21:39:03
GERÇEKTEN GÜZEL
BU ADAMDAN DA BU BEKLENİR ZATEN
ÇOK USTA BİR YAZAR OLDUĞU İSMİDEN BELLİ LOĞUM GİBİ OLŞUŞ ÇOK İİİ=====
0=
0=0


SaMo_TR / 12.01.2008 21:36:06
gerçekten harikkka sürükleyici bir kitap okumadım ama herkese tavsiye ederim =)

samed / 12.01.2008 21:34:42
neffis

Loqum / 9.01.2008 20:13:58
ßu adam süper ya hayaL gücüne hayran kaLmamak eLde deiL.. ßen $eytan yemini ni okudum we $imdide siyah kanı okuorum we tek keLimeyLe muhte$em!!

sosyete / 27.12.2007 22:51:53
qüselmiş siteniz helal olsun bu siteyi inşaa eden adama


ayse / 11.12.2007 09:37:13
kurtlar imparatorlugu hayatımda okudugum en guzel kitaptı.bunun ustune yazar tanımıyorum bence harika.bu arada tas meclisi o kadar guzel degil leyleklerin ucusu daha guzel bence

nazlı / 30.11.2007 20:15:15
jean cristophe grange çooooooooooook başarılı usta bi yazar we onun tüm kitaplarını okuyacağıma emin olabilirsiniz kızıl nehirlerle büyülendim taş meclisiyle dewam edio ama en çok siyah kanı merak ediorum 2 haftaya kalmaz o da biter kızıl nehirleri 1 günde bitirmiştim çünkü hayal gücü we yorumu insanı şaşırtıyo jean sen bi mükemmelsinnnnnnnnnnnnn

bittersweet / 21.11.2007 20:07:23
ben kızl nehirler kurtlar imparatorluğunu okudum şuandada şeytan yeminini okuyorum en sevdiğim kızıl nehirlerdi ama bağımlısı oldum uslubunun anlatımınn bırakamıyorum tm kitplarını okuyacağım

EVREN / 21.11.2007 13:24:53
ÇOK BEĞENEREK OKUYORUM ŞU AN SON KİTABINI ŞEYTAN YEMİNİNİ OKUYORUM KARDEŞLERİM DE HASTASI

kardelen / 8.11.2007 20:00:06
şeytan yemini bitti ve leyleklerin uçuşu bitmek üzere ama bi türlü taş meclisini bulamadım ya çok iğrenç bi durum ağlamak istiyorum :( bu arada bu leyleklerin uçuşu harbi yazarın çömlüğüne denk gelmiş siyah kanı yada şeytan yeminini okuduktan sonra çok basit geliyo yinede çok güzel tabi ahmet ümitin kitaplarıyla karşılaştırınca bu güzelik baya bi fark ediliyo

burak topcu / 5.11.2007 17:30:04
gerçekten çok seçkin bir üslübü var..insanları sürüklemeyi meraklandırmayı çok iyi biliyor

özge / 5.11.2007 17:11:21
leyleklerin uçuşu ve siyah kan ı okudum ikiside akıcı olmakla birlikte özellikle siyah kanı herkese tavsiye ederim.şuan elimde bir kitap var daha sonra kızıl nehirleri okumayı düşünüyorum.

serap / 1.11.2007 11:55:08
ben tam bir grange hayranıyım. bütün kitaplarını okudum. en son şeytan yeminine başladım. ama bugün bir kitabını daha keşfettim (zener'in laneti) onu da mutlaka bulup okumalıyım. araştırmacı ve yaratıcılık yönüne bayılıyorum her kitabı ayrı bir macera, içinde kayboluyorum.

kardelen / 28.10.2007 19:58:14
ya ben kızıl nehirleri kurtlar imparatorluğunu ve siyah kanı okudum şeytan yeminide bitmek üzere ve şu kadarını söyleyebilirim ben bu adamın üzerine gerilim romanı yazarı tanımam

İrfan ATİLA / 15.10.2007 17:23:32
Son kitabı çok ilgimi çekti..
kitap okumayalı epey olmuş :)
bu 3. yorumum olcak herhalde ilk yorumdan tam 4 yıl geçti...
ve bugun dusunuyorumda Grangé bence bir yazar değil sadece; etkısınde bıraktıgı ınsanlara o farklı anlatım tarzındakı dunyayı sunan biri...
3 saatte bitirdiğime hala inanamadığım leylerin uçuşuna benzer bir kitap arar oldum şimdi...


şeyda / 12.10.2007 15:22:47
Grange müthiş...Her kitapta yeni bir heyecan yeni bir macera.Soluk soluğa okumamak mümkün değil.Kızıl Nehirler,Kurtlar imparatorluğu ve Leyleklerin Uçuşu akıcı,çarpıcı,insanın okumadan rahat edemeyeceği kitaplar.Grange her kitabında yaratıcı zekasını ,genel kültürünü konuşturuyor!Sana bayılıyorum Grange...

gamze / 11.10.2007 22:13:46
Jean Christophe Grange gerilim türünün ustası daha ne denebilirki.Ustalara laf söylenmez...

burcu / 11.10.2007 01:17:30
kardeşim hasta olduğu kitaplarını asla kaçırmadığı ekmek gibi sıraya girdiği bir yazar...başarılı demekki bu kadar fun ı var...kitaplarının dewamının olması dileğiyle...

Fatoş / 9.10.2007 23:06:50
Allah'ım bu ne büyük mutluluk.Paşam yine döktürmüş...Böcek bilimi,farmakoloji,yine sırlarla dolu cinayetler ve yine o muhteşem coğrafi bilgiler.Jean Christophe Grange bu alanda en büyüksün.Şeytan Yemini beni resmen duman etti.Buharlaştım ve sanki kitapta Mathieu ile birlikteydim.Bu duyguyu başka hangi kitapta bulabilirdim ki?Harikasın üstat.Seni çok seviyorum.

sesi / 9.10.2007 11:44:32
tek kelimeyle MUHTEŞEM yazıyor tüm kitaplarını okudum ama son kitabı ŞEYTAN YEMİNİ resmen adrenaline boğdu beni

esra / 27.09.2007 19:14:57
evet kızıl nehirleirn filmi de var ama kitapta olduğu gibi anlatamamışlar bence..

şenay şimşek -izmir / 27.09.2007 18:19:40
şu an son kitabı şeytan yeminini okuyorum diğer tüm kitaplarını okudum müthiş bir yetenek 70 yaşındaki babama bile kitapları sevdirdi artık beraber okuyoruz SİZLERDE OKUYUN.

burcin / 26.09.2007 18:29:44
bu adam tam bir dahi.. üstün yetenek.. 5 dakkika önce şeytan yemini bitirdim. grange'nin kitapları arasında en beğendiğim bu oldu.müthiş bir kurgu... herkesin okumasını iddetle tavsiye ediyorum..

sonador / 23.09.2007 15:56:59
bu adamı beğenmemek elde değil


tuğçe / 22.09.2007 16:49:30
kızıl nehirleri şu anda bitirdim.bence yazar tam bi dahi.iki olay bu kadar farklı görünürken sonlara doğru kesişmeleri muhteşem bi şekilde olmuş.çok sürükleyici süper bi kitap..çokk beğendim

ENES / 18.09.2007 16:15:43
BİRİ ONU DURDURSUN.......

orçun / 17.09.2007 14:46:41
tek kelimeyle 'müthiş'

özge / 12.09.2007 12:40:49
grange daki hayal gucu dunyann tanınmış tum yazarlarına taş cıkarıır..su an 6 kitabı war we bn 3.deyim..ama hepsini okucam..eminim her zamnki gbi bni sasrtacak..su an kızıl nehirlerdeyim we 2 gün oldu bitti sayılır kitap..soluk kesiyo..siyah kanı okudugumda yaklask 1hfta etksnden cıkamamstm....

sıla / 10.09.2007 17:28:47
Grange'i seviyorum.Yaratıcılığı hiç bitmiyor.Ama ben en çok Kurtlar İmparatorluğu'nu ve Leyleklerin Uçuşu'nu beğendim.Herkeze tavsiye ederim.

ekrem / 10.09.2007 15:08:12
bu arada grange nin yeni kitabı çıktı arkadaşlar şeytan yemini bi solukta okuyacağımız yeni bi eser daha

melek / 6.09.2007 15:34:57
mükemmel bi yazar tek kelimeyle harika umarım tüm kitapları filme uyarlanmaz çünkü kötü birer kopya oluyor

ezgi / 30.08.2007 12:50:33
hiç okumadım ama çok merak ediyrum . en yakın zamanda bi kitabını alıp okumaya başlıycam....

www.gokgoz.tr.gg / 22.08.2007 00:29:56
burdan bütün gökgözlüler sesleniyorm ve sitemin adresini veriyorum. kütfen herkes girsin. nidiyim ya kimse tanımıyor sitemi. beni affedin gökgöz
gökgöz
gökgöz köyü


seda / 20.08.2007 18:17:43
ya bu adam müthiş bişey ya taş meclisi sşyah kan leyleklerın ucusu ve kızıl nehırlerı okudum..sıyah kan hala etkısındeyımm reverdının..CABUK SAKLAN BABA GELIYOR..GORMEK BILMEK DEĞILDIR..

el!fff / 15.08.2007 22:52:03
süper bi yazar , kurgular harika,soluksuz okuduğum yazarlar arasında ancak henüz filmlerini izlemedim en kısa sürede .....


esra / 15.08.2007 17:39:11
nerdeyse bütün kitaplarını okudum ve kanımca adam tam anlamıyla çok iyi bi kurgucu.zaman zaman tüyler ürpertici olabiliyo ki aradıımız özellikte bu deil mi zati???

mercan / 10.08.2007 01:09:35
grange süper birisi ve çok zeki okuduğum en müthiş kitapları yazmış olan adam kızıl nehirler taş meclisi kurtlar imparatorluğu süperdi fakat siyah kan ayrı bi şeydi elimden düşüremeyip aralıksız okuduğum bir kitaptı ya bitek leyleklerin uçuşu kaldı onu da enkısa sürede okuyacağım bence bu adamın kitabını okumayan kalmamalı ona hayranım(kalemine):)

elif / 3.08.2007 13:11:34
bu adama bayılıyorum bu hayal gücünü daha önce hiçbir yazarda görmemiştim kitapları çok sürükleyici ama çoğunun temeli mantığa dayanmıyo ama olsun bu adamam HARİKA

mutant / 2.08.2007 11:15:49
bu adam süper kelimenin tam anlamıyla mühteşem özellikle siyah kan dahice yazılmış insanı hayran bırakan bi kitap hepsi süper insanın aklı almıyo okurken çok büyük bi yetenek ve zeka fazla söze gerek yok bu adam çok zeki hemde çok

burcuu / 30.07.2007 21:21:34
aslında olayların tesaduf dıılde bır kurgu oldugunu ogrenmek ınsanı daha da heyecanlandırıo..kesınlıkle tavsıye edıorum herkese grange'nın eserlerını.......

gökçeee / 20.07.2007 15:11:30
tüm kitaplarını okudum hepsi harika ama en gözde kitabım siyah kan okumayanlar şiddetle tavsiye ediyorm ve bi grange hastasıyımm:)

babamuslum / 14.07.2007 09:14:03
grange ii yazar baba da ii soler ikisi de kafa dagitir vakit gecmiyor diyenlere duyrulur

serpil / 12.07.2007 09:19:19
insanın kanını donduran bır o kadar akıcı bır kıtap. okudugum kıtaplar arasında gerılım adında en cok begendıgım kıtaptır. Grange'nın zekasına hayran kaldım.muhtesem bır yapıt.

nida / 30.06.2007 15:23:09
önce taş meclisini okudum sonra siyah kanı.ikisininde sonunda kadın karakter kazanıyor ve ben özellikle taş meclisine hakikaten hayran kalmıştım.Grange bir usta

merve / 27.06.2007 12:52:13
ilk okuduğum kitabı siyah kandı va acayip etkilendim daha sonra öbür kitaplarını da okumaya başlladım ve 3 kitabını okudum..ama kızıl nehirleri okuyamadım daha çok istiyorum okumayı..müthiş kitapları var dan browndan sonra bu adam:D

ahmet / 15.06.2007 20:38:12
inanılmaz bir yazar kitabını okurken nasıl bittiği anlaşılmıyo...kesinlikle bütün kitapları okunmalı hepsinde ayrı bir lezzet var.yeni romanı fransada çıkmış gelcek ay buraya gelir hemen okuyacam valla

erben / 11.06.2007 21:50:54
hayatımda okuduğum en güzel polisiye gerilim romanı kuşkusuz siyah kan.zenerin laneti hariç tüm kitaplarını okudum.GRANGE dünyanın en büyük polisiye gerilim ustası...

kübra / 30.05.2007 18:45:41
Bütün kitaplarını okudum hepsi birbirinden süper .O kadar fazla cinayet romanı okumama rağmen onunki kadar akıcı güzel olanına rastlamadım .En güzel kitabı da siyah kan .

seheryelim / 30.05.2007 04:31:49
bu adama hastayım bütün kitaplarını okudum hepsi aynı tarz ama yine de okumaktan büyük zevk aldıgım bir yazardır yenilerini bekliyoruuuuuzzz

nur / 26.05.2007 18:01:13
yazarın tüm kitapları çok güzel, fakat SİYAH KAN apayrı bir kitap hiç onun gibi bir kitaba rastlamadım daha önce. Umarım SİYAH KAN ın filmi çekilir, tabi usta bi ekibin öncülüğünde...

sena / 24.05.2007 12:38:23
Grange'ın bütün kitapları harika ama Leyleklerin Uçuşu harika ötesi bir kitap.herkesin okumasını tavsiye ederim.

naziye / 20.05.2007 18:44:46
bi insan oğlunda böyle bi hayal gücü olması imkansız.kızıl nehirler ve taş meclisi okudu şimdi leylerin uçuşunu okuyorum sanırım beni en çok etkileyende bu kitap olucak çünkü,kitapta anlatılan olayın hatrı sayılır bi bölümü bulgaristanda geçiyo.kitapta bahsedilen yerleri karış karış gezmiş olmak insana başka bi heves veriyo.kızıl nehirler kitabını okuduktan 20 dk sonra kendimi filmini almış evde izlerken buldum ama herkese önce kitap derim.filmi izleyip kestirip atmayın çok şey kaçırmış olursunuz.filmi izlerken belki görürsünüz ama kitapta inanın herşeyi yaşıyosunuz.

binnaz / 17.05.2007 21:08:54
ben leyleklerin uçuşunu okudum çok görkemli ve heyecan dorukta dehşet saçan maceralı kitap herkesin okumasını tavsiye ederim

a'brc / 11.05.2007 14:00:44
Grange'nın tüm kitaplarını okudum...
İnsanı okurken oturduğu yere mıhlıyor..
Her kitabı macera dolu.. Sizi ardından sürüklüyor..
Zaten 'Kurtlar İmparatorluğu' , 'Kızıl Nehirler' ve 'Taş Meclisi' kitaplarının filmi çekildi..
Okunmasını tavsiye ederim...


nehiryeli / 8.05.2007 02:58:42
zener in laneti çizgi roman şeklinde ve seri..


yasemin / 23.04.2007 14:33:24
böylesine kusursuzca kurgulanmış bir hikaye sanırım leylekelrın ucusu için baska biey söylenemez keske onunla tanısabilme olanagım olsaydı okumadıgım tek kıtabı zenerin laneti acıkcası bulamadım eger bulanlar varsa hangı kıtabevınden aldıklarını söyleyebilewr mi?

nehiryeli / 13.04.2007 00:22:09
zenerin lanetini okuyan varsa yorum yapabilir mi, lütfen..

Seçkin Tozlu / 6.04.2007 17:02:30
Ben Zeneri'in Laneti hariç diğer kitaplarını okudum, hepsi de birbirinden güzel ama Taş Meclisi'nin bende ayrı bir yeri var. Harika bir yazar mükemmel kurguluyor herşeyi. Dan Brown bir Grange iki başkası yalan..

elçin / 6.04.2007 09:51:40
ben sadece kızıl nehirleri okudm. ama bu bile yetti onu anlamama... kurgusu süper,çok zekice.son yılların en yaratıcı yazarlarından...

murat / 6.04.2007 00:14:41
bu yazar mükemmel bütün kitaplarını okudum zenerin laneti dışında.siyah kan ın filmi çekilirse büyük ses getirir kızıl nehirlerin filmide kitabı gibi süperdi yalnız bi tek eksiği var. ufacık bişey ama, kitaplarının giriş gelişme bölümleri süper ama finalinde yazar kendinden bekleneni veremiyor gibi geliyor bana


nehiryeli / 2.04.2007 02:33:56
ben kendimi bildim bileli kitap okurum... grang'i tanıyana kadar böyle kitaplar yazılabilecek beyin var mı bilmiyordum ilk kızıl nehirleri okudum ve hayran oldum ve siyah kan bana durduğum yeri unutturdu alıp götürüyo sizi ve sanki reverdi yi yanınızda hissediyosunuz. grange mükemmel bir yazar... ben arkadaslarımı da grange fanatiği yaptım.. umarım türkiye ye tekrar gelir...

orçun / 29.03.2007 20:10:21
olağanüstü bir yazar. türünde bir numara. bir kitabını okuduğunda hepsini okumak istiyor insan. bizi bilmin çeşitli dallarıyla birlikte dünyanın heryeriyle buluşuruyor.

gokyzu / 27.03.2007 18:37:34
iki kitabını okudum kurtlar imparatorluğu ve kızıl nehirler ikisi de güzel ikisininde filmi var ama filmi izlememeyi tercih ederim :))))

SEVİL / 25.03.2007 20:41:14
kızıl nehirler ve kurtlar imparatorluğunu okudum. Muhteşem bir hayal gücüne sahip,herkesin okuması gereken büyük bir yazar

ilk_ay / 18.03.2007 12:14:25
ha birde taş meclisini niye beğenmiyorlar.bence muhteşem

ilk_ay / 18.03.2007 12:11:07
grange e bayılıyorum stefan king ile kıyaslanmasına dayanamıyorum.o 1 numara.birde onun daha fazla kiap yazmasını
istiyorum


seda / 8.03.2007 20:18:08
mükemmel kitaplar yazmış gerçekten.insanlar sizin gibi yazarların kitaplarını okumalı ve okutmalı..

abdurrahman alp / 1.03.2007 16:52:58
usta işi süper

FLORSAN / 28.02.2007 19:52:35
KİTAPLARINIZI OKUDUM HEPSİ BİRBİRİNDEN ŞAHANE

eda / 27.02.2007 20:26:10
ben tam bir grangé hayranıyım bütün kitaplarını okudum ve hepsinin ayrı bir tadı ayrı bir zevki vardı müthiş bir hayal gücü (en sevdiğim kitabı diyemiyorum çünkü hepsi birbirinden güzel)

melih / 12.02.2007 16:39:31
bende dıger arkadasler gıbı grange'nın butun kıtaplarını okudum.hepsı cok guseldı fakat sıyah kana ayrı bır paragraf acmak lazım. hakıkaten müthiş bir kurgu.

emine / 10.02.2007 20:38:13
ben kızıl nehirleri okudum ve çok beğendim diğer kitaplarını da mutlaka okuyacağım ayrıca hayal gücüne de hayran kaldım kitap okumayı sevmeyenler için elinden bırakamayacakları bir kitap

malik / 11.10.2006 17:52:59
öncelıkle bukadar güzal kıtap yazan yazarların eline saglık


21 / 10.10.2006 16:06:44
grange'ı seviyorum, gerçekten diline ve kurgusuna hakim kuvvetli bir kalemi var, bu yadsınamaz. Fakat tüm bu kurguyu sonuçlandırma aşamasında ciddi şekilde bayağılaşıyor, okuyucuyu tatmin edemiyor. grange kitaplarını okuduğum zaman hep bir şey eksik kalıyormuş gibi geliyor, bu eksiklik yazarın istediği bir nevi sonuç içerisinde sonuçlandırmama oyunu değil. ya da işte finali büyük oranda okuyucuya bırakma hamlesi değil, başarılamamış bir sonuç.

saadet / 7.10.2006 20:51:51
grange yapıtları bir harika, ama kitaplarına aşina oldukça gelişmeleri tahmin etmek hiç de zor olmuyor. bu arada siyah kan adlı yapıtının mutlaka filmi çevrilmeli gerçek bir gerilim

nurcan / 4.10.2006 16:13:44
bugun ben bı cılgınlık yaptım ve cebımdekı son parayla gıttım bu kıtabı aldım. hep sızın su kıskırtıcı yorumlarınız sayesınde. bakalım memnun kalcakmıyım kı grage bu konuda number one ......

mustafa / 2.10.2006 22:30:44
ya bu adam bi harika...siyah kanı okuyorum şu anda...kitabı okurken insan kendini jackues reverdinin yanında hissediyo mesela....
dilara / 2.10.2006 20:09:56
muhteşem bir yazar taş meclisi kurtlar imparatorluğu ve siyah kan ı okudum hepsi de müthiş ve dehşet kitaplardı şimdide leyleklerin uçuşu adlı kitabını büyük bir zevkle okuyorum

gizem / 1.10.2006 16:10:51
yazarın zener in laneti adlı dışında bütün kitaplarını okudum.Sadece tek bir kelime:OLAĞANÜSTÜ.en yakın zamanda zenerin lanetini de alıp okumayı düşünüyorum

cansu / 29.09.2006 08:40:10
bu kıtap hayatımda okudugum en guzel kıtaplardan bırı . sayfalarını bıtırmek ıcın can atıyordum cok etkıleyıcı ve cok merak uyandıran bır kıtap...

hidayet memduha / 27.09.2006 17:16:14
son zamanlarda okuduğum en etkileyici kitap mükemmel bi hayal gücü ile yazlmıs bence herkes siyah kanı okumalı......

hidayet / 24.09.2006 23:23:31
uzun zamandır bukadar etkıleyecı bır kıtap okumamıstım.hayal gücümün ve zekanın bukadar ıyı kullanıldıgı cok nadır gorulmustur . tebrıkler........

arzu zeynep / 23.09.2006 15:25:39
bu kadar geniş düşünce kapasitesine ayrıca böylesine sınırsız bir hayal gücüne sahip başka bir insan daha olamaz bide ben warım bi o bi ben

burcu / 21.09.2006 20:47:07
bu kitapları yazmak için dahi olmak gerekiyor bütün kitaplarını okudum gerçekten süperdi hepsi birbirinden sürükleyici onun sıkı bir okuruyum artık

tuncay / 20.09.2006 15:31:04
jean bir kitap dehası....harika bir kurguyla yazmiş kitaplarını.....


fatma / 18.09.2006 17:22:32
grange muhteşem bir yazar. OKumadığım bir tek leyleklerin uçuşu kaldı süper kitaplar özellikle SİYAH KAN adlı romanını çok beğendim. Gerçekten muhteşem bir kitap kimse kitabın sonunda ne olacağını tahmin edemiyor kitap en tahmin edilmeyen sonla bitiyor okursanız sizde anlarsınız...

yunus akıcı / 15.09.2006 14:34:34
tek kelimeyle mükemmel...


bahar / 13.09.2006 20:13:47
tüm kitaplarını zevkle okudum taş meclisi hariç onu pek beğendiğim sözlenemez ama sırf tüm kitaplarını okumuş olmak için okudum taş meclisini özellikle siyah kan muhteşem ötesi herkese tavsiye ederim asla ve asla piman olmazsınız...........

dilan / 9.09.2006 13:23:30
kım ne derse desın kıtaplar super. olağanustu bır hayal gucu. gene de adamın psikopat olduğunu kabul etmek lazım. boylesine kitapları yazmak kolay olmasa gerek..........

alaz / 6.09.2006 19:53:00
Grange'nin tarzına hayranım bu kadar ayrıntıyı yazması yazarken bu kadar çok araştırması çok guzel bence.her yazar başaramaz bunu diye duşunuyorum.siyah kan hayatımda okuduğum en güzel en sürükleyici roman.yeni kitabı dört gözle bekliyorum...

Fatoş / 6.09.2006 02:06:12
Ben Grange'nin tüm kitaplarını bir solukta bitirmiş bir okurum.Ve anladığım şu.Bu adamda inanılmaz bir istanbul hayranlığı var.Gelelim Türkleri kçtülemem meselesine.Her Türk'ü kötülemiyor.Hem bişey sormak istiyorum.Bütün uyuşturucu satıcıları genelde Kolombiyadan,bütün katiller Çinden veya Koreden,zamana zaman Bulgaristan'dan çıkıyor.Peki gerçekten durum böyle mi?Hayır.Peki niye bizimle ilgili ve tamamen bizimlede ilgisiolmayıp belli bir ideolojiye bağlı yaşayanları azıcık yerdi diye bu çok sevdiğimiz yazara Türk düşmanı gözüyle bakılıyor?bunu anlamış değilim.dünyada sanırım hiç bir millet bu kadar takmıyordur.Ve kitaplarının bir çok yerinde mutlaka Türkiye ile ilgili müthiş görüşleri olan Grange'yi yermeyelim.sonuçta Fransız Emniyetini de yerle bir etmiş bir yazardan bahsediyoruz.Ki kendisi Fransa vatandaşı.bu halde bile Grange o kadar beğeniyle izlenen bir yazar ki kitapları tek tek filme çekiliyor.Ve ben bu sefer Taş meclisinden umutluyum.Çünkü Monica Belucci ve Catherine Deneuve gibi muhteşem oyuncular var.Ve son sözüm....GARNGE O KADAR ÖZLEDİMKİ KİTAPLARINI.BİR TANE DAHA İSTİYORUM...LÜTFEN ARTIK YAZ VE BİZ DE OKUYALIM....Herkese sevgiler,saygılar....

aykut / 4.09.2006 12:48:53
bu adamın kitaplarına kötü ya da iğrenç diyen bence salaktır ya...taş meclisini okudum hayattımda hiç bi kitabı 10 dansabah 4 e 5 e kadar okumadım..şimdi de siyah kan ı okuyorum ve bütünkitaplarını da okuyacğım elf in dediği gibi kitabı okumaya başlayınca insan bırakamıyo..MERCI GRANGE

sena / 1.09.2006 22:33:09
Okuduğum çoğu yorumda kızıl nehirler övülmüş fakat bence yazarın okuduklarm arasında en etkileyici kitabı siyah kan.İlk defa bir kitabı okurken bu kadar dehşete düştüm.Fazlasıyla etkilendim kısacası.Polisiye roman tutkunlarının mutlaka okuması gereken bir kitap.

kitapları / 29.08.2006 11:48:37
dürüst olmak gerekirse diğer kitaplarının aksine Siyah Kan kitabında yazar macera romanı denilince akla getirilmelidir. Öyle ki yazar kitapta sona kadar suçluyu farklı bir görünüşte resmetmiş buna karşın masum görünen karakterin içten bir suçlu olduğunu ortaya çıkarmış, bu açıdan çok keyifle okunacak bir yazar ve özellikle son kitabı Siyah Kan ve Leyleklerin Uçuşu adlı kitaplarını tavsiye edilebilir.

yasar_81 / 21.08.2006 18:02:26
Grange yi çok tavsiye ettiler.Bende dün kitabını aldım KURTLAR İMPARATORLUĞU okuduktan sonra sizlere yorumumu paylaşacağım. herkese saygılar...

merve / 20.08.2006 22:10:54
ben sadece kızıl nehirleri okudum bir arkadaşım tavsiye etti daha önceleri asla polisiye okumam diyordum ama bu kitabı çok beğendim ve çok etkilendim

elf / 18.08.2006 22:38:43
farklı bi tat var kitaplarda,bitirmeden başından kalkılmıyor haksız mıyım?

Ozzy / 18.08.2006 02:32:06
İnanılmaz bir yazar.Bütün romanlarında kesintisiz heyecan var.Okuyucuyu merakta bırakan ve sürekli düşündüren özelliği gerçekten mükemmel.Ayrıca yazılarındaki betimlemelerle olay incelemeleri onun gerçekten bir FBI veya İnterpol ajanı olduğunu düşündürüyor...Belki de bu sadece onun hayal dünyasından etkelindiğimdendir.Eşi benzeri olmayan yazara saygılar...

kepoze / 18.08.2006 00:33:27
koçum jean kitapları güzel yazmışsında bizim kurtlarla lazlarla ne alıp veremediğin var Türkleri kötülemişsin sen bize kurban ol katilsek vardır bir bildiğimiz akıllı ol alırım anahtarını haa!

kayagül / 12.08.2006 12:48:25
sadece siyah kanı okudum hala etkisindeyim diğer kitapları nasıl okurum bilmiom kardeşim bütün kitaplarını okudu ve psikopata bağlandı.kesinlikle okuyun...TAKDİR ETTİM HELAL OLSUN..

PoYrAz / 12.08.2006 03:05:05
asude!güzelim!ya sen kurtlar imp. kitabını şaşı gözlerle okudun yada yanlış yorumda bulundun.kitaplara kötü demiyorum yanlış anlama ama grange kurtlar imp.da türkleri tanıtmıo biraz kötülüodu."BOKTAN TÜRKLER" yerini okumadın galiba.ayrıca bi türk olarak seni senden daha iyi kimse tanıyamaz!ben şimdi kalkıpta fransızlar hakkında yorum yapamam!ne kadar bilgim olsa bile!çünkü o toplumun içinde yaşamadıkça tam olarak hiç bişi anlayamazsın!grange de öylee.lazları kurtçuları bilio ama yüzeysel!kurtçuları gözü dönmüş katiller rolüne uygun görmüş.oysa şu anda kutçu bi çok topluluk var!hepsi katil mi?herneyse asude bundan sonra yorum yaparken yada kitap okurken daha dikkatli ol.


DİDEM / 11.08.2006 23:01:20
HER KİTABI OLAGAN DISI...AKIL ALMAZ BİR ZEKADA YAZILMIS BES KİTAP...HER KİTAP APAYRO BİR URUN... KENDİNİ ASMAK BU OLSA GEREK...OZELLİKLE KURTLAR İMPAROTORLUGU VE SİYAH KAN...İKİSİNİ DE ELİNİZDEN BIRAKAMAZSINIZ KESİN GARANTİ...AMA HEPSİNİ KESİN EDİNMELİSİNİZ...OKUMAYANLAR COK SEY KACIRIYOSUNUZ...

asude / 7.08.2006 16:13:55
j.cristophe granje kitaplarından bir tanesini okumanız onun fanatik hayranları arasına girmenize yeterli oluyor.Ben bütün kitaplarını en çokta kurtlar imparatorluğunu öneririm bir türk olarak bizim bile kendimiz hakkında bilmediklerimizi öğranabileceğimiz bir kitap..tabi siyah kan onu daha yeni bitirdim ama hala tesirindeyim herkeze tavsiye ederim....

gbbilgin(gizem) / 3.08.2006 22:23:57
şimdi sıra diğer kitaplarda arkadaşlar kitap listesinin tamamını bulamadım kimse bu tür kitapları sevmiyor(büyük kayıp).Eğer listenin tamamını bilen bi arkadaş varsa adresim başta mail atabilirsiniz

gizem / 3.08.2006 22:17:18
kızıl nehirleri ve birkaç kitabını daha okudum harika kitaplar yazıyor çok beğeniyorum adrenalin in doruklarına çıkarıyor insanı

AYCA / 2.08.2006 14:35:39
GRANGE HARIKA BIR YAZAR.ONUN UZERINE YAZAR SIĞDIRAMAM.OLAĞANÜSTÜ HAYALGUCUNE SAHIP MÜTHİŞ.COK ZEKI....TÜM KITAPLARINI OKUDUM.ÖZELLIKLEDE KIZIL NEHIRLER COK SÜRÜKLEYICI BIR KITAP.BENDE GRANGE HASTALIĞI BAŞLADI.ONUN DISINDA KIMSENIN KITABINI OKUYAMIYORUM....

divinia / 31.07.2006 08:38:09
bir sey eklemek istedim,film hakkindaki olumsuz yorumlara kesinlikle katiliyorum,filmi gordukten sonra ilk soyledigim su oldu "fransizlar keske bu isi holywooda birakaslardi!"

divinia / 31.07.2006 08:35:26
grange yi ilk once fransizca kizil nehirlerini okuyarak tanidim,ve yazarin anlatim tarzina ve hayal gucune hayran oldum.Turkce cevirisini heycanla bekledim herkese tavsiye etmek icin.Neyse ki bu yazari kitapevleri cabuk yakaladi ve tum kitaplaroi dilimize cevrildi.Hic kitap okumayan esim grange ile kitap kurdu oldu!hepsini benden once okudu.Muhtesem bir tasvir yetenegi ve cok akici bir dili var ,sadece hayal gcu ile kalmiyor ,ufak detaylarda bile cok ciddi arastirmalar yaptigi belli bu acidan sapka cikarilir.Ozellikle de bu sebepten,tanri askina boylesi bir yazari Stephen King ile karsilastirmayin !!!Sadece iki yazar da gerilim yaziyor diye ayni kefeye koymayin.Grange nin bazi romanlarinda ciddi arastirma yapilmis,sanki belgesellikten kopup olaganustu bir gerilime donmus.

deniz / 29.07.2006 17:03:45
kurtlar imparatorluğunu ve siyah kanı okudum.bence cok etkileyiciydi.yazarın diğer kitaplarını okumak için sabırsızlanıyorum.bence hasta bir beyin ve yazarlık için tasarlanmiş... kurtlar imp. filmini gercekten hiç behenmedim!

piromani / 29.07.2006 10:23:40
grange' yarattığı karakterlere öyle gerçek roller yüklüyor, o kadar sade ve anlaşılır yazıyorki gerçekten hayran kalmamak elde değil yeni kitaplarını dört gözle bekliyorum

caner / 27.07.2006 23:47:23
ben grange'in kendi dalında bir numara olduğunu düşünüyorum.Adam verdiği hiçbişey vermiyor ya

t.çelik / 21.07.2006 00:00:03
Kızıl Nehirleri okurken okumaya başladığımın 3. gününde son 50 sayfa kala akşam bıraktığım yerde sabah olduğunda kitabı bulamadım ve akşama kadar çırpına çırpına aradım.Sanırım bir insana böylesi bir işgence yapılamaz .Ogün gidip ikincisini almayı dahi düşündüm .Neyseki ertesi gün kitabı bulabildim ve tek oturumda bitirdim.Ya bulamasaydım....

aytaç / 19.07.2006 01:58:03
kitabı daha okumadım ama eminim mükemel bi kitap olmuştur çünkü bu adamın öle bi hayal gücü var ki inanzılmaz kitapları öyle bi akıcılıkla yazıyo ki ilk okumuş olduğum kızıl nehirler kitabını 1,5 günde bitirmiştim bu kitabında süper olduğuna eminim


gülşah argunşah / 18.07.2006 12:19:47
taş meclisi ve kurtlar ımparatorlugu kıtabına bayıldım ozellıkle taş meclısını okurken baska bı boyuta gecıyodum sankı kıtab okumanın gerçekten tadına vardıgım kıtaplardan taş meclisi

emine / 15.07.2006 12:42:58
kurtlar imp taş meclisi kızıl nehirler siyah kan ve leyleklerin uçuşu kitaplarını okudum yazarın hepsini çok beğendim. kitap okumaya kurtlar imp kitabıyla başladım diyebilirim şimdi ise tam bir kitap kurduyum. diğer kitaplarını da sabırsızlıkla bekliyorum

REVERDİ / 14.07.2006 18:12:00
BENCE YAZAR ÇOK ÇOK MÜTHİŞ BİR ZEKAYA SAHİP BENCE KENDİSİ DE Bİ SERİ KATİL FLN OLSAYDI KESİNLİKLE YAKALANMAZDI İNŞALLAH TÜRKİYEDEN DE BÖYLE YAZARLRIN BÖYLE KURGULARIN ÇIKMASI LAZM ZAMANI GELDİ

SERAP / 14.07.2006 18:04:54
ONUN HER KİTABINI ÇOK SEVEREK OKUDUM BENCE GERİLİM-POLİSİYE TARZINDA TEK GEÇİLECEK BİR YAZAR

erkan / 13.07.2006 15:58:34
bu yazar mükemmel ötesi oldum olası fransız edebiyatina hayranlıgım vardır genellikle türk yazarları okumuslugum yok ve bu son bi kac aydır bi kac türk yazarı okuma firsastım oldu baya gelişmeler var bizlerdede özelliklede metal fırtına ekibinden ama malesef kimse jeanın yerini tutamaz

diane thiberge / 10.07.2006 02:47:02
ben 12 yasinda kucuk bir kizim . grange in butun kitaplarini okudum. cevrilen butun filmleri de izledim. tas meclisinin filimini de heyecanla bekliyorum.tas meclisi harikaydı.bayıldım.

amelie / 7.07.2006 19:47:19
ben şu anda taş meclisini okuyorum .evet güzel bir roman ama kızıl nehirler veya kurtlar imparatorluğu kadar değil. bence yazar biraz fazla uçmuş ya da telepati, parapsikoloji, telekinezi konuları beni pek açmadığından ben pek hoşlanmadım.

Mehmet Dikbaş / 5.07.2006 15:00:38
bu yazar okuyucuları nasıl hayrete düşürüceni biliyor önce bır çıkmaza sokuyor daha sonra farklı bı yolla onlara ulaşıyor gerçekten heyecan verici ve kendinizden bi şeyler var

kleopatra / 28.06.2006 18:04:37
ben jean grange hayranıyım.siyah kan,taş meclisi,leyleklerin uçuşu adlı kitaplarını okudum ve inanılmaz derecede etkilendim.yorum gücü ve hayal dünyası çoooooookk süper.diğer kitaplarını da okumak istiyorum.herkese tavsiye ediyorum.

gültekin / 28.06.2006 09:47:18
susurluk davası ile ilgili yorumu bulamadım da :D

Cemil / 27.06.2006 15:24:42
kitapları tek kelimeyle mükemmel eer bir arkadaşınız sizden bir kitap tavsiye etmenizi istiyorsa bu kesinlikle Siyah Kan olmalı(gerçi hepsi güzel ama...)


hakan / 23.06.2006 17:21:57
çok güzel olmuş kitapı

Fırat Denli / 23.06.2006 10:37:57
arkadaslar kitapçilarda 'Zener'in Laneti'ni bulamadım.D&R sipariş verdim suanda stoktada yok dediler..bana nerde bulabilecegim konusunda yardımcı olursan sevinirm...selamlr

ersin / 22.06.2006 08:51:03
hmmmmmm inanılmaz hayal ücü tebrik edip imzalı fotosunu almak lazım

cansu / 20.06.2006 17:58:50
okumadığım romanı kalmadı.harika 1 yazar.beyni bilgisayar gibi çalışıyor bence=))

Fırat Denli / 16.06.2006 11:16:21
"Zenerin Laneti" daha okumadım ama Granje diger kitaplarını okudum tek kelimeyle perfect...eger arkadasiniz kitap okumak istiyorsa tavsiye edilecek bir kitapppp...siyah kan..kesinlikle birakamayacaktır....

cansu_öner / 14.06.2006 09:06:17
okumadıysanız siyah kanı mutlaka okuyun o kitabı accaip begendim yaa!!!daha önere sorcam o hangi kitabı begendiyse onuda yazarım bi ara:o))en begendigim yazar yane cok zeki cok sewiorum ben bu adamı yaaa!!! (öner kıskanma hemen seni de sewiorum:o)))

cansu_öner / 14.06.2006 08:55:52
ben bu adama hastayım yaaaa.... kesinlikle harika yazıo,hala okumam gereken kitapları war eminim onlarda süperdir!!!! walla öle bi yazar ki siyah kanı okuduktan kan görmeye dayanamayan ben kanı sewmeye basladım be!!:o))e tabi buda benim psikopatlıgım oluo:o))

inan / 1.06.2006 23:00:57
grange ilk üç kitabını aldım hepsi de birbirinden güzel kitaplar sıra kurtlar imparatorluğunda bakalım o nasıl bir kitap. gerçekten çok iyi bir yazar müthiş bir kurguyla yazmış kitaplarını....

ayışığı / 1.06.2006 09:43:33
kızıl nehirleri okudum ve okurken bile ürperdim çoğu zaman.bana göre olağanüstü bir kitap.ama filminden aynı tadı alamadım.jean cristophe grange okumaya devam etmeyi düşünüyorum...

Elif / 27.05.2006 16:08:00
J.Cristophe Grangeyi okumadan önce "bu insanlar nasıl kitap okuyorlar?"diye kendimi sorgulardım.Daha önceleri kitap okumak benim için dünyadaki en sıkıcı şeydi ta ki onunla tanışana kadar.Öyle bir sarıyorki insanı istesenizde kitabı bırakamıyorsunuz.Umarım yeni kitaplarını okuyacak kadar yaşarım!!!!

zzzz / 23.05.2006 17:51:22
yazarın anlatım gücü ve kişilere yüklediği karakterleri iyi bir şekilde oturtması çok başarılı olduğunu gösteriyor.ancak şunu göz ardı etmemek gerekir ki o da diğer fransızlar gibi yalnızca kendi ırkını beğenen,diğer ırkların 3.sınıf şahsiyetler olduğunu düşünen biri.özellikle de kurtlar imparatorluğunda bunu baya belli etmiş zaten.biz türkleri yalnızca yasadışı işlerle uğraşan,azılı katiller olarak göstermiş!!!zaten ırk olarak bu şekilde düşündükleri için dünyadaki politikaları bizim alehimize şu anda.....yazar olarak gerçekten başarılı olduğunu tekrar ediyorum.

pelın / 20.05.2006 20:51:18
cokkkkkkk guzel kıtap


abdurrezzak binberrak / 15.05.2006 20:55:22
gerçekten herkese tafsiye edeceğim bi yazar dededikleri gibi bazen bi sayfayı 5 kere okumak gerekio

fatma / 13.05.2006 18:50:26
kitap gerçekten çokgüzel ama okurken biraz dikkat şart.

dignty / 8.05.2006 22:57:44
Gercekten elıme aldıgımda hıc sıkılmadan okudugum bır yazar grange.Ve tek kelımeyle harıka baska bır tarıfı yok bana gore .Polısıye ve gerılım kıtapları okumaktan nefret edredım ama garange'nın kıtaplarını okumak bana haz verıyor bu da yeterlı degıl mı?!!Bence laf yokkk:)

yasin / 3.05.2006 21:26:50
kızıl nehirleri okudun tek sözüm on numara...

zmr / 2.05.2006 23:40:25
kızıl nehirler ile siyah kan ı okudum.kızıl nehirler i çok beğendim.siyah kan ı da ağzım açık kalarak okudum desem yeridir..gerçekten ii yazılmış,süper bir zeka..diğer kitaplarını da okumayı düşünüyorum ama araya biraz zaman girmesini bekliyorum,yoksa kalbim kaldırmıcak:p

ased / 1.05.2006 19:45:35
harika

hakan / 1.05.2006 19:41:00
mükembelkabiliyet

ipek / 1.05.2006 10:21:27
Grange in butun romanlarini okudum. Hic bir kitabi elimde surunmedi, en fazla uc gunde soluk soluga bitirdim hepsini. Favorilerim leyleklerin ucusu, kurtlar imparatorlugu ve siyah kan. Son romanini ilk defa bugun bu sitede duydum. Ne kadar yorgun olsamda ve ingilizce okumaktan hoslanmasamda isten cikar cikmaz kendimi kitapciya atacagim. Siz de okuyun.

çağla / 30.04.2006 16:29:26
zenerin laneti iyi bir kitaba benziyor ama şuan okuyamadım ama konusu hoşuma gitti hepinize başarılar

hazal / 24.04.2006 21:53:04
özellikle kızıl nehirler'de nefesimin kesildiğini hissettim,bence dan brown yanında halt etmiş.

aslıhan_senkoop / 16.04.2006 10:41:12
kızıl nehırler muhtesem bır kıtap bu zamana kadar 100 ustunde kıtap okudum ama boylesıne surukleyıcısını gormedım helal olsun


silvestre / 15.04.2006 21:56:52
kızıl nehirler muhteşem bir kitap bayıldımmmmmmm

rapp_ank / 15.04.2006 16:07:48
bu arada okuduğum kitabı kurtlar imparatorluğu fakat başka kitaplarını da şimdiden çok merak ediyorum onlarıda okumak istiyorum

rapp_ank / 15.04.2006 16:03:18
bende kitaba dün başladım ve süperrr yani çok güzel gidiyo

canan / 15.04.2006 13:38:10
özellikle yazarın kurtlar imparatorluğu adlı eserini çok çok beğendim şimdi siyah kan'ı okuyorum oda bir harika ne diyeyim muhteşem bir yazar başka söze gerek yok...

dilek / 14.04.2006 22:24:24
en son siyah kanı okudum.3 defa çeşitli aralıklarla.bence kitap tekrar tekrar okunabiliyorsa iyidir ama bu gerilim romanlarında pek olmaz(tekrar tekrar okuma)ama ben sonunu bilmeme rağmen 3 defa okudum ve her seferinde müthiş zevk aldım kızıl nehirler ise güzel ama katilin kim olduğu çok kolay anlaşılıyordu insanı biraz daha zorlamalıydı bence.genel olarak ise bu adamın beyni MUHTEŞEM(sanırım kendimi daha iyi ifade ettim)

dilek / 14.04.2006 22:16:06
en son siyahkanı kudum.aralıklarla 3 defa bence kitaptekrar tekrar okunabiliyorsa iyidir amabu gerilim kitaplarında pek görülmez sononu bilmeme rağmen 3 defa okudum ve müthiş bir zevk aldım bu adamın yazdıklarını seviyorum kızıl nehirler güzül ama katilin kim olduğu çook kolay anlaşılıyordu insanı biraz daha zorlamalıydı bence ama genel olarak muhteşem

nazik / 13.04.2006 17:42:13
siyah kana yeni başladım ama elimden bırakamıyorum.kesinlikle mütiş şimdiden sonunu merakla bekliyorum.bence bu adam SIRADAN biri değil...

Merve_15 / 8.04.2006 22:16:19
Ben küçüklüğümden beri kitap okumasını çok seven biriyim.Özellikle de gerilim ve korkunun her türlüsüne bayılıyorum.Fakat Grange de tarif edemediğim çok daha farklı bir yön var.Çok fazla zeki, kültürlü ve deneyimli biri.Analiz gücüne hayran kaldım, her zeki insan analiz yapamayabilir ama her analiz yapabilen insan zekidir.Siyah kan aslı romanından kadar çok etkilendim ki; 2 gün önce kitabı bitirmeme rağmen hala etkisinden kurtulabilmiş değilim, sürekli olaylar örgüsünü düşünüyorum, çok sürükleyici ve oldukça etkileyici bir kitap...Ve en önemliside de düşünmeye zorluyo ve düşünme gücünü geliştirip, doğru düşünmeye yöneltiyor...Bu kitap hakkında söylenecek o kadar çok şey var ki...İnanılmaz, harika, zekice kısacası MUHTEŞEM

beste / 5.04.2006 20:22:18
gerçekten insanı bulunduğu dünyadan alarak başka yerlere çekebilen sürükleyici bir roman. ben yazarın diğer kitaplarını da okudum ve çok beğendim. ancak beni en çok etkileyen bu romanı oldu.


hatice yavuz / 3.04.2006 18:43:26
hayal gücüne hayranım romanlarını hepsınde okuyucuyu adeta sarıp sarmalıyo.korku,dehşet ve sırlarla dolu bi yolculuga cıkarıyo.

rubi / 31.03.2006 09:24:42
gerçek üstü hayal bu olsa gerek, tek kelimeyle olağan üstü beyin, kızıl nehirler ve kurtlar imparatorluğunu seyrettim taş meclisinide okudum mükemmel bir anlatım artık biliyorum sen bir numarasın jean

handan / 28.03.2006 16:26:40
korkarak heyecanla hatta yemek molası bıle vermeden okudugum tek yazar her kıtabı ayrı guzellıkte.hangısı en guzelı dıye soruldugunda tek cevap verılmez cunku hepsi muhteşem


günay / 28.03.2006 11:19:29
zenerin lanetini henüz okumadım ama diğerleri tek kelimeyle muhteşem....insanın sınırlarını zorluyo bu adam..

ayşegül koçer / 21.03.2006 14:04:50
birçok okur gibi beni de grange hayranı oldum.bu kadar deha ürünü bir kitap okumamıştım.kurtlar imparatorluğu ve kızıl nehirler TAM ANLAMIYLA bir Ş A H E S E R!!!

ireemm / 21.03.2006 10:14:32
taş meclisi dışında hepsini okudm we harika ötesi olarak nitelendirebilirim!cinayetlerin baş kahramanının cesetlerin üzerinde yarattığı kurguya hayran kaldım,böyle hayal gücü gerçekten nadir...

catlak / 14.03.2006 14:32:33
çol etkileyici bir kurgu eğer gerilim türünden hoşlanıyorsanız asla kaçırmamanız gereken bir kitap ve yazar.Alın elinize kahveyi kitabı haftasonunuzu buna ayırın emin olun asla pişman olmayacaksınız

ayse / 13.03.2006 19:51:12
çok keskin bi zeka kelimeler anlatmakta yetersiz kalır mutlaka okunması gereken bi yazar

haaaaaaaaaaaaaaarun / 11.03.2006 19:48:25
gerçekten manyak bişey

bekir erdoğan / 6.03.2006 14:49:05
kızıl nehirler tek kelimeyle mükemmel böyle bi hayal gücünün ve gerçekçilik birleşince başka bir şeyin olması düşünülemez zaten en kısa zamanda diğer kitaplarını da okuyacağım

ayşe / 3.03.2006 19:27:50
harika bir yazar, müthiş bir betimle stili var, tüm kitapları için aynı yorumu yapabilirim

Selcuk / 3.03.2006 13:23:30
tum kitaplarini okudum.bir kitabini bitirmem en fazla 3 gunumu aldi.kesinlikle tekrar tekrar okurum ve o heyecani gene yasayabilirim.mukemmel birisi.

KÜRŞAT / 28.02.2006 12:03:20
kesinlikle okunması gereken kitaplar neler diye sorarsanız cevap çok basit

1.SİYAH KAN
2.KIZIL NEHİRLER


reddr@gon / 26.02.2006 17:25:12
bengenelde roman okurken sıkılırdım ancak kızıl nehirleri okurken elimden düşüremedim bitince üzerimde bi eksiklik hisstetim
herkkese tavsiye ediyorum ok sürükleyici bi polisiye roman''kızıl nehirler''


okan / 25.02.2006 08:06:35
en cok etkılendıgım kıtaplar arasında en sevdıgım yonu bas kahramanın her zaman olmesı en etkıleyıcısı bence leyleklerın ucusu kımsenın aklına gelmez boyle bırsey okurken ben sahsen urperdıgım korktıgum anlar oldu ve tavsıye gecelerı daha hos oluyor onun kıtaplarını okumak

SEYMEN / 24.02.2006 16:47:03
heyecan,macera arayanlara -KIZIL NEHIR-okuyun derım.VE kurtlar IMPARATORLUGUNU

irem / 23.02.2006 15:46:55
kurtlar imparatorluğu ve kızıl nehirleri okumuş biri olarak gerçekten büyülendim inanılmaz bi hayal gücü bu hayran oldum desem yeridir...

özge / 21.02.2006 20:55:37
eğer damarlarınızda akan kanın sıcaklığını hissetmek bazende dondurucu etkiyi tatmak istiosanızz siyah kan bi mükemmeeeeelllllllll

baryam / 21.02.2006 14:40:28
süpersin hiç degişme böyle kal yeni kitaplarını bekliyoruz

merve_ / 20.02.2006 21:48:32
çiğdem'e katılıyorum.kitaplarını okurken heyecanlanıp geriliyorsunuz fakat birşeyler öğrendiğiniz de kesin.ayrıca her kitabı müthiş araştırmacı kişiliğini ön plana çıkarıyor.zevkle okuyorum ...

çğdem / 19.02.2006 16:13:37
bence grange bütün kitaplarını üstün bir hayal gücüyle yazıyor hepsi muhteşem insanların beğenmemesi beni hayrete düşürüyor.belkide beğenmeyenler onu kıuskanıyodur
grange hayranlarına selamlar


merve / 19.02.2006 11:43:48
tek kelımeyle cok muthıs bı katap


perihan / 18.02.2006 18:11:23
şu ana kadar yayınlanan tüm kitapalrını okuma fırsatım oldu.kızıl nehirler ve leyleklerin uçuşu ise favorilerim.yeni kitabının çıkmasını sabırsızlıkla bekliyorum.onun kitaplarını okurken zamn nasıl gerçiyor anlamıyorum ve bir hafta etkisinde kalıyorum!


selcen / 16.02.2006 22:16:37
Kurtlar İmparatorluğu, Leyleklerin Uçuşu ve Siyah Kan kitaplarını okudum. Sonunu tahmin edebilmeme rağmen en çok Siyah Kan' ı beğendim. Klişe ama güçlü bir katil portresi oluşturmuş. Edebi değerleri tartışılır ama iyi zaman geçirmek için kesinlikle öncelikli tercihler arasında yer almalı.

funda / 16.02.2006 12:36:23
leyleklerin uçuşu süper bi kitap hala bitmedi ama nefis ve sürükleyici bi kitap.herkesin mutlaka okuması dilegiyle.

mehmet kaymaz / 15.02.2006 16:43:30
şu ana kadar iki kitabını okudum ve muhtaşam.diğer kitaplarınıda en yakın zamanda okuyacağım....

aslı giray / 15.02.2006 15:05:24
grange harika bir yazar.3 kitabını okudum ve hayran kaldım. kitapların etkisinden uzun süre kurtulamadım.diğer 2 kitabınıda en kısa zamanda okucağım.hayal gücü ve olay kurgusu çok iyi.sabırsızlıkla yeni kitablarını bekliyorum.

duygu özdemir / 14.02.2006 20:39:25
Grange mükemmel bir hayal gücüne sahip, birçok konuda kültürel bilgisinin olduğuda tartışılamaz..4 kitabını okudum.ilki taş meclisiyidi,kitapta tıbbi bilgileri bu kadar ayrıntılı kullanması çok ilgimi çekmişti...daha sonra leyleklerin uçuşu,kurtlar imparatorluğu ve en son siyah kanı okudum.yalnız dikkatimi çeken en önemli şey bütün kitaplarında mutlaka türkiye yada orta asya adının geçmesi oldu...ve malesef bu isimler bizim gurur duyabileceğimiz şekilde geçmiyor kitaplarında...böyle bir yazarın ülkemiz ve tarihimiz için düşünceleri malesef çok üzücü...acaba yanlışmı tanıtıyoruz kendimizi diye düşünüyorum

Uğur SELAM / 14.02.2006 01:08:30
Tek kelime ile Muhteşem
Bu adam bu işi biliyor arkadaşlar ben en son Siyah Kan ı okudum ki son 100 sayfa soluksuz bir macera bırakamıyorsunuz kitabı elinden :)


tuğba koç / 9.02.2006 15:47:01
jean crıstophe grangenin bütün kitaplarını beğeniyle okudum tek kelimeyle harika... zenerin lanetini ilk kez duydum okumak isterim türkiyede yayınlanıyor mu?

EBRU GOKTAS / 9.02.2006 13:17:14
ZENERİN LANETİ YENİ Mİ ÇIKTI.ONU OKUMADIM.OKUYAN VARSA YORUM YAPAR MISINIZ ARKADAŞLAR...TŞK.


H-a_S-t_A-s_Y-ı_M...... / 8.02.2006 22:09:05
BÜTÜM KİTAPLARINI OKUDUM. BU ADAMA BAYILIYORUM. İŞİNİN HAKKINI VERİYOR.SON KİTABINI DA ALDIM.2. CİLDİNİ MERAKLA BEKLİYORUM. KİTAPLARININ HEPSİNİ KESİNLİKLE TAVSİYE EDİYORUM.TEK KELİMEYLE MÜKEMMEL:)

Bahar / 8.02.2006 16:39:40
Daha iyisi yazılamaz gibi geliyor.

Belçim / 6.02.2006 11:50:41
Kitaplarının konusu, anlatımı çok hoş.büyük bi zevkle okudum.ama filmleri berbat.arkadaşlar Grange'nın kitaplarını okuduktan sonra sakın filmini izlemeyin hayal kırıklığına uğrarsınız.bırakın aklınızda okuduğunuz gibi kalsın

mavi / 6.02.2006 11:39:29
Grange'ın nerdeyse tüm kitaplarını okudum.hepsinden ayrı haz aldım.Herkese tavsiye ederim

ozan.k/ 02.o2.2006 10.00 / 2.02.2006 10:02:17
Grange genellikle ağır bir dille anlatmaktadır.Genellikle ağır bir anlatımı vardır.Ve hepsinde güzel konular ve harika anlamlar vardır.Duygu ve düşünceyi iyi anlatmıştır

musa / 1.02.2006 18:49:12
grange benm için çok büyük bir yazar Kızıl nehirler ve Leyleklein uçuşu muhteşem kitaplar artık onun hayranıyım bütün kitaplarını okudum.bu şekil bir hayal gücüne ben inanamıyorum.müthiş kitaplar yazıyor,şu ana kadar serisini okuduğum tek yazar teşekkürler bize kendini tanıttığı için


Ersin / 1.02.2006 14:28:20
ben grange i genelde ağır kitapların ardından okuyorum ve de bayılıyorum harika ve en önemlisi gerçekçi bir kurgu ile insanı alıp götürüyo herkese tavsiye ediyorum bu adam okunmalı sadece gerilmeyip bir sürü şeyde öğreniyosun farkında olmadannn

EBRU GOKTAS / 31.01.2006 13:46:30
BEN GRANGE'IN HEMEN HEMEN BUTUN KITAPLARINI OKUDUM.ÇOK ENTERESANDIR KI NEREDEYSE BUTUN KITAPLARINDA TURKLERDEN YADA MUSLUMANLARDAN BIR SEKILDE BAHSEDIYOR.INANILMAZ DERECEDE TANISMAK ISTIYORUM ONUNLA.EN AZINDAN YAZISMAK ISTERDIM.AMA ADRESINE ULASAMADIM.KITAP OKUMAYI COK SEVERIM.AMA OKUDUGUM HICBIR KITAPTAN ONUN YAZDIKLARI KADAR ETKILENMEDIM.OKUMADIM SANKI YASADIM.SANKI ONU YAZARKEN HISSETTIGI SEYLERI HISSETTIM.BU INANILMAZ BIRSEY.CEVIRILEN FILMLERINI IZLEDIM AMA KITAP KADAR HEYECANLANDIRMADI BENI...BIR GUN TANISMAYI UMID EDIYORUM...

fatoshcakmak / 30.01.2006 23:27:59
muhteşem bir yazar. ikinci kitabını okurken dayanamadım hayatını ayrıntılı araştırdım. okuduğum hiç bir kitabın yazarını bu denli merak etmemiştim.. muhteşem bir hayalgücü ve muhteşem bir zekanın ürünü bu eserler. gerçekten tek solukta okunan kitaplar yazmış usta bir gerilimci.. ne diyim tebrikler..

emine sürmeli / 30.01.2006 09:17:47
bi arkadaş Grange tarzı falan varmı diye birşey demiş sanırım.belkide şimdiye duymuşundur ama yinede her ihtimale karşı duymayanlara bildireyim.''Maxime Chattam'' kötü ruhu okuyanlar bilir kapağında artık avrupanın yeni bir Crıstophe Grange'ı var diyorlar sırf bunun için kitabı aldım ve pekte haksız sayılmazlar tavsiye ederim.ama ne olursa olsun grange'ın yeri ayrı tabiki.bu arada Onur geç oldu ama tşk ederim.

melek / 28.01.2006 23:05:45
yazarın iki kitabını okudum.Taş meclisi ve Kurtlar imparatorluğu!ikisi de birbirinden sürükleyici kitaplardı ancak Karadeniz Bölgesinde yaşayan herkesi laz diye tabir edişi bir Giresunlu olarak beni kızdırdı.Yine de etkileyici!

raşit / 28.01.2006 13:57:39
bütün kitaplarını okudum.mükemmel kurgularkitap bittiğinde hiç bir şey havada kalmıyor

Gökhann / 27.01.2006 15:59:51
harika bir yazar. bütün kitapları birbirinden sürükleyici ve harika. insan başlaynca bırakamıyo. en son leyleklerin uçuşunu okudum çok etkileyiciydi


Didem / 26.01.2006 19:45:38
Gerilim ve polisiye romanlara olan tutkum sayesinde tanıştım grange ile...Kitapçının bir kitabını okuyun diğerlerini de mutlaka okuyacaksınız sözlerini biraz abartılı bulmuştum kızıl nehirler'i alırken ama yanıldığımı anlamam kısa sürdü.Bütün kitaplarını aldım ve bitmemesini dileyerek okudum.Yeni kitabını beklemek çok sıkıcı lütfen yaz artık:)

İLKNUR / 24.01.2006 15:03:25
KURTLAR İMPARATORLUĞU VE SİYAH KANI OKUMA FIRSATI BULDUM. İKİSİDE BİRBİRİNDEN HARİKAYDI. JEAN CRİSTOPHE GRANGE TEK KELİMEYLE MUHTEŞEM BİR YAZAR. ÇOK SÜRÜKLEYİCİ RESMEN KİTABIN İÇİNE GÖMÜLÜYORSUNUZ. HEMEN KİTABI OKUYUP SONUNA GELMEK İSTİYOSUNUZ AMA BİR YANDAN BİTECEK DİYE ÜZÜLÜYORSUNUZ. BEN ÇOK BEĞENDİM OKUMAYANLARA TAVSİYE EDERİM.

kaya / 24.01.2006 08:04:04
şimdiye kadar kitap okuma alışkanlığım yoktu
şehirler arası bir yolculukta belki okurum düşüncesiyle kurtlar imparatorluğunu okumaya başladım o bitti kızıl nehirleri okudum adam gerçekten usta bir kişilik kitabın ilk on sayfasını okuduğunuzda bir daha bırakamıyorsunuz tüm kitaplarını okumayı düşünüyorum


ERDEMn / 22.01.2006 19:19:20
tüm kitapları birbinden güzel en çok taş meclisini sewdim herkesin fırsat buldukça okumasını öneririm zaten bi başladımı bırakmak imkansız olur okuyun işte güzelll baaaa!!!!!

erdem / 21.01.2006 18:31:45
süper bir yazar. kitapta neyin ne olacağı son ana kadar kestirilemiyor.şitdetle tavsiye ediyorumki macera arayanlar mutlaka 'jean cristophe GRANGE' romanlarını okumalılar.

serhat / 18.01.2006 14:14:47
bence bu yazdıkları basından gecen olaylardan ibaret.yoksa bu kadar hayal gucu kimde var

zeynep sa. / 8.01.2006 13:58:40
slm yine ben:) napim Grange'in kitaplarına bayılıyorum özellikle KIZIL NEHİRLER mükemmel bir kitap.Yazarın kurguları ve hayal dünyası çok zengin onunla tanışmayı çok isterdim doğrusu.Kızıl Nehirler'in filmini hiç beyenmedim kitabı okumayan filmin içeriğini anlayamaz.BYE BYE:)

zeynep sa. zeynep sa. / 7.01.2006 15:38:23
kızıl nehirler mükemmel bir kitap.Bu kitabı bitirdiğimde diğer kitaplarınıda okumalıyım dedim.SİYAH KAN hariç bütün kitaplarını okudum ama siyah kan kitabını aldım ilk sayfasından itibaren okuru sürüklüyor kitabın sonunu çok merak ediyorum doğrusu

ERDEM CİLVEZ / 6.01.2006 21:18:05
MUHTEŞEM BİR YAZAR KİTAPLARI MÜTHİŞ BİR AKIL ÜRÜNÜ.ÖZELLİKLE KURTLAR İMPARATORLUĞU HARKULADE BİR KİTAP.KİTALARIN MÜTHİŞ BİR ÇEKİCİLİĞİ VAR.ELİNİZDEN BIRAKAMAYACAKSINIZ...

erdem cilvez / 6.01.2006 21:12:14
ne zaman nerede ne olacağı hiç belli olmayan kitaplar yazıyor.soluksuz okuyorum.muhteşem kitaplar yazıyor.elinizden bırakamayacağınız kitaplar yazıyor.okumayanlara öneririm kaçırmayın.

özden / 6.01.2006 09:36:32
Siyah Kan ile hayal kırıklığına uğradım.

yağmur / 5.01.2006 13:15:00
kurtlar imparatorluğu harika!ama sonu daha etkileyici olabilirdi:-)

Elif AVCI / 4.01.2006 19:19:22
KIZIL NEHİRleri(2001) okuyarak başladığım GRaNGE hastalığım yazdığı diğer romanları ve en son SİYAH KAN'la soluksuz devam ediyor. Hepsinde de kusursuz bir kurgu var, gerilimin dozu hiç azalmıyor. Şiddet sahneleri sanki gözümün önünde yaşanıyor. Olayları korkunç yazmış. stephen king halt etmiş. Biten her kitapta içimde oluşan boşluk tarifsiz... BİZ EFENDİLERİZ, BİZ KÖLELERİZ. BİZ HER YERDEYİZ, HEM DE HİÇBİR YERDE. BİZ KARAR VERENLERİZ. KIZIL NEHİRLERİN HAKİMİYİZ.................ÇABUK SAKLAN, BABA GELİYOR!!!

haydar / 3.01.2006 17:55:10
cok sacma bısey bu kıtap okunmazzz

dilara / 3.01.2006 13:48:58
ben ilk defa leyleklerin uçuşunu ablam sayesinde okudum ve çok beğendim çünkü kitaptaki adamın bütün dünyayı gezip anlatması hoşuma gidiyor. bir de leyleklerin uçması hoşuma gidiyor.böyle bir kitap yazdığınız için çok teşekkür ederimmmmm...

MİNE / 3.01.2006 11:53:31
Ben roman okumayı vakit kaybı olarak düşünüyordum ama bir arkadaşım sayesinde kızıl nehirleri okuduktan sonra okumak konusuna bakış açım okadar dehişti ki; artık ne bulursam okuyorum. Sana çok teşekkür ederim Bay GRANGE. Ve kitapların arasında en çok TAŞ MECLİSİNİ beğendim çünkü; anlattıkların benim ilgi duyduğum alanlarla çok örtüşüyor. Sana tekrar tekrar çok teşekkür ederim .Son olarak da insanları oradan oraya gezdirmen mükemmel...

avril / 1.01.2006 16:35:40
kızıl nehirler süperrrr bir kitap. herkesin okumasını tavsiye ederim özellikle gerilimden hoşlananların...grange süper bağlamış olayları birbirine!!! heran her dakika yeni bir sürprizle karşılaşıyo insan okurken..bir insanın hayal gücü nasıl bu kadar gelişmiş olabilir ya... okurken büyülendüm yani...ve kitabı elimden bıraktığımda o kadar üzüldüm ki anlatamam!kızıl nehirler bugüne kadar okuduğum en müthiş gerilim romanı........

ece / 1.01.2006 14:33:08
ben ilk grange in siyah kan romanini bi tesaduf uzeri okudum. cok fazla gerilim sevmezdim acikcasi ve bu kitabi can sikintisi nedeniyle okumaya karar verdim FAkaT O DA ne!! resmen hayran oldumm anlatimina konusuna isleyisine bENI BUYULEMESINE... kac gun etksinden kurtulamadimm hatta sonunu otobuste okuyordum resmen korkudan oldum!!! TANIDIgim en iyi gerilim ve polisiye yazari! birazdan leyleklerin ucusuna baslayacagim eminimki bu kitap da beni cok etkileyecekk!!!TESEKKURLER GRANGE BENI BUYULEDIGIN ICIN!! zekana hayranim!!

ahmet / 30.12.2005 20:09:11
jean süper kitaplarını okudum sanki acıyla tatlıyı bir yemişgibiyim bir tek kızıl nehirleri okumadım siyah kan süperrrrrrrrrrrrrrrrrr taş meclisi macera leyleklerrin uçusu olagan üstü kurtlar imparatorlugu mükemmel

seyma / 30.12.2005 12:10:17
ben leyleklerın ucusu kızılnehırler okudum dunde sıyah kanı bıtırdım ve hala etkısındeyım bu kıtap bu adam ve reverdı hepsı super ıns kurtlar ımparatorlugunu vede tas maclısıde okucam ii ki var boyle bı yazar ve ıı kı yazmış bole kıtaplar

sevenkalp / 30.12.2005 12:00:18
bütün kitapları tam bir harika ben böyle bir kitap okumadım kurtlar imparatorluğu geröekten hariaka bir kitap onu herkesin okumasını isterim byybyy _mehmet_

checen / 30.12.2005 01:55:47
şimdi söyleyemem bi ara daha detaylı söylerim.ama adamın bütün kitapları elimde mevcut ve hepsini okudum

mentallaw / 24.12.2005 03:23:07
'' beyin alıcı kitap '' nasıl olur... Bi anlatır mısın tuğçe ? Bu adam çizgi romanda yazmış ilgilenenlere duyurulur...

tuğçe / 22.12.2005 13:16:45
müthiş bir dehanın akıl almaz ürünlerinin beyin alıcı kitapları diyebilirim yazar kendini aşmış tek kelimeyle keskin bir zeka var.

carpediem / 15.12.2005 20:32:50
grange benim okudugum en mükemmel ve en yaratıcı yazar bütün kitaplarını okudum hepside birbirinden güzel asla okumaya doyamayacagım eserler ona ait....

miss_bloom_18@mynet.com / 13.12.2005 18:16:55
Her nekadar bazı kişiler GRANGE'ı psikopat olarak nitelendirsede ben ce dünyadaki en ünlü yazarlardan cok daha iyi olduğu kesin.Ben GRANGE'nin kitaplarına olumsuz eleştiri yapan arkadaslarımıza(kusura bakmayın)kitapdan anlamayan,zevksiz kişiler demek istiyorum.Ben gerilimi bukadar gercekçi yazan bir yazar görmedim okuyan arkadaslarımızı da tebrik etmek istiyorum.Saçma sapan kitaplar okumak yerine alın elinize bitane GRANGE kitabı zevkle okuyun emin olun elinizden bırakamıcaksınız:)Bide son zamanlarda okuduğum gerilim tarzında bir kitap tavsiyesinde bulunmak istiyorum(genel kültür içinde faydalı)MATTEHW PEARL=DANTE KULÜBÜ iyiakşamlar.......

elçin / 12.12.2005 20:52:14
Grange'in tarzına yakın bir yazar arayanlar için Glenn Meade'i tavsiye ediyorum. Brandenburg şimdiye kadar okuduğum en iyi polisiye romanı.

uğur yıldız / 12.12.2005 19:00:07
ben kızıl nehirler ve leyleklerin uçuşunu okudum. leyleklerin uçuşu gerçekten harkulade bir kitap. ikisi arasından birini seçsem leyleklerin uçuşunu seçerim

elçin / 12.12.2005 09:15:12
Grange'in tarzına benzeyen bir yazar arayanlar için Glenn Meade'i önerebilirim. Brandenburg'u muhakkak okuyun. Yaklaşık 700 sayfalık bir kitap ama hoşlanacağınızdan eminim.

Wm23 / 11.12.2005 21:34:43
Okurken korkudan ağlamamak için kendini zor tutuyor insan...

serap / 9.12.2005 19:23:29
GECEN YAZ BIR SOLUKTA KIZIL NEHIRLERI OKUDUM AYNI SOLUKLA SU AN LEYLEKKLERIN UCUSU'nu okuyorum.MUHTESEM KURGU OLAYLARA AKLA GELMEDIK YONLER VERIYOR SONUC:herkes okumali

esra / 9.12.2005 09:22:55
Leylerin uçuşu ve kurtlar imp. okudum.İkiside harikaydı.Okuduğum kitaplardan eniyi ikisiydi.Herkese tavsiye ediyorum ve devamını bekliyorum.

asya / 8.12.2005 22:45:05
siyah kan adlı kitabı okumaya başladım henüz yeni başladım ama şimdiden güzel olduğu belli çok etkileyici ve sürükleyici ne diyeyim allah kalemine kuvvet versin o yazsın bizde okuyalım ben bayıldım kitaplarına olay kurgularına herkese tavsiye ederim:)

zuhal / 5.12.2005 15:38:50
kitapları hoş ama çok ahlaksız yerler var böyle kitaplara neden böyle sahneler yerleştirirlerki

Sacrament / 3.12.2005 00:08:56
Grangé gerçekten harika bir yazar. En hoşuma giden kitabı Kızıl Nehirler. Diğerleride gerçekten güzel.

ELA / 1.12.2005 12:28:34
bu yazarın kitapları mükemmel ötesi birşey ya.kitapları sonuna kadar heyecan içinde okuyorsunuz.kitap bitince de neden hemen bitti diyorsunuz. herkese bu yazarın kitaplarını tavsiye ederim.polisiye gerilim seviyorsanız bu adam bir numara.

sesi / 30.11.2005 21:25:25
Yazarın beş kitabınıda okudum kendimi gerilim dolu maceranın içinde hissetmek bazen çok vahşi olsada bana büyük haz verdi. son kitabını nöbete giderken yolda almıştım ve bir gecede bitirdim etkisi bir hafta sürdü

mert / 30.11.2005 09:51:12
kızıl nehir mükemmel bir kitap

mentallaw / 26.11.2005 16:47:06
Grange`in tarzina benzeyen bi yazar varmi yeni kitabi cikana kadar farklı yazarlar kesfedelim tavsiyesi olan var mi?

mehtap barman / 23.11.2005 21:23:58
iki kitabını okudum. kızıl nehirler'in sürükleyiciliği olsada içerik olarak tam oturmamış buldum. lezzetli sulu bir elma gibi ama tadı yok. ama diğer kitabı kurtlar imparatorluğu'nun iyi incelenmiş iyi irdelenmiş ve titiz bir çalışmanın ürünü olduğunu hemen farkedebiliyoruz.

must / 22.11.2005 19:10:12
güzel

selay / 19.11.2005 19:27:58
ya rkadaslar cok farklı kitaplar okumama ragmen grange bi ayrı kurtlar impartorlugu cok güzel ozellikle tavsiye ederim tabi bu tarz kitaplar okuyosanız eger ...

Turgay K. / 18.11.2005 00:09:31
Arkadaslar Grange`in Siyah Kan`dan sonra bir kitabi ciktimi yada yaziliyorsa planlanan bir cikis tarihi var mi? Bu konusa bilgisi olanların yardımına talibim...

zeynep / 16.11.2005 13:44:58
grange favori yazarım ondan daha iyi yazan birini daha tanımıorum.bütün romanları müthiş

prematurebebek / 15.11.2005 21:29:33
son kitabı 'siyah kan' oldukça etkileyeci.fakat bu sefer yazar bir değişiklik yapmış ve cinayetleri çok ayrıntılı anlatmış.kimi yerde hayal gücünüzü fazla kullanarak midenizi bulandırabilir.

gamze / 13.11.2005 16:47:08
yazarın kızıl nehirler ve leyleklerin uçuşu romanlarını okudum ve zekasına hayran kaldm diğer kitaplarını da edinip okumayı ümit ediyorm dahiyane kurgular ve mükemmel bir hayal gücüyle bezenmiş mükemmel romanlar yazarı tebrik ediyorum.

famile / 10.11.2005 16:22:13
elimden hiç bırakmak istemedigim kadar sürükleyici ve insanı olay örgüsünün içine katıyor kendinizi romanın bir parçası olarak görüyorsunuz

Selim / 2.11.2005 14:12:17
Yazarla bestseller olan son kitabı ile tanıştım.Etkileyici anlatımı ile ön plana çıkıyor.Tabi ki gerilim-macera ile ilgileniyorsanız.Genelde vahşet ağırlıklı olsa da cinayetlerde veya ölümlerin anlatımdaki akıcı üslup insana oan yaşıyormuş gibi hissettiriyor.Olalardaki ve sonuca ulaşmadaki zeka pırıltıalrı takdire şayan.Siyah Kan adlı kitabını bir solukta okudum.Galiba sondan başa tüm seriyi kısa sürede bitireceğim.Biraz şiddete dayanabilekseniz Bu yazarı ve şaheserlerini okumanızı şiddetle öneririm.

/ 28.10.2005 13:18:21
gayet güzel

büşra / 26.10.2005 17:10:50
burdan tüm jean cristophe sevenlerine bendensiniz hep birlikte

büşra / 26.10.2005 17:08:27
bu adam kadar hayal gücü yüksek bir insan görmedim felaket bir senaryo yazıyor.hele son kitabı siyah kan yazarın hayal gücünün doruklarında yazdığına inanmaktayım .

GÖKMEN / 20.10.2005 15:16:49
şu anda kızıl nehirleri okuyorum ama hızını kesemediğimden kitap bitince ne olacak bilemiyorum...

selin / 18.10.2005 14:56:17
bugüne kadar kurtlar imp. ve kızıl nehirleri okuma fırsatım oldu.suan siyah kanı okumaktayım.eminim okumadıklarım okuduklarım kadar harikadır........

merve piraz / 17.10.2005 07:57:28
kesinlikle süper kitaplar... bence çok çalışılmış üzerinde düşünülmüş... rastgele yazılmış kitaplar değiller bu kanıdayım.... yeni kitabını 4 gözle bekliyorum....

angeliah / 16.10.2005 13:32:47
grange bütün kitaplarını okudum gerçektende çok iyi bir yazar.kurtlar imparatorluğu harika bir kitaptı. son kitabı siyah kanı yeni bitirdim.oda çok iyiydi ama nedense bu sefer çok şaşırarak okumadım ve genelde neler olacağını tahmin ettim.ben mi artık grange'in yazma tarzını çözdüm yoksa bu kitabı diğerlerine göre zayıf mıydı bilmiyorum!

- OnuR - / 15.10.2005 12:47:22
"Emine" arkadaşımız haklı yorumlarda insanları caydırıcı dizeler taşımayın, örneğin ben elimde ki "Grange" kitabından sonra hangisini alsam diye planlarken, bu yorumlarla benim fikrime etki ediyorsunuz ister istemez!.. Herkese saygım var, siz de yazarın severlerine saygılı olunuz. Saygı likittir ne olarak sunarsanız onun şeklini alır!.... Bu arada ben Siyah Kan'ı okumaktayım ve tavsiye ederim herkese!... -OnuR-

emine / 14.10.2005 22:26:08
yorum yaparken lütfen yorum yaptığınız yazar ve kitap hakkında daha detaylı bilgi edinip yazarsanız fena olmaz böyle bir yazarın böyle bir kitabına ( leyleklerin uçuşu ) bu kadar iğrenç bir kitap derseniz hernekadar zevk ve renk meselesine saygı duysamda bu kadar olur dedirtmeyin insanlara siz bu kitaba bu yorumu yaparsanız bende size bugüne kadar kaç adet kitap okudunuz derim veya biraz daha ileri giderek bir elin parmaklarını geçtimi derim.aslında çok daha ilerilerden biyerlerden yazmak isterdim ama neyse...... siyah kan'ı okuyan varmı aranızda ?

İrfan Atila / 14.10.2005 11:22:29
Her sey iyi güzel grange tapılacak kadar sezgici ve hayal gucu yuksek bır yazar fakat sozum sıze kı;bu yazarımızın K.İmp. luğundan sonra iki kitabı daha cıktı bunlar neden gösterilmiyor....

Gökhan DİKME / 14.10.2005 08:54:04
Aslında bazı arkadaşlar ısrarla bu adamın kitaplarını beğenmediklerini belirtseler de; ben bunun altında arkadaşların biraz farklı görünme çabalarının olduğunu varsayıyorum. Daha bir marjinal tavırlar sergilemek... Ya tamam ''herkesin zevki ayrıdır ve zevkler ile renkler tartışılmaz''; ancak gene de ''yiğidi öldür, hakkını yeme'' derim ben burada.Elbette Grange'ı Dostoyevski, Balzac ya da Stendhal ile ve/ya bunun gibi birçok büyük yazar ile bir tutamayız. Buna hakkımız da yok zaten; ancak günümüz koşulları içerisinde yazdıkları ile ilgi çekebilen bir kişi-yazar olmuştur Grange. Belki, evet, kitaplarında hayat, insanlık, ve doğa adına pek birşey öğrenemiyoruz; ancak yine de kitaplarını insan eline aldığı vakit bırakması zor oluyor. Belki de ağır olmadığındandır; ancak özellikle günümüz popüler kültüründe bu adam hakettiği yeri almıştır. Pop. kültüre aslında tamamen karşıyım, ancak bazı insanlar sistemlerin içerisinde varolmayı bir şekilde beceriyorlar istemeseler de... Yazar, Stand-Up'çı (Türkçe'si yok mu bunun?) ve daha birçok şarkıcı hemen üretip tükettiriyor ve ticari kaygılar taşıyorlar. Böyle bir mantalitenin yaygın olduğu günümüz dünyasında ise sanat için gerçekten yüreğini ortaya koyan insanlar barınamıyor maalesef. Kim istemez günümüzde de Balzac ayarında, Tolstoy ayarında, Faure ayarında ya da Tchaikovsky ayarında müzik adamları, yazar ve çizerler çıkmasın? Kim istemez eskini asil ruhu tekrar canlanmasın? Ama maalesef Dünya gereksiz insanların gereksiz boyunduruğu altına girmiş ve rüzgar nereye sürüklerse sürükleniyor. Çağı yakalayacağız derken; her geçen gün insanoğlu kendimize biraz daha yabancılaşıyoruz. Ondan sonra da kendi içimizden çıkan basit insanlara değerlerinden fazla fazla veriyoruz. Cem Yılmaz gibi zibidi şoparlar nasıl günümüzde Türki'yenin en zeki adamları olarak bizlere lanse ediyorlarsa; baş eğmekle aslında suçlu yine toplumun bazı önde gelen fertleri. Hal böyle olunca kalitesiz yapıtlar ile yetinmek durumunda kalıyoruz. Arkadaşlar eğer bu şekilde düşünüyorlar ve beğenmiyorlarsa bir diyeceğim yok; ancak boş yere marjinallik taslıyorlarsa şunu yazabilirim : e be kardeşim, daha ne bekliyordun? Sabahın bu saatinde uykusuz uykusuz buraya yazarsan olacağı budur; bayaaa dolmuşum herhalde. Ohh rahatladım şimdi:). Diyeceğim Grange gibi adamlardan pek fazla birşey beklemeyin. Benim gibi televizyon dizilerinden ve saçma-sapan gelin-kaynana yarışmalarından nefret ediyorsanız ve başınız o kadar yoğun ve doluysa... Rahatlamak için alın bir Grange kitabı, rahatlayın. Zevkle okuyun. Sakın birşey öğreneceğinizi de sanmayın; sadece hoşça vakit geçirirsiniz. Bu dışı dolu olan, ama kafası boş olan bir bar kızına benzer. Size güzel vakit geçirtir, ama birşey kazandırmaz. Bitti !!!

- OnuR - / 13.10.2005 15:15:47
bu adam bir deha! Kızıl Nehirler ile tanıştığımda daha evvel neden onu tanımadığıma kızdım!Sonsuz hayal gücü, sürükleyici içeriği, olay anına insanı çeken tasvirleri ile kusursuz bir yazar şuanda son yazısı olan SİYAH KAN okumaktayım bitmesine ramak kaldı hem sonunu merak ediyorum hem de bittiği zaman kitabın bir önceki GRANGE kitabı gibi içimde bırakacağı o tasavvuru mümkün olmayan garip boşluğu hissetmek istemediğim için bitmesini istemiyorum! diğer romanlarını da hemen temin edeceğimi sizlere temin ederim... "hayat bir hüzün yokuşu bu yokşta bir klavuz kitaplar" saygılar - OnuR- (onur_divane@hotmail.com)

baris / 10.10.2005 19:06:31
ben nilüferi arıyom baska seyler cıkıyo

OĞUZ / 8.10.2005 14:42:58
Müthiş bir yazı kızıl nehirler gerçi yazaarla yeni tanıştım ama harika>>>>>>>

pınar / 6.10.2005 14:25:00
son kitabını da okudum o kurgulayıcılık müthişti.gerilmek o hikayenin içinde yer almak istiyorsanız mutlaka okuyun ben çok beğendim

asalgan / 18.09.2005 17:53:47
yeni kitabı çıktı siyah kan diye onu da okuyun

aslı / 13.09.2005 20:55:41
bütün kitaplarında mükemmel bir kurgu var.bi olay diğerinin sebebi sonucu biçiminde.dili çok iyi ve konular çok iyi anlatılmış.en sevdiğim kitabı ise kurtlar imparatorluğu oldu.macera ve gerilim bu kadar iyi anlatılır........

/ 13.09.2005 09:09:08
Gerilim kitaplarından uzak dururken 3 senedir rafımda duran KIZIL NEHİRLERİ okudum yani heyecandan birkaç saat içinde yuttum.Taş meclisi ve Leyleklerin Uçuşu da aynı heyecan ile bitti.Gerçi yazar hakkında, bu gibi kurguları yazabildiğine göre pek de normal olmadığı şeklinde bir kanım da yerleşti.Diğer kitaplarını da kesinlikle okumak istiyorum.Takip ettiğim yazarlar arasına, istemediğim halde! aksiyon ve kurgu yönünden başarılı bulduğum için katıyorum.Neredeyse birinci sırayı zorlamasına ramak kaldı diyebilirim!.....

SEMA KOZAK / 5.09.2005 17:25:44
Grange' dan etkilenmemek mümkün mü?? Bir solukta okuyorsunuz.Ürkütücü bir hayalgücüne sahip.Tüm kitaplarını okudum ve hepsinde yarattığı kahramanlara, olaylar arasındaki kurguya hayran kaldım. Fakat Türkiye' ye ve Türklere olan ilgisinin nedenini de merak etmiyor değilim.

özlem / 5.09.2005 13:18:48
kesinlikle mükemmel! okuma alışkanlığı olmayan bir insanı bile buna alıştırabilecek kapasitede yazılmış, jean cristophe grange'ın sınırsız hayal gücünün yarattığı muhteşem kitaplar!

Gülsün Öktem / 4.09.2005 15:25:09
Bu güne kadar Grange'in 3 kitabını okudum ve hepsi birbirinden etkileyiciydi. 'Kurtlar İmparatorluğu 'bence mükemmel üstü bir kitap. 'Siyah Kan' beni yine çok etkileyen bir kitaptı. 3. okuduğum kitap ise 'Kızıl Nehirler' o da muhteşemdi. Polisiyeyi,gerilimi seven herkes Grange'in tüm kitaplarını okumalı bence. TAVSİYE EDERİM...

Mustafa GÜLERYÜZ / 4.09.2005 12:41:06
grange hakkında söylenecek hiçbir söz bulamıyorum, tek kelimeyle muhteşem. Son kitabı siyah kan ı okudum, ne diyebilirim bir sonraki kitabını heyecanla bekliyorum. Onu benim için özel kılan birçok şey var. Söyleyeceğim tek şey herkesin bu adamı okuması.

onur67 / 1.09.2005 19:48:14
kurtlar imp. kitap harikada. filmi bi noktadan sonra kitaplla alakası yok.yazık etmişler filme

onur67 / 1.09.2005 19:40:54
yok böyle adam ya.muhteşem bir yazar

selin / 30.08.2005 11:54:18
ya bu adam dehşet biri bütün serilerini okudum ve bence yazarlıkda tek isim!!

ZUZUU_pink / 28.08.2005 16:24:50
yazdığı bütün kitapları hangi psikolojiyle yazıyo bilmiyorum ama çok etkileyici.........kısacası ona bayılıyorum. ondan daha çokkitap yazmasını bekliyorum çünkü polisiye adına sadece onun kitaplarını okuyorum..........

rock / 26.08.2005 16:59:27
selam millet.... ya bu nasıl bir hayal gücü? bu yazarı okumamaış olnalar için çok yazık... ben düşünüyorumda keşke filmleri olmasa. çünkü benim hayal ettiğimden çok farklı oluyor! ama kitapları.... onun bütün kitaplarını okudum.. grange okuduktan sonra yeni bir kitapa başlayamıyorum... kısacası grange muhteşem bir yazar.... onu herkes okumalı

sinem / 24.08.2005 18:10:16
jean muhteşem bir yzar onu okurken kitapın sonunu merak ediyorsunuz fakat bitmesini asla istemiyorsunuz... kısacası herkeS bu adamı okumalı

emine / 24.08.2005 09:58:40
Taş meclisini okudum ve ilk defa sonunu tahmin dahi edemiyeceğim bir serüvendi.Anlamlımıydı hayıırr..Fazla mistik ve çok fazla taşın altında kalmış karanlık bir içeriği vardı.Ama ben bitirebildim mi? KESİNLİKLE!!!!

cihat kaya / 10.08.2005 17:04:46
serinin en iyi kitabi bence kurtlar imparatorluğuydu..iki hikayenin birden birleşmesi harika bi fikir..kızıl nehirler zaten klasikler arasına girdi artık Şimdi siyah kanı okuyorum yorumlarıma devam edicem hoşçakalın...

fatma / 8.08.2005 19:45:28
grangé bir ekol. o sadece bir polisiye-gerilim kşitapları yazmıyor, olayların içine giriyoır adeta yaşıyor ve yaşatıyor.

thierry henry / 4.08.2005 22:01:30
bence en güzel romanı siyah kan

gülce / 30.07.2005 14:32:26
en son kitabı" siyah kan"sanki grange'ın eseri değilmiş gibi

oguz (bıdık oguz) / 26.07.2005 22:45:26
fazla yorum yapmaya gerek yok guzel olmuss

emre / 26.07.2005 20:17:51
insanın hayal gücünün sınırlarını zorlıyan romanların etkileyici yazarı

seher / 25.07.2005 18:58:41
Grange için söylenecek çok fazla bişey tabiki artık kendini ispatlamış son derece başarılı bir yazar. Kendisini "Kurtlar İmparatorluğu" ile tanıdım ardından Kızıl Nehirler ve diğerleri; fakat şimdi okuduğum "SİYAH KAN" bence en iyilerden biri, sizi bilmem ama bana hissetirdikleri çok ilginç şeyler oldu....Kızıl Nehirler deki ivme gittikçe yükseliyor bu kitapta ve sanki bitirince hiç bu kadar iyi bir kitap bulamicakmışım gibi geliyo nedense...hiç bitmesin istiyorum ama bir yandan da sonunu merak ediyorummm :)

NBG / 25.07.2005 18:37:00
manyak bir herif ya. ne vardı bukadargüzel yazacak. yemeden içmeden kesildim.romanın sonunu bekliyorum. şuanda kızılnehirlerin taş meclisinin ardından siyah kanı okuyorum.hakkatten çok güzel. o ne hayal gücü kardeşim. valla manyak bu herif

cansu / 19.07.2005 15:08:19
özellikle leylerin ucusu adlı kitabı yazarın ne kadar zeki bir insan olduğunu gösteriyo.tüm kitapları cok sürükleyici ve okuru cok doyurucu

neslihan / 19.07.2005 12:44:21
son kitabı siyah kan da dahil olmak üzere türkçeye çevrilmiş 5kitabını da okudum ve tek kelimeyle hepsi harika..!şu an elime aldığım çoğu kitabı okumak istemiyorum,tarzına ve hayal gücünün yoğunluğuna öyle alışmışım ki çok az kitapta aynı duyguyu yaşayabiliyorum..insan grange'de gözünde tüm olayları canlandırabiliyor ki bu bence çok önemli...umarım daha çok kitap türkçeye çevrilir ve umarım grange daha çok harikalar yaratır!

cansu / 15.07.2005 11:00:49
çok başarılı bir gerilim yazarı,taş meclisi ve kurtlar imparatorluğunu okudum hem düşündüm,hemgerildim.

betül / 14.07.2005 11:35:27
yazarın türkiyede yayımlanan tüm kitaplarını okudum ve sanki yazarın zekasına gözlerimle şahit oldum.diyebilecegim tek sey kesinlikle MUHTEŞEM BİR YAZAR...

ÖmüR / 14.07.2005 08:43:15
Pek kitap okumam ama bu adam beni kitap hastası etti..ilk kızıl nehirleri okudum,o kitap yüzünden aç kaldığımı bilirim.Bırakamıyorum:).gerçekten kitap yazmasını bilen ender yaarlardan..

Fatoş / 12.07.2005 13:40:48
selamlar...bu sefer o kadar uzun bir mesaj bırakmayacağım....sadece siyah kanı okudum ve bir kere daha bu adamın tarzına ve düşüncelerini bu kadar pervasızca ve korkmaksızın yazmasına hayran oldum.en güzeli ise siyah kanın sonunda masumiyetin ve iyiliğin kazanması idi...ve bir seri katilin bu kadar iyi saklanabilmesi yıllar yılı ve bir seri katil nasıl olunur bu soruların inanılmaz bir biçimde cevap bulması...ve hapishanelerin koşulları ve bugüne kadar hiç bilgimin olmadığı apne konusu...ben çok etkilendim...ÇABUK SAKLAN BABA GELİYOR...işte bu cümle bence kitabın hikeyseni başlatan cümleydi...yani...Harikasın GRANGE....

harun köse / 11.07.2005 10:21:28
hezaman yazıyorum ve söylüyorum bu kitaolar çok güzel muhtesem bir zeka ürünü. sanki kitaptakiler gerçek gibi geliyor.

ayşegül / 8.07.2005 21:48:22
süper bi yazar.kesinlikle soluksuz okunuyo kitapları.(leyleklerin uçışu hariç)en son siyah kan çıktı.şu an okuduğumu bitirdiğim gibi ona başlıycam.okumamak büyük kayıp.

tugba / 7.07.2005 12:21:53
modernize edilmiş bi stephan king....kurgusal deha...olaganüstü hayal gücü...ve zeka..grange tanıdıgım en ii polisiye gerilim yazarı..son kitabı siyah kan muhteşemdi..kurtlar imp hafızamdan asla silinmicek heralde..yeni kitabını heyecanla bekliyorum..hadi grange çabuk oll:)

Saneps / 6.07.2005 12:36:24
Kızıl nehirler dışında tüm kitaplarını okudum virüs gibi yakanıza yapıştımı başka birşey okuyamıyorsunuz taş meclisi en beğendiğim kitabı siyah kan da sanki Reverdi de biraz hannbal tadı var gibi geldi leyleklerin uçuşu kurgu güzel ama eksik kalan birşeyler var sonu aceleye gelmiş başları fazla uzamış gibi kitaplarda ki komser tiplemeleri nerdeyse hep ayni ve sonunda düşmanın saflarında olduklarını anlıyoruz bir şeyde kurtlar imparatorluğu hakkında söyleyeyim kitabı çok iyiydi ilk okudum grandge kitabı olduğu içindir belki ama film de ilk yarı güzel denilebilirde ikinci yarıda yuh artık dedirtecek kadar değiştimişler anlamadığım bu kadar değişmesine yazar neden izin veriyor sinemaya uyarlanmanın dayanılmaz hafifliğimi dir nedir her şeye rağmen kitabi çıkınca koşturup alacam sanırım herkese iyi okumalar

ruhat / 4.07.2005 13:57:25
Grange kurtlar ımparatorlugu ve kızıl nehırlerde hayal gucunun doruklarına ulasmıs.Cok zekı bır ınsan.Bır de sılahları cok ıyı tanıyor

suna / 25.06.2005 18:50:01
bence grange nin türkçeye çevrilimiş bütün kitapları bir harika müthiş bir kurgu ilk okuduğum kitabı kızıl nehirler son okuduğum leyleklerin uçuşu hepsi bir harika iyi grange var

aysunakin08@hotmail.com / 24.06.2005 17:16:24
kızıl nehirler tek kelimeyle muhteşem bir roman,aksını söyleyenlere kitap satışlarına iyi bakmalarını öneriyorum. yazar okuyucuyu ilk sayfalardan itibaren kitabın içine sürüklüyor ve son sayfasına kadar bu heycan artarak devam ediyor. uzun zamandır okumuş olmama rağmen benim favori kitabım KIZIL NEHİRLER....

NG / 24.06.2005 14:22:12
kızıl nehirleri okurken gerimi tüm hücrelerinle beraber hissettim. daha sonra taş meclisini okudum. oda aynı sürükleyicilikle başladı ama sonu saçma bitti. bence diana'yardım eden rehberi öldürmemeliydi. bunların haricinde çok muhteşem bir roman.

yüksel / 23.06.2005 16:31:58
siyah kan adlı yapıtını okuman,dan önce aklımda yazarın ne tür bir psikoloji içinde yazdığını düşünmüyordum ama bu son kitabında müslümanları farklı karakterler olarak betimlemesi hiç hoşuma gitmedi konu ve gidişatı çok güzel ve kitaptan etkilenmedim diyemem sanki bir reverdi(romanın karakteri) de ben oldum

nilüfer / 19.06.2005 15:06:13
kurtlar imparatorluğu hayatımda okuduğum en muhteşem kitaplardan birtanesi

***ADA*** / 18.06.2005 19:33:06
kızıl nehirleri yeni bitirdim ve gercekten tekrar GRANGE'nin yazarlığına hayran kaldım.Bütün kitapları cok akıcı,cok heyecanlı ve inanılmaz derecede güzel.Bu arada hepimizin gözü aydın SİYAH KAN çıktı.Eminim herkes simdiden almıştır ve elinden bırakmıyordur.GRANGE sana cok tesekkür ediyorum bize kitap okumayı böylesine sevdirdiğin için..Hrekese güzel günler:))

oZzy(selozan@hotmail.com) / 16.06.2005 17:09:34
allam sen aklıma mukayet ol ben bu adamın bütün kitaplarını okudum ve hep bitirdikten sora hafif bi pişmanlık duydum neden 2 günde bitirdim die keşke daa uzun sürseydi dedim ama itiraf etmeliyimki siyah kanı bi solukta bitirdim ve kitap bittikten sora sıyırdım biras dier kitaplar gibi mükemmel bir kurgu fakat daha etkileyici geldi bana insanı katil yapar bu adam ya böyle bi zeka olamaz. cinayet yöntemi bu sefer gerçekten çok etkileyici bide sonu çok manyaq her zaman olduğu gibi.. herkes okusada beni anlasa keşke şiddetle tavsiye ederim yorumlarınızı bekliyorum..

kErTeNkElEbEk / 16.06.2005 15:10:16
kızıl nehirler şimdiye kadar okuduğum en iyi roman...şimdide kendileri siyah kan diye aynı tarzda bi kitap çıkarmıs ilk fırsatta alıcam kumadığım halde şimdiden şiddtle tavsiye ederm:)

Sercan Dikme / 14.06.2005 22:11:33
kitap çok güzel

hale / 14.06.2005 16:22:19
yazarın tüm kitaplarının kurgusu çok iyi olmakla birlikte en son kitabı siyah kan diğerlerine oranla yetersiz

mustafa özlük / 14.06.2005 16:08:44
ben ilk defa romanlarını okuyorum ve bundan sonra okumaya devam edecem gerçekten çok gerçekçi idi

elif / 12.06.2005 17:46:43
ve yeni bir kitapla daha müthiş bir yazar olduğunu koydu ortaya.... henüz okumayanlara şiddetle tavsiye ediyorum... ....SİYAH KAN....

Fatoş / 5.06.2005 00:13:05
Ben yazarın bütün kitaplarını bir solukta bitirmiş iyi bir kitap okuruyum.Bütün kitaplarını bitirir 5. kitabı beklerken Dan Brown ve Maximme Chattam'la tanıştım.(yani kitaplarıyla.)Dan Brown'u sevdim.Gerçekten kalemi güçlü ve ihtimalleri sağlam bir yazar.Ve Dan Brown asla aşk romanı yazamaz.Çünkü adamın hayatı kriptoloji.En son Dijital Kale'yi okudum ve buna karar verdi.Melekler ve Şeytanlar bence en iyi kitabı.Da Vinci şifresi ise harika.İddiaları doğru gibi görünüyor.Hz.İsa'nın evliliği ile ilgili iddiaları.Geçen gün İsa'nın son yemeği tablosuna takıldım uzun bir süre ve bu evliliğin olduğu izlenimi doğdu bende.Çünkü Meryem İsa'ya gerçekten başka türlü bakıyor.Yani mürit gibi değil.Eş gibi.Ve Maximme Chattam.Daha bu çocuk 29 yaşında ve gerçekten kutlamak lazım.Bu kitabı yazabilmek adına 2 yıl kriminal labaratuarlarda ve adli tıpta çalışmış.Ama o hikaye beni mahvetti.Gerçek diye duydum.Eğer gerçek bir öyküyse Dante ile bağlaması harika.O meşhur İlahi Komedya.Ama kitapta anlatılan ruh gerçekten KÖTÜ RUH.Ve gelelim adamımız Jean Christophe'ye...Bi kere adamın bakışları harika.Yazar kimliğne gelince bi çok şeyi ondan öğrendim.Çad nasıl bir ülkedir bilmezdim.Bozkurtların nasıl yetiştirildeki hakkında çok bilgim yoktu.Fransadaki o Guergenon ünv. ile ilgili iddia olabilecek öyküsü ve üstün ırk çalışmaları(ki filmini hiç beğenmediğim ama kitapta usta dediğim)Kızıl Nehirler ve Taş Meclisi...İnanılmaz bir kurgu,inanlımaz bir birikim,inanılmaz bir gerçeklik(taş meclisinin sonundaki o ayini kastetmiyorum.ama o son da inandırıcı.),inanılmaz keyifte okunan o yolculuklar ve de bitmesini asla istemediğiniz bir yalnız kalma isteği.Tanrım...bu adam gerçekten muhteşem.Şimdilerde Siyah Kanı alıp serimi tamamlayacağım.Seni Seviyorum Grange...İyi ki varsın.Bu arada şuanda Amin Maalouf'un Yüzüncü Adı'nı okuyorum.Okumayanlara şiddetle tavsiye edilir.Bu kadar gerilimden sonra dinlenmeye çekildi.Herkese mutlu günler...;) Fatoş.

zeynep / 4.06.2005 21:35:26
korkuyorum... yazar nasıl korkmuyor?

ZELİHA / 2.06.2005 10:22:25
KIZIL NEHİRLER AKLIMI BAŞIMDAN ALDI BİR OTURUŞTA 200 SAYFA OKUMUŞUM KENDİME BİLE İNANAMADIM HERKESE TAVSİYE EDİYORUM HADİ GERİLİME MERHABA DİYELİM

alperen / 31.05.2005 10:40:57
Bence film böylesine bir kadroya, bütçeye rağmen çok iyi denemez.Ayrıca çok büyük bir kitleyi tek kişi üzerinden yargılayarak hepsini zan altında bırakmıştır.Zaten yazarın kitapları hep kan ve dehşeti yansıtıyor bu yüzden çok iyi denemez ve ülkücüler saygındır ve mafya olamaz......

orchun / 30.05.2005 22:25:52
hatice heralde sen cin ali serileri okuyosun da o yuzden kesmedi heralde seni ki igrenc diyosun yazık senin gibi dusunmeden yargılayan insanlara ama cok haklısın cin ali varken insan baska kiyaplara ihtiyac duyar mıı

sabri / 29.05.2005 11:27:04
kitaplarının hepsini okudum bi siyah kanı okumadım o da yenı cıktı bı kac hafta ıcınde onu da okuycam.bence yazar akıcı ve ilginç konulara girmiş ve olaya hakkını vermiş.tebrik etmek lazım

Sercan / 27.05.2005 16:32:13
Jean Christophe Grangé, tam bir polisiye/gerilim ustası.Bütün kitapları okunmalı ancak filmleri seyredilmemeli, kitaplarındaki çoğu özellik filmlerine aktarılamıyor.(Kızıl nehirler,Kurtlar imparatorluğu) Filmini izleseniz bile hemen arkasından kitabına yeniden başlayın!En azından ben öyle yapıyorum! Daha fazla Jean Christophe Grangé kitabı istiyorummmmm....

Saneps / 26.05.2005 17:24:33
Kurtlar imparatorluğu ve taş meclisini okudum taş meclisi ilginçti diğer kitaplarınada bakmak lazım ama adamın polislerle,arabalarla,kıyafet markalarıyla,ve türklerle ilgili bir merakı var kadınlarıda sorunlu tipler ve her iki kitaptada kısırlaştırılmışlar ve gayet canice davranabiliyorlar sonuç itibariyle güzel yazıyor adam kafanızı dağıtıyor alakasız yere şamanlar moğollara ilginiz artıyor veya fransada yaşayan yakınları aratırıyor türk mahhalesi sorduruyor googleden arama yaptırıyor sözlük karıştırtıyor bundan iyisi can sağlığı herkese iyi okumalar

berna / 25.05.2005 15:57:30
çok fazla tepkiler gösteriyorsunuz şu kitaplara bırakın herkes sevdiği ktapları okusun

Gül Özbek / 18.05.2005 11:50:03
ben şu ana kadar kurtlar imp.'unu okudum sadece şimdi kızıl nehirlere başladım bu arada arkadaşlar kurtlar imp.'unun ayrıntılı bi özetinin bulunduğu internet sitesi biliosanız yazın. ya da yazar hakkında ayrıntılı bilgi alabileceğim bi site.

carpediem / 17.05.2005 16:31:40
bence o muhtesem bir yuazar 3kitabını okudum hepside zeke yüklü bir ikincisi yok

Kıvılcım / 13.05.2005 00:33:25
ona aşığım:) Bu ne zeka!

P-A-R-İ-S / 11.05.2005 16:21:03
Bugune kadar böyle bir yazar görmedim...Tek kelimeyle muhtesem harika!Herkese tavsiye ediyorum.Özellikle kurtlar imp.çok sürükleyici.Grange den yeni kitaplar bekliyorum.......:)

harun köse / 11.05.2005 15:13:37
süüüüüüüüüüüüüüüüüüüüüüüüüüüüüüüper bu kitaplarrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrr

mahmut / 8.05.2005 21:23:37
kurtlar imparatorluğu kitabı ülkücüler biraz fazla abartılmış ve araştırmalarını kaynaklarını

HAMZA / 7.05.2005 19:06:01
BAZI ARKADAŞLAR BENİM ADIMA YORUM YAPMIŞLAR ÖZÜRDİLERİM KURTLAR İMPARATORLUĞU VE TAŞ MECLİSİNİ OKUDUM NASIL GELİŞEN VE OLAYLARIN ÇÖZÜMÜNÜ NASIL GÜZEL BİR ŞEKİLDE BAĞLAMIŞ YAZAR ANLATAMAM

meryem k. / 6.05.2005 18:06:45
siteye köyü yorum yapanları kınıyorum....bence cok güzel bir site olmus madem beğenmiyorsanız girmeyin ve abuk subuk seyler yazmayın....bence GRANGE harika bir yazar onu gercekten kutluyorum.Kurtlar imp.ve tas meclisini okudum süperdi suan leyleklerin ucusunu okuyorum eminim oda cok güzel...GRANGE seni tebrik ediyorum ve SENİ TANIMAYI COK İSTİYORUM GÖZLERİNE HASTAYIIIIIIIIIIIIM:)

hamza / 5.05.2005 18:14:54
kurtlar imparatorluğu ve kızıl nehirleri okudum olağandışı romanlar bu kurnaz beyni kutluyorum

şirzat agid / 5.05.2005 17:34:30
kurtlar imbaratorluğu kitapı kopuş noktası ülkücülerin gerçek yüzünü en iyi şekilde ordaya KOYUYOR acımasızlığını inancsızlığını v.b

jiyankar721 / 5.05.2005 17:28:35
bu adamı okuyun hayata farklı bakın yaşanmayan şeyleri yaşayın ve yaşatın korkularınızı geriliminizi heyecanınızı ve fikirlerinizi ve en önemlisi hayatınızı

vagrand / 30.04.2005 15:10:28
yazarın tüm kitaplarını okudum hepside süper

altay / 28.04.2005 15:15:07
fransada piyasaya cıkan son kitabı 20 mayısta türkiyede piyasaya sürülüyo.. kitabın adı ''siyah çizgi''..

muammer arslan / 28.04.2005 09:53:57
bugüne kadar birçok yazarın kitabını okudum ama üstadın kitapları gibisini hiç okumadın gerçek üstü sahneleri beni gerçekten çok etkimledi

harun köse / 27.04.2005 13:07:23
gerçekten muhtesem kitaplar hepsi ama biz çok üzülüyoruz neden baska kitap çıkarmıyor kendisi anlamıyoruz . en azından senede 1 kitap yeter bize ama oda yok.neyse tek kelimeyle harika.mutesem bie zeka.süüüüüüüüüüüüüüüüüüüüüüüper

Murat ETEMOGLU / 23.04.2005 12:52:15
Sevgili Arkadaslar, Ben Kurtlar Imparatolugunu okumadim ama Filmini dün izledim. Filmde asiri derece Türkleri elestirmisler mafya olaylari vs.... 20 sene Fransadayim bu film sonucta film olabilir ama biz türkler icin kimligimizi yansitmiyor. Saygilar, Sevgiler

emre / 16.04.2005 14:51:43
vadideki zambak gercekten sıkıcı bir kitap buyüzden okumamamak için internette arıyorum . bulandan özeti istiyorum.

Bünyamin / 13.04.2005 20:39:57
ben bu camianın içinden biriyim yani bir yazarım. ben bunu yazar arkadaşlarım arasında da dile getiriyorum: GRANGE bence Fransız edebiyatının yetiştirmiş olduğu en büyük polisiye yazar. Özellikle kızıl nehirler adlı kitabını büyük haz alarak okudum herkese tavsiye ediyorum. başarılarının devamını diliyorum.

tulay / 9.04.2005 18:18:24
grange ın kıtapları tek kelımeyle muhtesem ılk kızıl nehırlerı okudum ve hayran kaldım gercekten olayları harıka bır sekılde bırbırıne baglamıs kurtlar ımp yarısındayım ve onu da buyuk bı zevkle okuyorum hayret verıcı ama adam gercekten YAZIYO cunku onun kıtaplarını okurken sıkıldıgımı hatırlamıyorum ama kızıl nehırlerın fılmı tam bı rezalettı kıtabı okumayan bı ınsan asla fılmı analamazdı...ınsanın okurken dusunme yetenegı de gelısıo herkese tavsıye ederım...

tulay / 9.04.2005 18:18:06
ayrıca kıtabın arkasındakı grange nın o yuz ıfadesıne bayıldım hatta asık oldum gercekten ordakı bakısları superrrrrr

tulay / 9.04.2005 18:10:00
grange ın kıtapları tek kelımeyle muhtesem ılk kızıl nehırlerı okudum ve hayran kaldım gercekten olayları harıka bır sekılde bırbırıne baglamıs kurtlar ımp yarısındayım ve onu da buyuk bı zevkle okuyorum hayret verıcı ama adam gercekten YAZIYO cunku onun kıtaplarını okurken sıkıldıgımı hatırlamıyorum ama kızıl nehırlerın fılmı tam bı rezalettı kıtabı okumayan bı ınsan asla fılmı analamazdı...ınsanın okurken dusunme yetenegı de gelısıo herkese tavsıye ederım...

pinar / 8.04.2005 14:24:18
tek kelime ; harika! hayal gücüne aşığım grance!..

selim / 7.04.2005 16:29:31
bence bu adamı kitap okuma alışkanlığı olmayan, kitaplara uzak gençlere tavsiye etmek lazım. sürüleyici ve akıcı.. her düzeyde insanın anlayacağı türden.. kızıl nehirleri okudum.. şu an taş meclisi yarı oldu. enteresan yazıyo. eğer okumayı düşünüyorsanız. serinin 4 ünüde okuyun eksik bırakmayın derim. kötü ruhtan daha güzel konular. ama kötü ruh araştırma bazında fena değil ama reklamı fazla geldi bana. 4ün kuralıda çok abartma ama idare eder. dan brown güzel. ama jean daha mantıklı geliyo. da vinci ve melekler sürükleyici ama zaman ve mekan açısından çok reel değiller. meleklerde mesela helikopterden nehre düşen çifte karakter langdon sağ çıkıyo olacak şey değil yine hemen aksiyona devam etmesi inandırıcı değil insan biraz dinlenir değilmi. birde bu tür romanlar az kişiyle anlatılıyo. aslında anlatmka istediğim çok şey var. birde yeni çıkan her tür ürüne flme karşı abartılı reklam lar yapılıyo bu insanımız birde doğru ve makul anlatsa ne olur. amaç iyi satsın tabi.. ama tüketicilere tavsiyem başkalarını bilgilendirirken uçmayın sonra başkalarında hayal kırıklığı yapar. birde tavsiye istiyom en iyi süper denebilecek polisiye korku türün eserlerinden hangilerini önerirsiniz. mailim fatihsencer@mynet.com. bir yoruma da katılmak istiyom. jean genelde intikama dayalı suçlunun haklılığını ortaya koymaya çalışmış. peşin yargılardan bizleri korumak ister gibi. neden alabros saç neden glock neden ölen polisler buna katılmamak mümkün değil boğuk sesle diye çok tekrarlı laflar iyi olmuyo bencede birde parabellum nedemekse anlamını araştırdım bulamadım zamazingo gibi bişey mi yoksa zımbırtı )) klasiklerden sıkılanlara bu tür ara eserler iyi gelir ama klasikleri kendi zamanına göre anlamak lazım. tatar çölünü de okuyun . platonun devletini mutlaka okuyun herkese iyi okumalar.....

sevda dalca / 4.04.2005 23:26:38
şu anda grange'ın leyleklerin uçuşu kitabını okuyorum.kitabı almam tamamen tesadüf oldu.kitabı okumadan önce nette araştırma yaptım.kötü tek bir yorum bile bulamadım ve yorumları okdukça sabırsızlandım.hemen başladım okumaya çok vaktim olmamasına rağmen kitabın yarısına geldim (sadece otobüste okumama rağmen.12 saat çalıştığım için) bencede tek kelimeyle müthiş bir yazar.kitabın sonunu çok merak ediyorum.herkese tavsiye edbilirim.teşekkürler GRANGE

kotan / 4.04.2005 22:06:41
büyük bir sabırsızlıkla filmi bekliyorumm sanıyorum 2 ay kadar sonra vizyona girecek jean reno !!!

Gokhan DIKME / 4.04.2005 14:36:21
Kurtlar Imparatorlugu nun filmi de yapilmis ve basrolde de Jean Reno oynuyormus!Iple cekiyorum izleyecegim gunu.

abuzer / 1.04.2005 18:48:13
berbat bi kitap .okudum beğenmedim . düşünenlere tavsiye boşa para vermeyin

wertolu / 28.03.2005 15:22:43
ben bütün kitaplarını heyacanla okudum gerilim ,polisiye sevenlere tavsiye edrim.

ahmet dogan / 27.03.2005 15:54:04
hicbirsey söylenemez helal olsun

sena / 25.03.2005 12:45:13
hayal gücü mükemmel..ve bunları kelimelere dökmekteki ustalığı tartışılmaz.

Serhat / 22.03.2005 16:56:49
Daha Kızıl nehirleri yeni bitirdim fakat aşırı etkilenmiş olmalıyım ki bütün kitaplarını aramaya başladım kızıl nehirler abartmadan söyleyeyim benim okuduğum en iyi kitap yazarın gerçekten muhteşem bir hayal dünyası var ve ne mutlu bize ki bizimle paylaşıyor.

rose / 14.03.2005 18:07:28
Çok sürükleyici valla... okumaya doyamadım.

salim / 10.03.2005 19:44:55
kızıl nehirler,taş meclisi,leyleklerin ucusu we kurtlar imparatorlugu... anlatılcak gibi değil.sadece kırkını yeni geçmiş bi yazar için inanılmaz bi birikim ürünü..kızıl nehirleri bitirdiğim an kitap bitti diye üzüntümden gözlerim dolmuştu

ibrahim / 10.03.2005 17:13:26
stephan kıng'in romanları gerçek dışı olağanüstü olaylar grange ise muhtaşem bir yazar beğenmeyen okumasın.gerçek yaşamda olabilir olaylar yazılmış dünyanın en iyi korku yazarı grange

ünsal akaslan / 10.03.2005 12:48:51
cristophe grange eserleri gerçektende okunmaya değer yapıtlar.yalnız kurtlar imp.adlı kitapta,ülkücü hareketin avrupada yayılımcı bir politika izlemesini ve bunun tamamen olumsuz şekliyle lanse edilmesi yazarın eksilerini arttırıyor.ama yinede diğer kitapları okunmaya değer ve bir okadarda çok geniş bir hayal gücünü içinde barındıran kitaplar.HERKES OKUMALI

ilay / 7.03.2005 13:38:30
leyleklerin uçuşu hariç diğer 3kitabını da okudum hepsini de 2 günde bitirdim böyle bi hayal gücü yok bence yazar konuların geçtiği ülkeler hakkında acaip bilgi sahibi nerdeyse türkiyeyi bizden daha iyi tanıyor grange'den sonra diğer yazarlar çok zayıf kalıyor s.king bile....

ZUHAL_pink / 4.03.2005 15:54:10
gerçekten alabros şeklinde kesili bir saç şekli varmıdır varsa acayip merak ediyorum açıkçası....Tüm kitaplarını okudum ama en çok kızıl nehirlerde alabrostan bahsediyor ama ben grance'nin üzerine adam tanımam süper bir kurgu ve süper bir korku.............

samsunlu / 28.02.2005 10:25:35
ben bu adamın tu kıtabını okudum bence hepsı super ama en guzellerı kurtlar ımparatorluğu ve leyleklkerın ucusu tas meclısını pek beyenmedım oda cok guzel ama sonunu ıyı bağlauamamıs bence cunku hep gercekcılık ıcınde yazan bır yazarın ınsanları hayvan yapması? bıde hep ınsan tıplerı aynı mesela mavı goz cıkık elmacık kemıkler ve hep topuklarınınuzerınde donme ama yenı romanını dort gozle beklıom

sedat / 27.02.2005 10:25:02
bence en güzel kitabı Kızıl nehirler

Ahmat MATUR / 25.02.2005 19:05:00
GRANGE'i edebiyat öğretmenim tavsiye etmişti ilk okuduğum kitabı KIZIL NEHİRLER'di ve beni çok etkilemişti. Bunun üzerine diğer kitaplarınıda temin ettim. Hepsini severek okudum.Şu anda KURTLAR İMPARTORLUĞU'nu okuyorum.GRANGE'nin anlatımı,uslubu ve hayal kurma yeteneği mükemmel. TEŞEKKÜRLER

nurgül / 18.02.2005 16:25:34
Onun kitapları öyle etkileyici ki etkisinden hala kurtulamadım.Kitabın hikayesi,soluk kesici cinayetler tam benlik...Ben okudum,arkadaşlarada okutturuyorum.Bence bu yüzden Jean Cristophe Grange,bana teşekkür etmeli...Sen harikasın JEAN CRİSTOPHE GRANGE!!!!!

Lalin / 17.02.2005 12:31:58
Jean Crıstophe Grance'nin kitapları bence harika polisiye-gerilim severler için tavsiye edebileceğim bir yazar. Bütün eserlerini okudum ve her kitabında da bir çok kere acaba dedim Tabi Ahmet Ümiti unutmamak lazım vazgeçilmez bir yazar o

asi_yozgatlı / 16.02.2005 20:28:19
Her kitabında farklı bi tarz farklı bir üslüb. Gezici kişiliğini eserlerinede yansıtabilen; akil ve realist bir yazım anlayışı. Yani modern ve gerçekci bi stephan king.

PINAR / 16.02.2005 10:19:58
şu anda Grange'nin Taş Meclisi'ni okuyorum.Kurtlar İmparatorluğu okuduğum ilk kitabıydı.İkinci olarak Leyleklerin uçuşunu okudum.Kızıl Nehirlerin'de filmini izledim.Ama Grange'nin serisini yapmak istediğim için onu da alacağım ve okuyacağım.Çünkü film kitabın 1/3 üymüş ancak.Bence bu tür kitaplardan hoşlanmayanların bile kesinlikle bir solukta okuyacağı kitaplar hepsi.Kesinlikle ayıd edemiyorum etkileyicilik bakımından Hepsinde ayrı bir tat ve şaşkınlık var.Grange eğer bu yorumları okuyorsan 5. kitabını hemen yaz.Bağımlılık yaptın bende.Sigarayı bırakabilirim ama seni aslaa...

MAHMUT / 15.02.2005 10:17:59
MERHABA BEN BU YAZARIN TÜM KİTAPLARINI OKUIDUM DEHŞET BİR YAZAR ÇOK AMA ÇOK HARİKA HERKESE ÖNERİRİM

Deniz / 13.02.2005 20:10:09
Kurtlar İmparatorluğu ile Grange'ın hayranı oldum.Şu an da Leyleklerin Uçuşunu okuyorum.Gönül isterdi ki Kızıl Nehirler de Kurtlar İmparatorluğu da sinemaya uyarlanmasın.Çünkü edebiyat uyarlamaları daima kitabın gölgesinde kalmıştır aynı tadı verememiştir.(yüzüklerin efendisi ve 1984 en kötü örnekleridir)Benim naçizane bir isteğim var Grange'ın mail adresini bilen varsa lütfen yorum köşesine yazsın. Teşekkürler

kıvanç sarınç / 12.02.2005 21:53:45
kitabı okumamdan iki sene geçmiş olmasına rağmen hala okuduğum onlarca kitap arasında en iyi olduğunu ifade etmek istedim.bu duygu ve düşüncelerle grange kutluyorum yazmış olduğu eserlerde de aynı başarıyı yakalayacağını ümit etmiştim

Firat pazarcik / 3.02.2005 01:58:42
Kurtlar Imparatorlugu ve Kizil Nehirler i büyük bir beyeniyle okudum. Sonrada yorumlarinizi. Türk okurlarinin Kurt. Imp. hakkindaki siyasi olumlu yada olumsuz yorumlarinizi merak ettim. Sonuc; memnunum kimse MHP nin neden kötülendigini söz konusu etmemis, Yani Avrupali Türk düsmani vs. vs. Demekki hemfikiriz bu konuda. Dünyanin her yerinde oldugu gibi Fashizm igrenc bir hastaliktir. Zaten asiri sagci birinin bu platformda yorum yapmasi mümkün deyil, cünkü onlar pek kitap okumazlar, baska seylerle mesguldürler. Grange ye gelince, Roman kurgu sinirlarini fazla zorlamasina gerek yok Romanlari icerikleri yeterince ilginc, yani abartili gercek disi seylerin biraz ucunu kacirmis diye düsünüyorum düsünüyorum. Saygilar!

sandra / 19.01.2005 10:08:04
kızıl nehirler gerçekten muhteşem bir kitap..Grange'in iki farklı olaydan konuya girip kahramanları aynı sonuçta buluşturması dahice bi fikir...diğer polisiye kitaplarla karşılaştırılmayacak bi roman....ve filmiyle alakası yok...çünkü biçok ayrıntı atlanmış....herkesin okumasını tavsiye ederim.

nur / 17.01.2005 13:42:29
ya ben grange'in kitaplarını okudum tek leyleklerin uçuşu kalmıştı şimdi de onu okuyorum çok güsel yazıyo adam okumanızı tavsite ederim acayip sürükleyici....

egx / 9.01.2005 22:26:28
bütün romanlarını okudum.ve yenisini sabırsızlıkla bekliyorum.birçok polisiye kitabı okudum.grange gerçekten muhtesem.sizi hiçbirzaman düş kırıklığına uğratmıyor.

BOZKURT / 17.12.2004 17:35:56
Muhteşem bir yazar gerçekten romanları bilhassa mükemmel. Ama birşeye takılı kaldım, KURTLAR İMPARATORLUGU YERİNE 'ÇAKALLAR İMPARATORLUGU DAHA İYİ OLURDU.Çünkü;kurt doyana kadar,çakal parçalayana kadar yerrrrrr.

bozkurt / 17.12.2004 17:26:00
muhteşem bir yazar açıkçası, ama 'KURTLAR İMPARATORLUGU' yerine ^.ÇAKALLAR İMPARATORLUGU.^ yazsaydı daha iyi olurdu.

Darksatan / 16.12.2004 00:24:14
Bazıları birseyi anlamıyorlar,adam gercek olayları anltamıyor!Sadece hayal gucu nu kullanıyor... Kitaplarına inanlar bi daha okusunlar!Grange sadece Hayal zekası gelısmıs bir yazar dır.Bu işte de 1 numaradır...

ISIL T / 8.12.2004 13:56:04
inanilmaz bir hayalgucune sahip hayatimda baska hicbir yazarin kitaplarini bu kadar hizli okudugumu hatirlamiyorum Leyleklerin ucusu disinda butun kitaplarini okudum ozellikle kurtlar imparatorlugu cok basariliydi bana gore olaylarin arasindaki baglantilar cok iyi kurulmus bir an bile okuyanin sikilmasina izin vermiyor.Kitaplari icin sectigi konularda oldukca orjinal...

merve / 26.11.2004 23:15:35
bu adama bayılıyorum!onun kitapları sayesinde tam bir gerilim romanı okuyucusu oldum!yazdıklarından en çok "kızıl nehirler"i beğendim.ancak o kitabın filmi gerçekten bir fiyaskoydu.bu aralar nemrut'ta "kurtlar imparatorluğu"nun da filmi çekiliyo..sabırsızlıkla bekliyorum....

Kısmet / 21.11.2004 13:51:18
yazarin önce kızıl nehirler sonra kurtlar imparatorluğu kitabını okudum.ikisinde de cok etkilendim.bu sebeple diger iki kitabını da bulup aldim.sunu soyleyebilirim ki yazar edebi acidan doymus bir yazar.olaylar arasındaki kurguyu inanılmaz bir butunluk icerisinde hic tahmın etmeyeceginiz sekilde gozler onune seriyor.sonra da sizi gozunuzun yasina bakmadan vuruyor.kitap bittiginde yazarin sersemliginde biraz kendinize gelemiyorsunuz.sonra agzınızdan tek bir sozcuk cıkıyor. MÜKEMMEL.

ahmet ümit / 18.11.2004 14:20:13
bu adam benim öyküleri çalıyor

zitonyak / 12.11.2004 09:03:31
Adam ilk önce birbirinden bağımsız iki olayı bir şekilde birbirine bağlıyor sonra bu olayları araştıran bir dedektif iki olayın bıraktığı ipuçlarını izlemeye koyuluyor ama dedektif tek bir olayı incelediğini zannediyor ..Sonra hikayenin içine hala devam eden cinayetler parçalanmış vücutlar serpiştiriyor yani dedektif bir yandan eski olaylarla bir yandan da hala devam eden saçma sapan olaylarla yüz yüze geliyor . Bu arada adam anlatımını gerçeğe yaklaştırmak için bize gerçek şehirleri, gerçek ilaçları , gerçek silahları ayrıntılarıyla anlatıyor . (gange’ın yazdıklarındaki tek saçma olmayan internetten küçük bir aramayla bulunacak şeyler . büyük bir ihtimalle googleda silah yazıyor ve tüm hikayesinde Internet ten bulduğu bu silahları kullanıyor , kalp krizi yazıyor gerçek dünyadaki kalp ameliyatlarına kullanılan ilaçlara ulaşıyor . ) . bu gerçeklikler adamın hikayesindeki bütün komiklikleri, bütün saçmalıkları , bütün mantıksızlıkları görmemizi birazda olsa engelliyor . bu arada dedektif saçma sapan hikayedeki birkaç ayrıntıyı yavaş, yavaş çözüyor . yani önümüze okumaya devam etmemizi merakımızı artırmamızı sağlayacak birkaç kemik atmayı ihmal etmiyor . Hiç bi orjinallik yok.

EMRE 2000 / 10.11.2004 20:34:35
ACABA TAS MECLİSİNDEKİ GİBİ BEYNİMİZİ YETERLİ SEVİYEDE KULLANSK BİZ DE DİĞER HAYVANLARA DÖNÜŞÜRMÜYÜZ??????????????????????????????????

dilek / 4.11.2004 17:58:27
tüm kitaplar1 muhtesemmmmmmmmm

kübra&canan / 4.11.2004 02:23:39
şimdiye kadar okuduğum en heyecan verici,sürükleyici yazan yazardı jean,k arkadaşım bir gecede leyleklerin uçuşu kitabını bitirdi!!!!!okumaya devam edicem.yeni kitaplarını heyecanla bekliyorum.

ahmtbtl / 31.10.2004 03:50:02
kurtlar imparatorlugu sanki türk mafyası arastırılarak yazılmıs bir kitap.filmi de bitmek uzere..sinemaya girince ilk fırsatta gitmek gerek.ama kitabı kadar basarılı olacagını zannetmiyorum...

/ 30.10.2004 21:58:54
ben cihaner walla kızıl nehrinin filmini izledim,çok basit bir filmdi filmin daha ilk başında sonunu tahmin edebildim

ömer / 17.10.2004 21:17:44
bu kitaplar gercekten tam anlamıyla harıka özellıkle kurtlar imparatorlugu yazarını hakikatten görmek isterim teşekkurler...

Niemans ^ Abdouf / 13.10.2004 19:06:12
Kardeşim, Jean Reno'nun ne suçu var. Sen diyosun ki Grangé'ın yerinde olsam hepsini vururdum. ama bilmiyorsun ki filmin senaryosunu Grangé yazmış. Jean Reno hem Niemans rolüne çok yakışıyor... ama tamamen Karim Abdouf'u silip yerine Max(Vincent Cassel) diye bi' beyazı koymak harbiden salaklık. Yine de idare eder. Kitap tabiki hepsinden güzel.

funda / 5.10.2004 03:33:24
kizil nehirler'i biraz da sizlerin yorumlari nedeniyle okumaya basladim,hala da bitirmis degilim.Ama BeT in de yazdigi gibi"al sana ipucu"tarzinda birkac bolum var,umarim hayal kirikligi olmaz

aykut / 2.10.2004 01:55:00
valla süper bi hayal gücü bu kitapları kolay kolay kimse yazamaz zaten bütün serriyi okudum ve zaten kurtlar imparatorluğu 2005te çıkıcak ona kesin gideceğim tek kelimeyle : SÜPERRRR

recep yıldırım / 29.09.2004 11:26:02
Kurtlar İmparatorluğu'nda eğer kötü adamı oynamayacaksa Jean Reno'nun Nemrut ile asla işi olmuyor. Yani, araştırtıryor ama öyle gelmesi falan yok. Yine bir Grange eseri katliamına hazırlanılıyor. Biri Grange'ı uyarsın lütfen

Ömer Aytekin / 27.09.2004 22:41:18
Funda'ya katılıyorum. Kurtlar imparatorluğu Sema'nın öldüğü bölümde bitmeliydi. O harika kurguya böylesine kötü bir son yakışmıyor. Sırf Azer'in Nemrut takıntısını açmak için yazılmış gibi, yinede güzel bir romandı. Kızıl nehirlerin filmini seyrettim. Kahretsin! Grangé'nin yerinde olsam hem senaryo uyarlamasını yapanı,hem yönetmeni, hem de (en beğendiğim Fransız aktör de olsa) Jean Reno'yu vururdum. Tamam roman uyarlamaları sinemada pek başarılı olamıyor ama kızıl nehirler gerçek anlamda bir faciaydı. Şimdi kurtlar imparatorluğu çekiliyor, sanırım kadro aynı ve galiba yeni bir rezalet daha izleyeceğiz.

recep yıldırım / 27.09.2004 13:15:35
Bir haber daha.. Şimdi de Kurtlar İmparatorluğu filme çekiliyor. Kızıl Nehirler gibi olacaksa hiç yapılmasın. Lütfen Grange'a iletin. Bir eseri daha heba olmasın.

recep / 27.09.2004 11:17:04
Kızıl Nehirler'i okuduktan sonra filmi izlediniz mi? Muhteşem bir eser bu kadar rezil edilemez. Bence film çok ucuza koratılmış. Üstelik öyküye sadık kalmadan. Kitabı okumayan filmden hiçbir şey anlamaz. Bu kadar kötü bir uyarlama görmedim. Film, Kızıl Nehir'lerin tüm güzelliklerini yok etmiş.. Grange'ın yerinde olsam, senarist dahil tüm yapım ekibini dava ederdim...

funda / 27.09.2004 04:33:15
kurtlar imparatorlugu son derece akici ve elden dusurulmeyecek bir kitap(ta ki son sayfaya kadar),tas meclisi ise akici gitmesine ragmen son bolumde olaylar sanki yazarin kontrolunden cikmis da kahramanlar kendi baslarina buyruk olmuslar gibi yazilmis.Bence kotu ve anlasilmaz bir sondu.

süleyman ş / 25.09.2004 20:02:06
hayal gücü olduğuna inanmıyorum kurtlar imparatorluğu tek kelimeyle muhteşem

gülşah oğuz / 24.09.2004 23:43:14
kızıl nehirleri okuduğumda bu adamın çılgın mı dahi mi olduğunu uzun zaman düşündüm. şimdi tüm kitaplarını ezberlemeiş durumdayım. eğer okumadıysanız çok şey kaçırdınız demektir. kaçırmaya devam etmeyin. Bu muhteşem...gerçekten...

funda / 21.09.2004 17:32:38
muhteşem iki kitap leyleklerin uçuşu ve kurtlar imparatorluğu hayal gücü sınır tanımayan bir yazar anlatımın içine girmemek olayı yaşamamak imkansız herkese okumasını tavsiye ederim

danzka / 10.09.2004 16:43:15
Kurtlar İmparatorluğu okuduğum en akıl almaz ve mantıklı kitaptı.Kutlarım.

menekşe / 9.09.2004 00:17:48
hiç bir kitabını okumadım hatta yazarın adını ilk defa duydum, ama yorumlar bana yettide arttı. kitaplarını mutlaka okumalıyım ama bulamıyorum küçük bir şehir de oturuyorum

ertan / 25.08.2004 18:58:35
uğur beyin yazdığı yorumlara katılmakla birlikte, aslen "edebi" anlamda tasvirleri biraz basit gibi ancak bu basitlik, olayların karmaşıklığı ile dengelendiğinden -ki bilerek bu yalınlık kullanılıyor olabilir- sürükleyicilik olarak yazara ve romanlarına olağanüstü bir sürükleyicilik kazandırıyor...Aynı sürükleyiciliği Stephen King- Hayvan mezarlığı, O'da da yakalamak mümkün...Belki polisiye romanlar, basit dille anlatılmak zorunda ve böylesi daha iyi...Karmaşık tasvirler yerine olayların akışı içinde küçük dozajlar halinde şırıngalamak okuyucuya verilmek istenenleri -gerçi ipuçları konusunda bu kadar hassas değil ya neyse-

ertan / 25.08.2004 18:51:00
"Kızıl nehirler"i yaklaşık 14 saat + 2 paket sigara esliginde bitirmistim (soyle bir bakayim derken)... Şu anda "leyleklerin uçuşu"nu okuyorum (işim olduğu halde sabahlattı beni işler de yarım kaldı...) umarım sonu "kızıl nehirler"'in sonu gibi hayal kırıklığı yaratacak basitlikte değildir...

şafak / 14.08.2004 17:54:11
bence en iyisi leyleklerin uçuşu, diğerleride çok güzel bu arada kızıl nehirler berbat bir film

uğur mahmutoğlu / 13.08.2004 11:48:25
muhteşem bir hayal gücü bir insanın bunları yazabilmesi için yaşaması gerekir. nsan elinden bırakamıyor gibi klasik kelieleri tüketmeye gerek yok siz kitabı elinize alın bakalım elinize yapışmış mı yoksa kıtabın içinde miisiniz? yaren arkadaşım istersen inan çünkü bu adam bildiğin tüm üstatların yanında yer alacak herkese selam

hakan / 9.08.2004 10:57:27
demir adam gerçek kimliği tommi start

Aytek / 1.08.2004 18:47:07
Grange'nin yazmış olduğu romanlar edebi bakımdan çok iyi. Hele bir de filme çekildiğinde bu tadı ağzınızın her köşesinde hissedebiliyorsunuz. Bu arada, Kurtlar İmparatorluğu'nun filmi çekiliyor. Daha önce Kızıl Nehirler adlı romanın filmi çekilmişti. Kurtlar İmparatorluğu ülkemizde en çok hasılat yapan filmlerden olacaktır şüphesiz.

shalala / 22.07.2004 22:19:56
harika supper kitapları olan bir insan seni sewiorum

yaren / 21.07.2004 14:22:42
bu adamın kitaplarını beğenenlere inanamıyorum...

YİNE OĞUZ / 16.07.2004 16:42:47
HEY BONCUK TAMAMIYLA KATILIYORUM DOSTUM. AMA 07.09 DA YORUMLAYAN HATİCE SEN BU KİTABI NERENLE OKUDUN BACIM Bİ DAA OKU İSTERSEN.:))

Oğuz ALTINÇEKİÇ / 16.07.2004 16:39:36
HEY MİLLET ŞU ANDA DA GLENN MEADE'İN KİTAPLARINI OKUMAKLA UĞRAŞIYORUM HANGİSİNİ DAHA AĞIR ÇEKTİĞİNİ BİTİRİNCE ANLATIRIM.BU ADAMIN DA TÜRKÇE'DE DÖRT KİTABI VAR... BUNLAR YÜZÜNDEN EVE MAAŞ GÖTÜREMİYORUM.HELAL OLSUN YİNE DE KORSANA PARA VERİRSEM NAMERDİM...

Mboncuk11@hotmail / 10.07.2004 13:48:01
Ben bütün kıtaplarını okudum adam gercekten muhtesem ustu yazıyor gercek bır fılozof Adam yazıyor yanı kardesım

Ayça-Tülin-Ebru ve diğerleri / 7.07.2004 16:19:54
Bu Oğuz denen adama inanmayın 1 haftada okuduğu doğru ama kitap okuyamaz oldum dediği yala hala okuyor hem de manyak gibi...

Oğuz ALTINÇEKİÇ / 7.07.2004 16:15:13
Kendimi okumayı seven biri olarak görüyordum. Bu adamın Türkçe'ye çevrilmiş Dört kitabını Bir haftada bitirdim.Şimdi Kendime kızıyorum.Çünkü hiçbirşey okuyamaz oldum tad vermiyor. Bu adama birileri söylesin hemen 9-10 kitap yazsın.

can / 4.07.2004 21:56:45
kurtlar imparatorluğu gerçekten muhteşem ve sürükleyici bir kitap belli oluyorki bu kitabı yazarken bayağı bir araştırma yapmış.

nil / 29.06.2004 13:01:14
bence mütiş bir yazar şu an son olarak leyleklerin uşuşunu okuyorum ve dördü birden mütiş bir hayal gücü gerektiriyor ama tavsiyem sakın kızıl nehirler kitabını okuduktan sonra filmini izlemeyin ben bu hatayı yaptım ve filmiden sonra kitabın hiç büyüsü kalmadı

fatoş / 23.06.2004 22:23:59
ilk kızıl nehirleri okudum ve tam anlamıyla bayıldım.ardından leyleklerin uçuşu ve taş meclisini okudum.kabul ediyorum çok etkileyici, sürükleyici ve meraklandırıcı.ama ben yazarı çözdüm ve başka bir kitabını okuyacağımı sanmıyorum.çünkü eminim ki yine tıp bilgilerini kullanarak, sonunda açığa çıkacak bir aile gerçeğiyle bir cinayet öyküsü olacak...

Missfreedom / 23.06.2004 13:17:34
İnce kurgular, hassas ilişkiler.. usta bir zekanın ürünü! bazı bölümler şiddet içeriyor ancak çok etkisinde kaldığım ve kısa zamanda bitirdiğim kitaplar.. bir kitap kurdu olarak tavsiye etmeden geçemeyeceğim..

almestin / 19.06.2004 12:41:43
Son olarak "Leyleklerin Uçuşu" adlı romanını okudum. Gerilim romanlarını Jean Cristophe Grange ile sevdim. Okurken çok şey öğrendiğimi düşünüyorum. Fransız yazarların kurgu konusundaki yeteneklerinin ispatı gibi. Şahsen, yeni kitaplarını sabırsızlıkla bekliyorum. Bence kiitap okumayı sevdirten ve kolaylaştıran bir yazar.

gamze_smashed / 17.06.2004 16:04:56
ewet yazarın zekasına ve kurgusuna hayran kaldım gerçekten olaylara bakışı biraz farklı ne biliyim biraz da ürkütücü... onu okuduğunuzda aaa ne kadar zeki yaa dersiniz baksana ne kadar çok iyi gözlemleyip kurgulamış.... ama sonuç olarak ahmet altan dostoyevski tolstoy amin maalouf meave binchy ve diğerleri gibi yazamaz zaten kimse de yazabileceğini iddia etmedi belki ingliz yazar jonathan coe onun yolundan gidiyor olabilir.uyku ewinde göze çarpıyor bu.:)

OLIVIERRR / 9.06.2004 20:56:48
gerçekten iyi bir yazar kitaplarını yayınlanma tarihine göre değil rastgele okudum.çok geniş bir hayal gücünün yanında iyi bir bilgi birikimi ve kurgu gücü var

alone_legend -sefa catal / 7.06.2004 09:33:22
jean cristophe grange'nin bütün kitaplarını okumayı düşünüyorum kurtlar imp.ve taş meclisini okudum su an da kızıl nehirleri okuyorum ama gercekten harika kitaplar grange dünyanın en büyük polisiye yazarlarından biri olduğunu yine göstermiş yeni kitaplarını bekliyoruz

laika / 7.06.2004 00:16:15
yazdıkları ne kadar dogru bilmiyorum ama harika yazıyo ve cok etkiledigi kesin.zeki insan

FormuLa-1 / 2.06.2004 20:03:22
iŞte muazzam bir kitap haytaımda iLk defa roman okudum:) ama bu kadar muazzam oLacağını hiç zannetmiyordum Jean süper bir geriLim yazmış KızıL nehiRLer mutLaka okunup koleksiyona katılması gereken bir kitap şiddetLe tavsiye ederim:)

HAFİZE PELVAN / 2.06.2004 17:33:34
BEN GRANGE, JEAN-CHRISTOPHE'IN TÜM KİTAPLARINI OKUDUM. SIRAYLA EN ÇOK KURTLAR İMPARATORLUĞUNU, SONRA LEYLEKLERİN UÇUŞUNU, KIZIL NEHİRLERİ VE TAŞ MECLİSİNİ BEĞENDİM. HAYAL GÜCÜ ÇOK GENİŞ, OLAYLARA ARAŞTIRMACI GÖZÜ İLE YAKLAŞIYOR. ÖZELLİKE KURTLAR İMPARATORLUĞUNDA TÜRKLER İLE İLGİLİ VERDİĞİ BAZI BİLGİLERİ BEN BİLE BİR TÜRK OLARAK BİLMİYORDUM. ARAŞTIRMACI KİŞİLİĞİNİ LEYLEKLERİN UÇUŞUNDA DA GÖRÜYORSUNUZ. DİLİ ÇOK AKICI. KİTAPLARINI NEFES NEFESE OKUYORSUNUZ. BEN KURTLAR İMPARATORLUĞUNU GECE 3'E KADAR UYUMAYIP OKUMUŞTUM. HERKESE TAVSİYE EDERİM. TÜM KİTAPLARINI ALIN, OKUYUN.

gamze elisa / 27.05.2004 10:44:46
Bence hepsinin içinde en güzel olanı "Kızıl Nehirler"...Filminde başrolde Jean Reno'nun rol alması da çok güzel bir seçimdi ama sanırım film biraz baştan savmaydı...İlk olarak kitabı okuyup sonra filmi izlediyseniz bir nevi hayal kırıklığı....

burak gaziosmanpaşa / 8.05.2004 21:27:58
süper kitap

burak / 8.05.2004 21:27:20
muhteşem

orcun / 29.04.2004 13:44:59
grange e yorum yapmak bıle az kalır o muhtesemmmmm...

banu / 23.04.2004 21:18:56
bu adamın bütün kitaplarını alıp okudum ve önünde şapka çıkarmaktan başka yapacak birşey yok. böyle bir yetenek ve hayalgücü garçek bir hazine ve böyle insanlar her gün dünyaya gelmiyor...

kübra / 14.04.2004 21:19:54
ilk defa kitaplarıyla tanışma fırsatı bulmama ve kurtlar imparatorluğu adlı kitabını daha bitirme miş olmama rağmen anlatımı,betimlemesi gerçekten harika.kitabı okurken sanki yaşıyorsunuz!herkese tavsiye ederim.herşeyiyle mükemmel bir romancı...söy leyecek başka bir söz bulamıyorum.........

By_CuRSeD / 12.04.2004 18:24:13
Jean-Christophe Grangé butun kıtaplarını okudum.Yazdıgı korku-polisiye kıtapları okurken bır film izliyormus hissine kapılıyorsunuz. Kısacası mukemmel bı yazar diyebılırım. Macera severlere tavsıye ederım....

sokratseyfi / 12.04.2004 12:36:27
bu adam hakketten muthiş eger okumadıysanız kızıl nehirler i hemen okuyun bbenden bu kadar eyvallah unutmadan kurtlar ,imparatorlugunun fılmi ne zaman cekilecek acaba ................................ seyfettin yıldırım sokratseyfi@mynet.com

bermuda21 / 11.04.2004 14:48:05
ben gerçek bir grange hayranıyım gerçekten de muhteşem bir yazar bütün kitapları ayırt edilmeksizin okunması gerekir diye düşünüyorum

scagatay / 5.04.2004 19:30:10
Kurtlar vadisi gercekten büyük bir zeka ürünü.Yakında bu kitabın filminin çekileceğinden adım gibi eminim. Kitabı okurken tüm olaylar film gibi gözünüzün znüne geliyor. Bu türlerden hoşlananlar kesinlikle bu kitabı okumalılar.

irfan / 1.04.2004 12:26:30
kurtlar imparatarloğu süperdi....ardından leyleklerin uçuşunu okudum şimdide taş meclisini okuyorum nasıl bir yetenek var bu adamda yaa... kitapları elimden bırakamıyorum...

ANeTa / 16.03.2004 13:19:39
Şu ana kadar okuduğum en etkileyici kitaplardı. 4 ü de birbiriden güzel. ya aslında hiç böle laf salatasına gerek yoq. müthişşşşşşşşşşşşşşşş. mutlaka okuyun!!!!!!!!!!!!!

iguana / 12.03.2004 00:22:24
kızıl nehirler super herkese tavsiye ederim

GÖNÜL ÇAĞLI / 10.03.2004 16:12:59
GRANGE'IN TÜRKİYE İLE BAĞLANTISINI VE İLGİSİNİ MERAK EDİYORUM..İKİ ROMANINDA DA TÜRKİYE İLE GÖZLEMLERİ YER ALIYOR..

anıl / 10.03.2004 14:23:22
bu güne kadar çok fazla kitap okumazdım. Ama şimdi kurtlar imparatorluğunu okuyorum ve kendimi kaybetmiş durumdayım.Bu güne kadar gerilim okumamıştım ve sürekliyici olduğunu tahmin etmemiştim.benim tavsiyem geceleri okuyun bir müddet sonra halisünasyon görmeye başlıyosunuz ve bu daha fazla kitaba bağlanmanızı sağlıyo

terry / 3.03.2004 10:16:08
kuzuların sessizliğini okuduğumda bunun üsyüne bir kitap daha olmaz demiştim ama yanılmışım.Grange gerçekten müthiş bir yazar

özgen doğan / 28.02.2004 23:40:24
bu adam inanılmaz

HÜSEYİN / 28.02.2004 17:16:50
ben kazan anadolu lisesi 9.sınıf öğrencisiyim bana okumayi sevdiren bir yazar olarak üslubuna hayran kalmamak elde değil.ilk okuduğum kitap olan kurtlar imparatorluğu beni gerçekten çok etkiledi. burdan gençlerin okumasını tavsiye ediyorum. Ayrıca Ajla hocaya burdan selam yolluyorum

mesut / 28.02.2004 13:12:20
ben lise öğrencisiyim ve grange nin bütün kitaplarını okudum.Gerçekten çok etkileyici bir yazar olay örgüsü müthiş derhal okunması gereken bir yazar

DUYGU / 23.02.2004 19:38:20
Grangé gerçekten akıcı bir tarza sahip. Kriminal,adli tıp ve anatomi üzerine yaptığı ayrıntılı araştırmaları hayran kalmamak mümkün değil. Bütün kitaplarında cesedin incelenme sahnelerini okumak için sabırsızlanıyorum, çünkü çözümler ipuçlarını büyük ölçüde bu anlarda veriyor...Grangé gerçekten zeki ve profesyonel...Bir de yanılmıyorsam Kurtlar İmparatorluğu'nun arka kapağında bir eleştirmen sadece "Onu seviyorum" yazmış, çok dalga geçtik....mümkünse kaldırılsın

irem / 28.01.2004 19:18:38
şimdiye kadar sadece taş meclisini okudum ama bu yazarın zekasına, hayalgücüne ve bilgisine hayran olmama yetti.olay kurgusu mükemmel... diğer kitaplarını okumak için de sabırsızlanıyorum ve kesinlikle tavsiye ediyorum.

MURAT KARA / 25.01.2004 01:18:27
HENÜZ KURTLAR İMPARATORLU'ĞUNU OKUMADIM FAKAT DİĞER ÜÇ KİTAP BİRBİRİNDEN EŞSİZ.OKUMAYANLARA "ŞİDDETLE" TAVSİYE EDERİM.

ebru / 24.01.2004 23:08:35
ben en çok kızıl nehirlere ve kurtlar imparatorluğuna bayıldım.ama yazar neden sürekli polisleri öldürüyor,neden polisler hep aynı saç şekline sahip ve neden tabancalar illa glock?

esen / 21.01.2004 17:47:58
ben hayatımda bu kadar büyük bir hayal gücü ve zeka görmedim....bütün kitaplarını okudum hepsi süper ama benim favorim leyleklerin uçuşu...böyle bir son nasıl olabilir yaaa....

ahmet / 19.01.2004 18:10:13
ve kızıl nehirleri de bitirdim.tabi ki dehşet şaşkınlık,heycan ve merak içinde .bu adam inanılmaz bi yazar.kitapları teker tker arklarıma dagıtıorum onlarda nasiplensin diye .şimdi sırada leylerin uçuşu var ama bu kadar gerilimi kaldırabilecem mi bilemiorum .yorumlarım devam edicek .bu akşamda kızıl nehirlerin filmini izliyeyim bari ama kitabı kadar etkili olabileceğine inanmıorum ..

muhammet / 16.01.2004 17:54:01
kurtlar imparatorluğunu okuyorum. 228. sayfadayım sonunu merakla bekliyorum. kitabı bir arkadaşımdan ödünç almiştim. 3 haftadır kitaplığımda duruyordu. nasip bu güneymiş okumayanlara sözüm gün bugündür hemen alıp okuyun. ;)

Ertuğrul / 15.01.2004 17:38:44
Kurtlar İmparatorluğu'ndan sonra Kızıl Nehirler de muhteşem. Macera kitaplarına yıllardır uzak durmama rağmen bu kitaplar beni dehşet içinde bırakarak cezbetti, Hem bir an önce finale gelmeyi hem de hiç bitmemelerini istedim. Okuyun...

FULYA / 7.01.2004 21:44:04
Ben polisiye kitaplardan hiç hoşlanmazdım.Çok kitap okuyan biri olarak bu bir seçicilikti.İlk defa Kızıl Nehirleri okudum ve Grange'nin inanılmaz zeka ve hayal gücüyle tanıştım..sonra bir çırpıda taş meclisi,leyleklerin uçuşu ve kurtlar imp.luğu geldi...nefes bile alamadığım,gözümü ayıramadığım anlar oldu...ne diyebilirim bu tarzı açıkçası kendini, bu kadar bir kitabıyla bile bana kabul ettirebilen bir yazar ile tanışmamıştım..teşekkür ediyorum...şimdi 5. kitabını bekliyorum...

ahmet / 7.01.2004 17:33:52
fazla kitap okumayan biri olarak .kurtlar imparatorluğunu nasıl bi solukta okuduğumu anlayamadım!kitabı okurken kendimi sanki karakterlerin yanında gezerken buldum.inanılmaz bi hayal gücü,müthiş bir zeka bence.diğer kitaplarınıda derhal okuyacağım .herkese tavsiye ederim.Grange politik olayları sanki benden daha iyi bilio .çok takdir ettim :)

esra / 30.12.2003 10:48:32
ben bütün kitaplarını okudum...bence çok iyi bir yazar.. herkese tavsiye edebileciğim nadir beyinlerden biri... korku filmi izleyemezken korku romanı hastası etti beni...kızıl nehirler en iyisi gerçekten.taş meclisinde hayal gücü sınırları zorlanmış , doğaüstü...ama hepsi iyi...

mehmet düzgün / 25.12.2003 13:01:03
muhteşem bir hayal gücü var.konuları insanları birbirine çok iyi seçiyor.sürükleyici bir anlatımı var.

Bengü / 25.12.2003 10:53:54
Grange zeki bir kurgu ile farklı gruplardaki olayları birbirine çok başarılı bir şekilde bağlıyor.Kitaplarını okurken ağzınızın açık kalacak şekilde karşılaştığınız süprizler oluyor.Kitaplarının başlangıçları gibi finalleri de her zaman okuyucuyu tatmin edecek düzeyde. Ard arda değil belki ama ara gaz olarak tavsiye ederim.

mehmet / 22.12.2003 20:04:13
cok sürükleyici bir roman kurtlar imparatorluğu fakat sizce de ülkücüleri çok kötü göstermemiş mi?

Alev / 21.12.2003 16:54:33
Uc kitabini da okudum ama Kurtlar İmparatorlugu bence en guzeli idi!Oburlerini hic sevmedim

neslihan-o / 16.12.2003 12:28:44
Kurtlar İmparatorluğunu okudum. Gerçekten etkileyici sık sık " a-a nasıl yani" şeklinde tepkiler verdim. Yazarın diğer kitaplarını okumak için sabırsızlanıyorum. Bence fazla iğrenç değildi. Adamın zekasına hayram kaldım ayrıca Türkler ve Ülkücüler hakkında titiz bi araştırma yaptığı çok açık.

birgül / 8.12.2003 16:44:07
korku romanları gizemliligiyle hep içine çekmiştir beni.endişeyi korkuyu meakı doyasıya kızıl nehirde yaşadım.

januce^^ / 1.12.2003 15:18:02
3 kitabını arka arkaya okudum,tavsiye etmiyorum piskopata bağlıyosun.bi de şeye takıldım: GRANGE neden karakterlerin giysilerinim özellikle markasını veriyo(barbour marka ceket,lacoste gömlek gibi..)

BeT / 30.11.2003 21:43:16
Aman diyeyim Kızıl Nehirler'den sonra Leyleklerin Uçuşu'nu okumayın. Hatta mümkünse Grangé'ın iki kitabını üst üste okumayın. Bu kadar şiddet bana fazla geldi ne yalan söyleyeyim. Grangé'ın gerçek bir piskopat ya da edebi bir deha olduğu fikirleri arasında gidip geldim sürekli. Zincirin son halkasına ulaşmak için bitirdim kitabı. Bu kadar meraklı olmasaydım yarıda bırakırdım sanırım. Kızıl Nehirler'in kurgusu daha başarılı bence. Leyleklerin Uçuşu'nda mantık silsilesinin dışında kalan detaylar var. Grangé'ın parmak izine duyduğu hayranlık bu kitapta da farkediliyor. Her iki kitapta da verilen teknik bilgilerin doğruluğu dikkatimi çekti. Bu da kitaplardaki gerçeklik duygusunu destekliyor.

BeT / 25.11.2003 10:50:18
Ortaokul yıllarından beri polisiye kitap okumuyordum. Kızıl Nehirler'i KM Kütüphanesi'nin referansı ile okudum ve bayıldım. Kurgu süper, anlatım akıcı. Takıldığım nokta Grangé'ın alabros saç kesimine (alabros saç kesimi nasıl oluyor bilmiyorum ama) neden bu kadar taktığı. Bir de cinayetle ilgili bazı ip uçlarının altını özellikle çizmesi hoş olmamış. 'Okur bak bu ipucu' der gibi...

Ali Ekrem AYDIN / 30.10.2003 13:26:55
Bu adamın ve kitaplarının bir başka olduğunu inanın ve bana da bu konuda güvenin. Sevgilerle... http://therapsid.blogspot.com bunu da deneyin. bakın neler var neler...

Jean-Christophe GRANGÉ / 24.10.2003 14:54:30
kitapları yazana kadar anam ağladı lütfen korsan kitap almayın. BOŞANTE...

UFUK ESEN / 24.10.2003 14:50:58
Jean-Christophe GRANGÉ gerçekten iyi bir yazar soluk soluğa okunması gereken bir yazar

duygu / 21.10.2003 13:06:32
nasıl böyle bir hayal gücü olabilir??? olayları bağlaması, süpriz üstüne süpriz yapması sıradışılığı aykırılığı bence kusursuz. en çok leyleklerin uçuşunu beğendim nedendir bilmiyorum ama, kitapları okurken aynı zamanda dünyayı gezdiriyor uçmak isteyenlere... birde ali cevat akkoyunlu' nun akıcılığı ve dili daha iyi şevket deniz'in tarzı daha betimleyici ve daha ağır kitabı çok boğmuş.

İRFAN ATİLA (Evanescence) / 18.10.2003 13:57:00
Jean-Christophe GRANGÉ şu ana kadar kitaplarını okuduğm ve üzerimde en büyük etki bırakan yazar insan bir an için kendisini öykünün içindeki üçüncü kişi olarak görüyo.

fisun / 15.10.2003 23:08:41
butun kitaplarini okudum, kizil nehirler haric... onun da filmini seyrettim ama kitabin yarisi bile degilmis... grange muhtesem bir beyin, stephen king e muhtesem bir alternatif olusturuyor... keske daha cok kitap yazsa... tas meclisini ozellikle tavsiye ederim...

erkan / 8.10.2003 16:12:50
taş meclisi çok keskin bir zekanın ürünü.bu kadar şaşırtıcı bir kitap okumayalı uzun zaman olmuş meger.

yeliz / 4.10.2003 23:53:28
muhteşem bir zeka ve onun inanılmaz ürünü.hiç düşünmeden,acaba beğenirmi demeden tavsiye edebilceğim tek yazar.Tüm kitaplarını okudum.Hepsi harikaydı.

neslihan / 3.10.2003 10:39:43
yazarın kurtlar imparatorluğu ve taş meclisi kitaplarını okudum ve çok etkilendim. tadı insanın damağında kalan lezzettli bir yemek gibi......hiç bitmesin istiyorsun. yaratılan atmosfer, bir yerlerde birleşeceğini hissettiğin ayrı ve karamaşık yaşamlar..... dün akşan vcd için bir film almış eşim. odaya girdiğimde başlamıştı. ama daha ilk sahnede bu film jean kokuyor dedim. yanılmamışım...film kızıl nehirlerdi.

onur / 30.09.2003 17:57:04
nasıl bir beceri böyle bir kitabı yazmak için yeterli bilemiyorum? kurtlar imparatorluğu, kesinlikle bu kitabın yanında, anlaşılmaz ağır tasvirli ama buna rağmen başyapıtlar grubuna dahil edilen vadideki zambak halt etsin. böyle akıcı üslüplu birde zaten ahmet ümitin sis ve gecesi vardı;ahmet ümitin fransızı diyebiliriz. tekrar tekrar kutluyorum kendilerini. böyle kitaplarını bekliyoruz JEAN'ın. tabiki ŞEVKET DENİZ ide unutmamak lazım. iyi bir çeviri tabiki herşeyden önemli. böyle akıcı üslup böyle gerilim görülmemiş diyebilirim.

alper / 24.09.2003 15:14:01
kızıl nehirleri okuma fırsatım oldu ... bu tarz yazmak beceri ister . Grange bu işin üstadları arasında yerini aldı ...

YUSUF / 10.09.2003 15:30:33
İNANILMAZ BİR HAYAL GÜCÜ VE YORUM YETENEĞİNE SAHİP.KIZIL NEHİRLER VE TAŞ MECLİSİ KİTAPLARINDAKİ OLAYLAR ARASINDAKİ BAĞLANTIYI KURMA YETENEĞİ VE HAYAL GÜCÜ TAKDİR EDİLMELİ. DİĞER KİTAPLARINI OKUMAYA FIRSAT BULAMADIM AMA ONLARINDA EN AZ BUNLAR KADAR GÜZEL OLDUĞUNU TAHMİN EDEBİLİYORUM.JEAN TEK KELİMEYLE MÜKEMMELSİN.

hatice / 7.09.2003 15:41:15
bukadar igrenc bi kitap olmaz yaaaaaaaaa

hakan / 3.09.2003 16:52:07
Kızıl Nehirler ve Kurtlar İmparatorluğu muhteşem... Acayip sürükleyici... Kızıl Nehirler'in filmide yapılmıştı.
İsim:
Yorum:
Resimdeki karakterleri aynen yazınız: This Is CAPTCHA Image
 

YukarıArkadaşlarınıza önerir misiniz?

Yazılarınızı buradan yollayabilirsiniz!KAHVE YANINDA DERGi

Hoşgeldiniz
Arşivimiz
Yazarlarımız
Manilerimiz
E-Kart Servisi
Sizden Yorumlar
KÜTÜPHANE
SANAT GALERiSi
Medya
İletişim
Reklam
Gizlilik İlkeleri
Kim Bu Editör?
SON BASKI (HTML)
YILDIZ FALI
GÜNÜN
ŞARKISI
(Yeni)
ÖZEL DOSYALAR

ATA'MA MEKTUBUM VAR
Milenyumun Mandalı
Café d'Istanbul
KIRKYAMA
KIRK1YAMA
KIRK2YAMA
KIRK3YAMA
ZAVALLI BİR YOKOLUŞ
11 EYLÜL'ÜN İÇYÜZÜ
Teröre Lanet!
Kek Tarifleri
Gezi Yazıları
Google
Web KM

Uygulama : Cem Özbatur